دسترسی همیشگی به انواع موزیک‌های روز دنیا یکی از دغدغه‌های افراد علاقه‌مند به موسیقی است که اکنون با اکانت پرمیوم اپل موزیک محقق شده است. در سال‌های اخیر پلتفرم‌های موسیقی مختلفی مانند اسپاتیفای و اپل موزیک پا به دنیای تکنولوژی گذاشته‌اند که اپل موزیک به دلیل برتری در خیلی از زمینه‌ها، محبوبیت زیادی میان کاربران پیدا کرده است. در ادامه با ویژگی‌های مختلف آن آشنا می‌شوید.

آشنایی با پلتفرم‌ موسیقی اپل موزیک
آشنایی با پلتفرم‌ موسیقی اپل موزیک

دسترسی همه جانبه به آهنگ‌ها

اگر آهنگ گوش دادن جزو کارهای همیشگی شما باشد، دسترسی به امکانات پیشرفته برای این کار شما را هیجان زده می‌کند. وقتی شما به اکانت پرمیوم اپل موزیک دسترسی دارید، می‌توانید سیلی از موسیقی‌ها و موزیک ویدئوهای معروف دنیا را به هر زبانی که دوست دارید بشنوید و ببینید. اپل موزیک هم‌اکنون بیشتر از 70 میلیون ترک آهنگ و موزیک ویدئو دارد که شما می‌توانید هم در حالت آنلاین و آفلاین به شنیدن آنها بپردازید.

برای استفاده در حالت آفلاین نیز باید ابتدا آهنگ‌ها را به صورت درون برنامه‌ای دانلود کنید و بعد در حالت آفلاین آنها را پلی کنید. علاوه بر اینها وقتی شما از اپل موزیک استفاده می‌کنید، هنگام پخش موزیک‌ها می‌توانید گزینه زیرنویس را فعال کنید تا متن آهنگ را همراه با صوت آن در اختیار داشته باشید. این مورد برای علاقه‌مندان به موزیک‌های رپ که می‌خواهند متن آنها را حفظ کنند، بسیار کاربردی است.

انتخاب هدفمند موزیک‌ها

یکی از ویژگی‌های ارزشمند اکانت پرمیوم اپل موزیک این است که کاربران برای استفاده از موزیک‌ها باید یک اکانت برای خودشان بسازند و همه می‌توانند همدیگر را در این پلتفرم دنبال کنند و برای هم موزیک بفرستند و یا از موزیک‌های مورد علاقه یکدیگر باخبر بشوند و در بخش سرچ به جست و جوی موزیک یا هنرمندی خاص بپردازند. برخورداری از چنین ویژگی باعث می‌شود که کاربران اپل موزیک سریعتر از قبل به آهنگ‌های جدیدی که تا به حال نشنیده‌اند دسترسی پیدا کنند.

ایجاد پلی لیست

از جمله ویژگی‌هایی که باعث می‌شود با اکانت پرمیوم اپل موزیک هدفمندتر به موزیک‌های مورد علاقه خود برسید، این است که شما اجازه دارید یک یا چند پلی لیست مختلف برای خودتان درست کنید تا در هنگام نیاز به جای جست و جو در میان آهنگ‌های مختلف، سراغ پلی لیست‌های خودتان رفته و به سرعت آنها را پلی کنید و از گوش دادنشان لذت ببرید. علاوه بر این اگر حوصله ندارید که خودتان شخصا آهنگ‌ها را بررسی کنید و به صورت مورد به مورد آنها را در پلی لیست خود اضافه کنید، می‌توانید پلی لیست‌های درست شده توسط افراد دیگر را هم دنبال کنید و در صورت علاقه از آنها نیز استفاده کنید.

