شرکت اپل گیفت کارت‌های مخصوص خود را به بازار عرضه کرده تا مشتریانش از آن برای خرید درون برنامه ای با گیفت کارت اپل استفاده کنند. همچنین این کارت‌های هدیه با میزان اعتبار مختلف چاپ شده و قابل شارژ دوباره نیز هستند. در مواردی دیده شده که کاربر نمی‌تواند حساب کاربری خود را با استفاده از گیفت کارت شارژ کند. به عنوان مثال در مرحله ثبت کد کارت ارورهایی با کدهای مشخص نمایش داده شده که برای بیشتر کاربران قابل فهم نیستند. به همین دلیل استفاده از مزایای گیفت کارت آیتونز را برای کاربران به چالش تبدیل می‌کنند. اگر شما هم با خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز دست و پنجه نرم می‌کنید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید؛ زیرا در این مطلب قصد داریم نحوه رفع چنین ارورهایی را آموزش دهیم.

گیفت کارت آیتونز
گیفت کارت آیتونز

خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز

به طور کلی ارورهایی که هنگام استفاده از گیفت کارت مشاهده می‌کنید، به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند. دسته اول ارورهایی هستند که به دلیل خطا و اشتباهات کاربر رخ می‌دهند. دسته دوم نیز ارورهای سیستمی بوده که باید با ایجاد تغییر در تنظیمات دستگاه از آن‌ها عبور کنید. همچنین می‌توان گیفت کارت را به سه صورت مورد استفاده قرار داد که عبارتند از:

  • شارژ اکانت در اپلیکیشن آیتونز
  • وارد کردن کد در سایت اپل
  • استفاده از شارژ کارت در اکانت اپل یا همان اپل آیدی
وارد کردن کد گیفت کارت آیتونز با آیفون یا آیپد
وارد کردن کد گیفت کارت آیتونز با آیفون یا آیپد

برخی مواقع مشکلات موجود در سایت یا اپلیکیشن‌ها، مانع شارژ شدن حساب کاربری با استفاده از گیفت کارت آیتونز می‌شود. به همین دلیل در صورت بروز مشکل از راه‌های دیگر کارت خود را امتحان کنید. اما مواردی هم وجود دارد که خطای کاربر یا مشکلی در کارت جلوی شارژ شدن اکانت را می‌گیرد. در ادامه مطلب بیشتر به بررسی جزئیات خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز خواهیم پرداخت.

تفاوت انواع گیفت کارت آیتونز در ارورهای آن

گیفت کارت‌های آیتونز در دو مدل فیزیکی و مجازی ارائه می‌شوند. توجه داشته باشید که گیفت کارت‌های فیزیکی، گیفت کارت‌هایی هستند که به شکل یک کارت شما آن‌ها را از فروشگاه‌های مختلف خریداری می‌کنید. این در حالی است که گیفت کارت‌های مجازی، گیفت کارت‌‌هایی هستند که به شکل یک کد به ایمیل شما ارسال می‌شوند. لازم به ذکر است که این گیفت کارت‌ها در ماهیت خود یکی هستند و تفاوتی میان آن‌ها وجود ندارد. از این رو، در حین اعمال اعتبار گیفت کارت، ممکن است با مشکلاتی که در حین مواجه شوید که برای هر دو نوع مجازی و فیزیکی به یک شکل هستند. به همین خاطر، می‌توانید برای رفع ارور مورد نظر، به سایت‌های مختلف رفع ارور گیفت کارت مراجعه کنید.

ارور رایج Card is not valid

ارور “ Card is not valid “ جزو رایج‌ترین خطاهایی است که هنگام ردیم کردن حساب کاربری با استفاده از گیفت کارت به آن برخورد می‌کنید. این ارور به نوعی معتبر نبودن کارت را نشان می‌دهد. به همین دلیل در صورت مشاهده چنین اروری بهتر است که گیفت کارت آیتونز خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین با انجام برخی از اقدامات نادرست با این ارور برخورد خواهید کرد. شرکت اپل نیز در قسمت پشتیبانی سایت خود روش‌های حل این مشکل را قرار داده که در ادامه این بخش از مطلب با آن‌ها آشنا خواهید شد.

ارور “ Card is not valid “ رایج‌ترین خطاهایی است که هنگام ردیم کردن گیفت کارت آیتونز به آن برخورد می‌کنید.
ارور “ Card is not valid “ رایج‌ترین خطاهایی است که هنگام ردیم کردن گیفت کارت آیتونز به آن برخورد می‌کنید.

تقلبی بودن کارت

همانطور که در ابتدای این بخش مطالعه کردید، این ارور به طور مستقیم نامعتبر بودن گیفت کارت آیتونز را به کاربر نشان می‌دهد. به همین دلیل در اولین برخورد با این ارور بهتر است که اصالت گیفت کارت خود را بررسی نمایید.

گیفت کارت‌های آیتونز شرکت اپل به طور کلی دارای رنگ‌های خاکستری، سفید، نقره‌ای را طلایی هستند. اگر کارت شما از نظر ظاهری با کارت‌های هدیه اصلی شرکت اپل مغایرت دارد، باید نسبت به تعویض کارت جهت رفع این ارور اقدام کنید.

