Mafia: Definitive Edition
نمایی از بازی مافیا دفنتیو ادیشن

چند هفته قبل متوجه شدیم که نسخه اول و دوم بازی مافیا که در سال 2002 و 2010 منتشر شده بودند، قرار است بازسازی شوند و گرافیک و کیفیت آن‌ها بهبود یابند؛ اما با توجه به گیم پلی که از بازی Mafia Definitive Edition منتشر شد، با چیزی بهتر از یک بازی با گرافیک بالا طرف هستیم! بازی Mafia I هنگامی که در سال 2002 منتشر شد، به دلیل داستان جذاب و کیفیت خارق العاده‌ای که در آن زمان داشت، توجه تعداد زیادی از گیمرها را به سمت خود جلب کرد. اما حالا در سال 2020 شرکت Hangar 13 قصد دارد این بازی و نسخه بعدی آن را با گرافیک بهتر روانه بازار کند تا دوباره طرفداران این بازی اکشن و جهان باز را به سمت خود بکشاند.

ویدیویی که از این بازی منتشر شده است، گیم پلی و گرافیک آن را با نسخه‌ای که در سال 2002 منتشر شد مقایسه می‌کند. در این گیم پلی تمام ماموریت‌ها و مناطق مختلف بازی مافیا بازسازی شده‌اند و تمام بازیگران اصلی با استفاده از قابلیت Motion capture در نقش کاراکترهای اصلی بازی کرده‌اند. همچنین خیابان‌های شهر «Lost Heaven» نیر گسترده‌تر شده‌اند.

در این ویدیو مرحله “‘Trip to the Country” به نمایش درآمد که در آن شاهد پروتاگونیست بازی، شخصیت تامی بودیم. موارد دیگری که در حین انجام این مرحله دیدیم، سیستم تیراندازی جذاب و هیجان انگیز آن بود که طرفداران این بازی را به وجد آورد و در آخر مرحله هم شاهد یک تعقیب و گریز خونین بودیم؛‌ اما این تمام ماجرا نیست، بلکه این بازی بیش از 20 مرحله جذاب و حیرت انگیز بازی مافیا یک را بازسازی کرده است.

Mafia: Definitive Edition
محیط هیجان انگیز بازی Mafia: Definitive Edition

بازی Mafia Definitive Edition چگونه خواهد بود؟

سرانجام از آقای Haden Blackman (طراح و نویسنده بازی‌های ویدیویی) پرسیده شد که بازی Mafia Definitive Edition چگونه خواهد بود؟! و او در جواب گفت: این بازی با استفاده از موتور بازی سازی بازی Mafia III‌ ساخته شده است اما ما تغییراتی را در آن ایجاد کردیم که بازی حالت یکنواختی نداشته باشد. به طور مثال تیم بازی سازی، سیستم نورپردازی و صداگذاری محیط بازی را به طور کلی تغییر داده‌اند. او در ادامه افزود که به احتمال زیاد بازی Mafia Definitive Edition برای کنسول‌های نسل نهم هم منتشر می‌شود و به راحتی با کیفیت بالا روی آن‌ها اجرا می‌شود همچنین این بازی در تاریخ 4 مهر 1399 به طور رسمی منتشر می‌شود. اگر شما هم به دسته بازی های سبک اکشن علاقمند هستید توصیه میکنیم به مطالعه مقاله” بازی‌های اکشن-ماجراجویی ” بپردازید