ایجاد پلی لیست از جمله ویژگی های اکانت پرمیوم اپل موزیک
ایجاد پلی لیست از جمله ویژگی های اکانت پرمیوم اپل موزیک

پلی لیست پیشنهادی اپل موزیک

مزیت بسیار خاص اکانت پرمیوم اپل موزیک برخورداری از هوش مصنوعی برای تشخصی سلیقه کاربر است. این ویژگی باعث می‌شود که خود سرویس اپل موزیک در طول هفته آهنگ‌های پلی شده توسط کاربر، موزیک‌های سرچ شده توسط او و همچنین موزیک‌هایی که برای دیگران ارسال کرده است، به یک جمع بندی در مورد سلیقه او برسد و براساس آن چندین موزیک یا موزیک ویدئوی مطابق با سلیقه او را در اختیارش قرار دهد. این ویژگی به پلی لیست هفتگی اپل موزیک معروف است که در انتهای هر هفته یک پلی لیست پیشنهادی به کاربران ارائه می‌کند که در خیلی از مواقع مورد استقبال آنها قرار می‌گیرد.

سادگی کاربرد

در حالیکه اکانت پرمیوم اپل موزیک متعلق به شرکت اپل است و بر روی تمام گجت‌های هوشمند این شرکت قابل اجرا است، اما اپلیکیشن آن برای گوشی‌های اندرویدی نیز موجود است و کاربران دیگر نیز می‌توانند با پرداخت حق اشتراک از آن استفاده کنند. موضوع دیگری که باعث استفاده راحت کاربران از این سرویس می‌شود، برداشتن تمامی موانع مالی از سر راه آنها است. قبل از این کاربران برای گوش دادن به هر موزیکی باید نسخه اصلی آن را با پرداخت مبلغی معین خریداری می‌کردند. اما اپل موزیک همه واسطه‌ها را کنار زده و با صاحبان اصلی آثار مختلف مذاکره کرده و ضمن توافق با آنها همه آهنگ‌ها را یکجا در اختیار کاربران خودش قرار داده است.

فمیلی شیرینگ از امکانات سرویس اپل موزیک می باشد.
فمیلی شیرینگ از امکانات سرویس اپل موزیک می باشد.

در حال حاضر کاربران اپل موزیک برای استفاده از موزیک یا موزیک ویدئو‌های مختلف دیگر نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای آنها ندارند و با پرداخت حق اشتراک ماهیانه خود مجوز استفاده کامل از همه آنها را پیدا می‌کنند. مزیت دیگر اپل موزیک این است که شما در صورت پرداخت حق اشتراک و گرفتن اکانت پرمیوم اپل موزیک، هیچ تبلیغاتی در داخل برنامه مشاهده نمی‌کنید و بدون مزاحمت با اپلیکیشن کار می‌کنید. علاوه براین‌ها اگر تمایل داشته باشید می‌توانید سرویس اپل موزیک خود را با چند نفر دیگر هم شریک شوید. این امکان که به فمیلی شیرینگ (family sharing) معروف است، در خارج از کشور بیشتر توسط خانواده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به لحاظ اقتصادی صرفه بیشتری برای آنها دارد.

خرید سرویس اپل موزیک

برای اینکه بتوانید از این سرویس موزیک همه جانبه استفاده کنید، باید حق اشتراک ماهیانه این سرویس را بپردازید و برای اینکار می‌توانید از روش‌هایی مثل خرید گیفت کارت یا پرداخت از طریق درگاه پرداخت خارجی اقدام کنید. در حال حاضر قیمت اکانت قانونی اپل موزیک 10 دلار در ماه است و اگر بخواهید به صورت فمیلی شیرینگ از آن استفاده کنید باید ماهانه 15 دلار بپردازید که راه ارزان‌تری محسوب می‌شود.

لذت گوش دادن به موسیقی با خرید اکانت پرمیوم اپل موزیک
لذت گوش دادن به موسیقی با خرید اکانت پرمیوم اپل موزیک

انواع اکانت پرمیوم اپل موزیک که باید بشناسید

شرکت اپل برای راحتی کاربران حساب‌های ویژه خود را به چند دسته مختلف تقسیم کرده است. در هر دسته امکانات خاصی گنجانده تا رضایت کاربران خاصی را هدف بگیرد. همچنین هر یک از دسته‌های اکانت پرمیوم اپل موزیک دارای قیمت متفاوت هستند. به همین دلیل قبل از اینکه حساب کاربری ويژه را خریداری کرد، باید با مشخصات انواع اکانت‌ها آشنا شد.