تایپ نادرست کد کارت

برخی مواقع این ارور به علت تایپ نادرست کد گیفت کارت به کاربر نمایش داده می‌شود. به همین دلیل در هنگام تایپ کردن کد باید از حداکثر دقت خود استفاده کنید. همچنین در صورت کپی و پیست کردن کد نیز احتمال نمایش این ارور وجود دارد؛ زیرا ممکن است که فاصله خالی نیز همراه با کد در کادر مربوطه تایپ شود. موارد زیر هم رایج‌ترین اشتباهاتی است که کاربران هنگام وارد کردن کد مرتکب می‌شوند:

  • عدم دقت به حروف و اعداد مشابه مانند O و 0 یا S و 5
  • اشتباه وارد کردن حروف لاتین مشابه مانند O و Q
  • استفاده از اسپیس در بین کد یا کپی پیست کردن نادرست کد

خطای The Code Entered is Not valid  یا already been redeemed

از دیگر خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز که کاربران بسیاری را با مشکل مواجه می‌کند، ارور نادرست بودن کد وارد شده است. در صورتی که این ارور را دریافت می‌کنید، یعنی کد وارد شده صحیح بوده و صرفا ارور به دو دلیل نمایش داده می‌شود.

این ارور در صورتی که کارت قبلا استفاده شده باشد، به کاربر نمایش داده می‌شود. اما در شرایطی حساب کاربری با استفاده از کد شارژ شده، اما به دلیل کلیک کردن دوباره روی گزینه ردیم ارور به نمایش در می‌آید. به همین دلیل ابتدا از حساب کاربری خارج شده و دوباره به آن واردی شوید و میزان اعتبار اکانت را بررسی نمایید. در صورتی که حساب شارژ نشده بود، از فروشنده گیفت کارت کمک بخواهید.

بروز خطای already been redeemed به هنگام ردیم کردن گیفت کارت آیتونز
بروز خطای already been redeemed به هنگام ردیم کردن گیفت کارت آیتونز

ارور Code redemption is temporarily unavailable. 10002

این ارور از دسته خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز است که به صورت موقت اتفاق می‌افتد. هنگامی که سایت یا نرم افزار آیتونز اپل در حال بروزرسانی باشد، احتمالا این ارور را دریافت خواهید کرد. به همین دلیل مشکلی در گیفت کارت وجود نداشته و اشتباهی را هنگام وارد کردن اطلاعات کارت مرتکب نمی‌شوید. همچنین برای رفع این ارور بهتر است که در زمانی دیگری مراحل وارد کردن کارت را تکرار کنید.

پیغام اکتیو نبودن گیفت کارت آیتونز

پیغام اکتیو نبودن کارت یا The Code you entered has not been properly activated به این معناست که این گیفت کارت نزد شرکت اپل رجیستر یا اکتیو نشده است. به همین دلیل باید در چنین شرایطی گیفت کارت را تعویض نمایید.

پیغام اکتیو نبودن گیفت کارت آیتونز
پیغام اکتیو نبودن گیفت کارت آیتونز

خطای Code must be redeemed in a different country or region

این ارور جزو خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز است که بیشتر کاربران ایرانی با آن درگیر هستند. زمانی که ریجن کارت با کشور اپل آیدی مغایرت داشته باشد، این ارور را دریافت خواهید کرد. برای رفع این ارور باید کشورهای کارت و اکانت خود را یکسان انتخاب کنید. همچنین در صورت مشاهده ارور Cannot connect to iTunes می‌توانید از نرم افزارهای فیلترشکن کمک بگیرید.

خطای Code must be redeemed in a different country or region
خطای Code must be redeemed in a different country or region

توجه داشته باشید که در برخی مواقع، استفاده از نرم‌افزارهای تغییر آی پی نمی‌تواند چندان کارآمد باشد. به همین خاطر، باید از نرم‌افزار‌های تغییر آی پی دیگر استفاده کنید یا اینکه به سراغ نرم‌افزارهای تغییر دی ان اس بروید. استفاده از نرم‌افزارهای تغییر دی ان اس در نود درصد مواقع می‌تواند موثر باشد و از طریق آن شما می‌توانید اعتبار گیفت کارت آیتونز را در حساب کاربری اپل خود اعمال کنید. نرم‌افزارهای مختلفی به صورت رایگان و یا پولی وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به 1.1.1.1 اشاره کرد. البته که ممکن است این برنامه معروف برای تلفن‌های همراه IOS وجود نداشته باشد.

گیفت کارت‌های آیتونز را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید

خطاهای ردیم گیفت کارت آیتونز ممکن است شما را با چالش‌های جدی مواجه کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که خرید گیفت کارت را فقط از مراکز معتبر انجام دهید. همچنین اطلاعات و کد کارت را به هیچ عنوان در اختیار افراد دیگر قرار ندهید تا دچار مشکلاتی که ذکر شدند نشوید.