اگر جزو پلیرهای بازی پابجی موبایل لایت باشید، می‌دانید که تیراندازی با اسلحه Kar98 در لحظات پایانی بازی چه حساسیت بالایی دارد. به خصوص اگر بخواهید رقبای خود را از فاصله بسیار دور با اسکوپ 8x ( Scope ) بزنید، چالش‌های بیشتر از قبل نیز می‌شود. حال اگر تنظیمات خوبی را برای حساسیت اسلحه و دوربین انتخاب نکرده باشید، تیرهای شما حتما خطا خواهد رفت. به همین دلیل باید بهترین تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت را بشناسید تا تمامی تیرهای شما به هدف بخورند.

آموزش پیدا کردن منو تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت

خوشبختانه بازی پابجی موبایل لایت ساده‌ترین رابط کاربری ممکن را در بخش تنظیمات دارد. به همین دلیل نیازی نیست که برای پیدا کردن تنظیمات مربوطه زمان زیادی هدر دهید. برای دسترسی به تمامی تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت کافیست به مسیر زیر بروید:

  • در صفحه اصلی بازی روی گزینه چرخ دنده در گوشه تصویر ضربه بزنید
  • از طریق منوی سمت راست به قسمت حساسیت یا Sensitivity بروید
  • دوربین یا ADS را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید
آموزش پیدا کردن منو تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت
آموزش پیدا کردن منو تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت

شاید در انتخاب درصد حساسیت دوربین یا تیر اندازی در بازی پابجی موبایل اندکی شک و تردید پیدا کنید. به همین دلیل در بخش‌های بعدی مطلب قصد داریم به شما بهترین تنظیمات ممکن برای هر بخش را معرفی کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

معرفی بهترین تنظیمات در حالت دوربین و حرکت بازیکن

به طور کلی تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت به دو دسته دوربین و حرکت بازیکن تقسیم می‌شود. همچنین باید حساسیت را بر اساس حالت بازی خود تنظیم کنید. برای مثال اگر پابجی را در حالت سوم شخص بازی می‌کنید، حساسیت ADS باید بین 95 تا 120 درصد تنظیم شود. این میزان حساسیت برای مد اول شخص نیز بین 100 تا 120 درصد است. البته در ادامه بیشتر با تنظیمات دقیق آشنا خواهید شد.

حرکت دوربین ( Camera )

اولین و مهم‌ترین تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت مربوط به دوربین است. این تنظیمات در حالت دید آزاد ( Free Look ) حس شده که همان دید به اطراف با آیکون چشم است. برای اینکه حساسیت دوربین در این حالت را تنظیم کنید، دو انتخاب پیش روی خود دارد. در حالت اول حرکت دوربین در وسایل نقلیه یا پیاده تنظیم می‌شود که بهتر است مقدار آن روی 110 درصد قرار بگیرد. در حالت دوم  حساسیت دید آزاد دوربین هنگام چتربازی مشخص خواهد شد که بهترین تنظیمات آن 105 درصد است.

اسکوپ 2x، رد دات ( Red Dot ) و هولوگرافیک

پس از این که دید دوربین را در بازی تنظیم کردید، باید با گزینه‌های دیگر حرکت دوربین در پابجی موبایل لایت آشنا شوید. تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت که مربوط به زاویه حرکت دوربین اسلحه‌ها است، اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که این تنظیمات را به درستی انجام دهید تا کنترل بهتری روی لگد اسلحه داشته باشید. بهترین تنظیمات برای دوربین‌های نزدیک زن عبارتند از:

  • اسکوپ 2x: 28 درصد
  • رد دات و هولوگرافیک: 65 درصد
  • حساسیت حرکت زاویه دوربین بدون اسکوپ: 110 درصد

توجه داشته باشید که درصد حساسیت در این تنظیمات کمتر شود، اسلحه سخت‌تر حرکت می‌کند. به همین دلیل باید روی حالت اسکوپ‌ها نزدیک حساسیت اسکوپ را کم کنید تا بتوانید در نبردهای تن به تن بهتر ظاهر شوید.

