با مقاله کنسول پلی استیشن 5 با ظاهر شبیه به PS2 در سایت آی گیم در خدمت شما هستیم. پلی استیشن 2 ، دومین کنسول بازی شرکت سونی است. این کنسول بعد از عرضه موفق نسخه اول پلی استیشن ، در سال 2020 میلادی روانه بازار شد. حال شرکت سونی جدیدترین کنسول خود یعنی PS5 را با شکل و شمایل پلی استیشن 2 طراحی کرده است. این نسخه کاستوم در اوایل سال 2021 میلادی عرضه شد و پیش فروش خود را آغاز کرد. SUP3R5 تهیه و تولید این کنسول نوستالژیک را برعهده داشته و به گفته او قرار است در بهار امسال (1400 شمسی) این محصول ویژه در دسترس علاقمندان قرار بگیرد. علاوه بر کنسول پلی استیشن 5 با طراحی PS2، کنترلر دوال شاک هم برای فروش عرضه می‌شود. کاربران می‌توانند در مرحله اول فروش، کنسول را با کنترلر دوال سنس تهیه کنند. در دومین مرحله، تنها خود کنسول برای فروش عرضه می‌شود که تعداد آنها در حدود 304 عدد خواهد بود.

نمایی از پلی استیشن 2
نمایی از پلی استیشن 2

شکل و شمایل پلی استیشن 2

کنسول پلی استیشن 2 به شکل یک مستطیل طراحی شده و کاربر می‌تواند آن را هم به طور نشسته و هم ایستاده قرار دهد. این محصول سونی وزن کمی در حدود 900 گرم دارد و فضای کمی اشغال می‌کند. کارت گرافیک PS2 از نوع 2D/3D graphics acceleration است و کیفیت بسیار بالایی برای کاربر به نمایش می‌گذارد. نسخه ویژه پلی استیشن 5 نیز ظاهری مستطیل شکل و شبیه به PS2 دارد.

آیا این کنسول دارای گارانتی است؟

بله، کنسول جدید پلی استیشن 5 دارای گارانتی رسمی شرکت سونی است. البته به گفته SUP3R5 کنترلر کنسول از گارانتی برخوردار نخواهد بود؛ چرا که قطعات این کنترلر به صورت جدا تولید می‌شوند و کاربر باید خودش آن را سرهم کند. اما در کنسول فقط Faceplateهای اطراف باز می‌شوند و این کار لطمه‌ای به گارانتی شرکت نخواهد زد. عرضه این کنسول شاید بتواند کمبود پلی استیشن 5 در بازار را جبران کند، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که خرید این محصول بسیار پر ریسک است و ممکن است شرکت سونی بدون هیچ اطلاعی جلوی آن را بگیرد. پس اگر دوست داشتید کنسول پلی استیشن 5 را با ظاهر PS2 تهیه کنید، ریسک‌های آن را همچون احتمال تعلق نگرفتن کارت گارانتی بپذیرید.

کنسول جدید پلی استیشن 5
کنسول جدید پلی استیشن 5

چه مواردی در کنسول جدید بروز شده است؟

کنسول کاستوم پلی استیشن 5 ، CPU قوی‌تری دارد و از این رو سرعت بالاتری برای کاربرانش مهیا می‌کند. حافظه مموری رم هم در این کنسول افزایش پیدا کرده و حدود 16 گیگ فضا در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کنسول PS5 با ظاهر PS2، یک سوکت آودیو جک 3.5 میلی متری دارد و قابلیت اتصال به یک درایو خارجی دارد. این کنسول از فرامین صوتی و وای فای پشتیبانی می‌کند. نکته دیگر در رابطه با این کنسول این است که PS5 کاستوم برخلاف پلی استیشن 2 دارای منبع تغذیه داخلی است. منبع تغذیه داخلی باعث می‌شود تا نیازی به اتصال به منابع خارجی نداشته باشید.اگر مایل هستید در خصوص فعال سازی و کاربردهای گیفت کارت پلی استیشن بیشتر بدانید به مقاله” آموزش فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن”  مراجعه کنید.