دسترسی همیشگی به انواع موزیک‌های روز دنیا یکی از دغدغه‌های افراد علاقه‌مند به موسیقی است که اکنون با اکانت پرمیوم اپل موزیک محقق شده است. در سال‌های اخیر پلتفرم‌های موسیقی مختلفی مانند اسپاتیفای و اپل موزیک پا به دنیای تکنولوژی گذاشته‌اند که اپل موزیک به دلیل برتری در خیلی از زمینه‌ها، محبوبیت زیادی میان کاربران پیدا کرده است. در ادامه با ویژگی‌های مختلف آن آشنا می‌شوید.

آشنایی با پلتفرم‌ موسیقی اپل موزیک
آشنایی با پلتفرم‌ موسیقی اپل موزیک

دسترسی همه جانبه به آهنگ‌ها

اگر آهنگ گوش دادن جزو کارهای همیشگی شما باشد، دسترسی به امکانات پیشرفته برای این کار شما را هیجان زده می‌کند. وقتی شما به اکانت پرمیوم اپل موزیک دسترسی دارید، می‌توانید سیلی از موسیقی‌ها و موزیک ویدئوهای معروف دنیا را به هر زبانی که دوست دارید بشنوید و ببینید. اپل موزیک هم‌اکنون بیشتر از 70 میلیون ترک آهنگ و موزیک ویدئو دارد که شما می‌توانید هم در حالت آنلاین و آفلاین به شنیدن آنها بپردازید.

برای استفاده در حالت آفلاین نیز باید ابتدا آهنگ‌ها را به صورت درون برنامه‌ای دانلود کنید و بعد در حالت آفلاین آنها را پلی کنید. علاوه بر اینها وقتی شما از اپل موزیک استفاده می‌کنید، هنگام پخش موزیک‌ها می‌توانید گزینه زیرنویس را فعال کنید تا متن آهنگ را همراه با صوت آن در اختیار داشته باشید. این مورد برای علاقه‌مندان به موزیک‌های رپ که می‌خواهند متن آنها را حفظ کنند، بسیار کاربردی است.

انتخاب هدفمند موزیک‌ها

یکی از ویژگی‌های ارزشمند اکانت پرمیوم اپل موزیک این است که کاربران برای استفاده از موزیک‌ها باید یک اکانت برای خودشان بسازند و همه می‌توانند همدیگر را در این پلتفرم دنبال کنند و برای هم موزیک بفرستند و یا از موزیک‌های مورد علاقه یکدیگر باخبر بشوند و در بخش سرچ به جست و جوی موزیک یا هنرمندی خاص بپردازند. برخورداری از چنین ویژگی باعث می‌شود که کاربران اپل موزیک سریعتر از قبل به آهنگ‌های جدیدی که تا به حال نشنیده‌اند دسترسی پیدا کنند.

ایجاد پلی لیست

از جمله ویژگی‌هایی که باعث می‌شود با اکانت پرمیوم اپل موزیک هدفمندتر به موزیک‌های مورد علاقه خود برسید، این است که شما اجازه دارید یک یا چند پلی لیست مختلف برای خودتان درست کنید تا در هنگام نیاز به جای جست و جو در میان آهنگ‌های مختلف، سراغ پلی لیست‌های خودتان رفته و به سرعت آنها را پلی کنید و از گوش دادنشان لذت ببرید. علاوه بر این اگر حوصله ندارید که خودتان شخصا آهنگ‌ها را بررسی کنید و به صورت مورد به مورد آنها را در پلی لیست خود اضافه کنید، می‌توانید پلی لیست‌های درست شده توسط افراد دیگر را هم دنبال کنید و در صورت علاقه از آنها نیز استفاده کنید.