اسکوپ 3x و 4x

تنظیم اسکوپ 3 و 4 کاملا به سلیقه و نحوه بازی شما بستگی دارد. اما توصیه می‌شود که حساسیت حرکت دوربین در اسکوپ 3 را روی 23 درصد تنظیم نمایید. همچنین بهترین تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت برای اسکوپ 4 حدود 18 درصد است.

اسکوپ 6x

از آنجایی که اسکوپ 6 برای فاصله دور استفاده می‌شود دوربین باید کمترین حرکت ممکن را داشته باشد، باید تنظیمات این اسکوپ روی 12 تا 18 درصد قرار بگیرد. با انجام این کار تصویر کندتر حرکت کرده و لگد اسلحه کمتر روی دقت نشونه‌گیری تاثیر می‌گذارد.

اسکوپ 8x

دقت کنید که همیشه کمترین میزان حساسیت تنظیمات در پابجی موبایل لایت مربوط به اسکوپ 8 است. اگر می‌خواهید که با این اسکوپ بهترین تیراندازی ممکن را داشته باشید، باید حساسیت این اسکوپ در بخش دوربین را بین 8 تا 13 درصد قرار دهید.

تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت
تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت

تنظیمات حرکت بازیکن در حالت تیراندازی ( ADS )

زمانی که تنظیمات حساسیت دوربین را به درستی تنظیم کردید، باید وارد بخش ADS Sensitivity  شوید که مربوط به حساسیت تیراندازی ( Aim Down Sight ) ناگفته نماند که تنظیمات این بخش تاثیر شگفت انگیزی روی میزان کنترل لگد اسلحه دارند.

حساسیت حرکت بدون اسکوپ و تیراندازی نزدیک

حساسیت تیراندازی برای زمانی که اسلحه را بدون اسکوپ برای فاصله نزدیک استفاده می‌کنید، باید بین 110 تا 120 درصد تنظیم شوید. همچنین اگر اسکوپ‌های ضعیف مانند رد دات، هولوگرافیک را روی اسلحه نصب کرده‌اید، باید حساسیت آن‌ها بین 70 تا 75 درصد تنظیم شود. در نهایت برای اسکوپ 2 نیز بهترین تنظیمات حساسیت ADS بین 25 تا 30 درصد است.

تنظیمات حساسیت اسکوپ‌های بالا هنگام حرکت

اسکوپ‌های بالا مانند 6x یا 8x باید درصد کمی در بخش ADS تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت داشته باشند. برای مثال بهتر است که تنظیمات این بخش برای اسکوپ 6 بین 14 تا 16 درصد تنظیم شود. این میزان برای اسکوپ 8 نیز حدود 9 تا 12 درصد است.

بهترین تنظیمات ممکن برای حساسیت اسکوپ 3x و 4x

از آنجایی که اسکوپ‌های 4 و 3 در پابجی موبایل به شدت پرکاربرد هستند، باید بیشتر به تنظیمات تیراندازی آن‌ها اهمیت داد. به همین دلیل برای رسیدن به بهترین میزان حساسیت، اسکوپ 3 و 4 را به ترتیب روی حساسیت 20 و 17 درصد تنظیم کنید.

تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت
تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت

بهترین ری‌اکشن با تنظیمات حساسیت درست

تنظیمات حساسیت در پابجی موبایل لایت اگر به درستی انجام شوند، گیمر عملکرد بسیار بهترین در بازی خواهد داشت. به همین دلیل باید تنظیماتی که به شما معرفی شد را دقیقا در بازی اعمال کنید تا به نتیجه خوبی برسید. با انجام این کار واکنش و دقت تیراندازی در بازی بسیار بهتر شده و هیچ گیمری قدرت رقابت با شما را نخواهد داشت. اگر مایل هستید در خصوص تمام آپدیت های پابجی اطلاعات داشته باشید مقاله”بررسی کامل آپدیت های پابجی موبایل” را مطالعه کنید.