حساب کاربری پایه ویس (Voice)

اپل برای اکانت ويژه خود حالت پایه‌ای را ایجاد کرده که با قیمت 4.99 دلاری در ماه ارزان‌ترین اکانت پرمیوم این پلتفرم محسوب می‌شود. البته که قابلیت‌های این حساب کاربری نسبت به سایر اکانت‌ها محدود بوده و کاربر صرفا به امکانات زیر دسترسی دارد:

 • دسترسی کامل به تمامی موسیقی‌ها که بیش از 90 میلیون فایل صوتی است
 • امکان استفاده از 30000 پلی لیست کارشناسی شده و ایده‌آل
 • درخواست انواع موسیقی، آلبوم، پلی لیست یا ایستگاه رادیویی با سیری (Siri)
 • قابلیت استفاده آزمایشی رایگان
 • برنامه‌های ویژه مانند کنسرت‌ها و اجراهای اصلی
 • دسترسی به ایستگاه‌های رادیویی زنده که توسط هنرمندان میزبانی می‌شوند

در صورتی که می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن یک اکانت پرمیوم اپل موزیک خریداری کنید، حساب کاربری ویس بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. همچنین با خرید این حساب کاربری امکان استفاده از اپل موزیک در تمامی دستگاه‌های تولید اپل را دارید.

اکانت ویژه دانش آموزان و شخصی (Student And Individual)

اگر نیاز دارید که اپل موزیک امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد، باید به سراغ اکانت ویژه دانش آموزان یا شخصی بروید که به ترتیب هزینه ماهانه 4.99 و 9.99 دلاری دارند. در این حساب‌های کاربری علاوه بر قابلیت‌های اکانت ویس به امکانات خاصی می‌رسید که عبارتند از:

 • دسترسی به اپل موزیک در تمامی دستگاه‌هایی که توسط این پلتفرم پشتیبانی می‌شوند
 • صدای با کیفیت با کمک تکنولوژی دالبی اتموس (Dolby Atmos)
 • مشاهده شعر موسیقی‌ها و کاتالوگ آهنگ‌ها بدون از دست دادن صدا
 • امکان دانلود 100000 موسیقی در لایبری نرم افزار اپل موزیک و پخش آفلاین
 • دسترسی به لایبری ایجاد شده در دیگر دستگاه به صورت آنلاین و آفلاین
 • مشاهده موسیقی‌هایی که دوستان شما در اپل موزیک گوش کرده‌اند

با خرید اکانت پرمیوم دانش آموزشی یا شخصی اپل موزیک تقریبا تمامی امکانات این استریمر محبوب را در اختیار دارید. البته باید توجه داشته باشید که تمامی این قابلیت‌ها در اختیار یک کاربر قرار می‌گیرند و امکان استفاده گروهی از آن‌ها وجود ندارد.

حساب پرمیوم خانوادگی (Family)

برای استفاده گروهی از تمامی امکانات اکانت ویژه اپل موزیک باید حساب کاربری خانوادگی را با پرداخت ماهانه 14.99 دلار خریداری کنید. با خرید این حساب کاربری امکان استفاده نامحدود حداکثر 6 نفر از این استریمر به وجود می‌آید. همچنین کاربران حساب‌های خانوادگی به قابلیت‌های منحصر به فردی مانند لایبری شخصی و شخصی‌سازی موسیقی‌های پیشنهادی برای هر کاربر وجود دارد.

به راحتی از اکانت پرمیوم اپل موزیک استفاده کنید

برای اینکه به اکانت قانونی اپل موزیک دسترسی پیدا کنید، می‌توانید به صورت شخصی آن را خریداری کنید و یا با چند نفر به صورت شریکی اکانت خانوادگی آن را خریداری کنید و با پرداخت هزینه کمتر، از همان امکانات بهره‌مند شوید. شما می‌توانید برای استفاده بی‌دردسر از اپل موزیک از سایت‌های ایرانی معتبر واسطه استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که سراغ میانبرهای دیگر نروید و این اکانت را به طور مستقیم از آی گیم خریداری کنید و بدون دردسر از شنیدن موزیک لذت ببرید.