ایجاد پلی لیست از جمله ویژگی های اکانت پرمیوم اپل موزیک
ایجاد پلی لیست از جمله ویژگی های اکانت پرمیوم اپل موزیک

پلی لیست پیشنهادی اپل موزیک

مزیت بسیار خاص اکانت پرمیوم اپل موزیک برخورداری از هوش مصنوعی برای تشخصی سلیقه کاربر است. این ویژگی باعث می‌شود که خود سرویس اپل موزیک در طول هفته آهنگ‌های پلی شده توسط کاربر، موزیک‌های سرچ شده توسط او و همچنین موزیک‌هایی که برای دیگران ارسال کرده است، به یک جمع بندی در مورد سلیقه او برسد و براساس آن چندین موزیک یا موزیک ویدئوی مطابق با سلیقه او را در اختیارش قرار دهد. این ویژگی به پلی لیست هفتگی اپل موزیک معروف است که در انتهای هر هفته یک پلی لیست پیشنهادی به کاربران ارائه می‌کند که در خیلی از مواقع مورد استقبال آنها قرار می‌گیرد.

سادگی کاربرد

در حالیکه اکانت پرمیوم اپل موزیک متعلق به شرکت اپل است و بر روی تمام گجت‌های هوشمند این شرکت قابل اجرا است، اما اپلیکیشن آن برای گوشی‌های اندرویدی نیز موجود است و کاربران دیگر نیز می‌توانند با پرداخت حق اشتراک از آن استفاده کنند. موضوع دیگری که باعث استفاده راحت کاربران از این سرویس می‌شود، برداشتن تمامی موانع مالی از سر راه آنها است. قبل از این کاربران برای گوش دادن به هر موزیکی باید نسخه اصلی آن را با پرداخت مبلغی معین خریداری می‌کردند. اما اپل موزیک همه واسطه‌ها را کنار زده و با صاحبان اصلی آثار مختلف مذاکره کرده و ضمن توافق با آنها همه آهنگ‌ها را یکجا در اختیار کاربران خودش قرار داده است.

فمیلی شیرینگ از امکانات سرویس اپل موزیک می باشد.
فمیلی شیرینگ از امکانات سرویس اپل موزیک می باشد.

در حال حاضر کاربران اپل موزیک برای استفاده از موزیک یا موزیک ویدئو‌های مختلف دیگر نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای آنها ندارند و با پرداخت حق اشتراک ماهیانه خود مجوز استفاده کامل از همه آنها را پیدا می‌کنند. مزیت دیگر اپل موزیک این است که شما در صورت پرداخت حق اشتراک و گرفتن اکانت پرمیوم اپل موزیک، هیچ تبلیغاتی در داخل برنامه مشاهده نمی‌کنید و بدون مزاحمت با اپلیکیشن کار می‌کنید. علاوه براین‌ها اگر تمایل داشته باشید می‌توانید سرویس اپل موزیک خود را با چند نفر دیگر هم شریک شوید. این امکان که به فمیلی شیرینگ (family sharing) معروف است، در خارج از کشور بیشتر توسط خانواده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری برای آنها دارد.

خرید سرویس اپل موزیک

برای اینکه بتوانید از این سرویس موزیک همه جانبه استفاده کنید، باید حق اشتراک ماهیانه این سرویس را بپردازید و برای اینکار می‌توانید از روش‌هایی مثل خرید گیفت کارت یا پرداخت از طریق درگاه پرداخت خارجی اقدام کنید. در حال حاضر قیمت اکانت قانونی اپل موزیک 10 دلار در ماه است و اگر بخواهید به صورت فمیلی شیرینگ از آن استفاده کنید باید ماهانه 15 دلار بپردازید که راه ارزان‌تری محسوب می‌شود.

لذت گوش دادن به موسیقی با خرید اکانت پرمیوم اپل موزیک
لذت گوش دادن به موسیقی با خرید اکانت پرمیوم اپل موزیک

به راحتی از اکانت پرمیوم اپل موزیک استفاده کنید

برای اینکه به اکانت قانونی اپل موزیک دسترسی پیدا کنید، می‌توانید به صورت شخصی آن را خریداری کنید و یا با چند نفر به صورت شریکی اکانت خانوادگی آن را خریداری کنید و با پرداخت هزینه کمتر، از همان امکانات بهره‌مند شوید. شما می‌توانید برای استفاده بی‌دردسر از اپل موزیک از سایت‌های ایرانی معتبر واسطه استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که سراغ میانبرهای دیگر نروید و این اکانت را به طور مستقیم از آی گیم خریداری کنید و بدون دردسر از شنیدن موزیک لذت ببرید.