بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege همچنان پس از گذشت 5 سال می‌درخشد!

بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege یک بازی اکشن شوتر اول شخص است که توسط استودیو سازنده بازی «Ghost Recon» یعنی، یوبی سافت در سال 2015 منتشر شد. پس از گذشت 5 سال از انتشار بازی جذاب و مهیج تام کلنسی رینبو سیکس سیج، هنوز هم در بین بازی‌های چند نفره، جزو بهترین بازی‌ها است. طی گذشت سال‌ها آپدیت‌های زیادی برای این بازی منتشر شده که به آن بهبود زیادی بخشیده و قابلیت‌ها مختلفی به آن اضافه کرده است. یوبی سافت هم در چند سال اخیر، قابلیت‌های جدیدی مانند، آیینه یک طرفه، پهباد لیزری، هولوگرام، تله میخی و … را به بازی اضافه کرده است تا هنگامی که گیمرها مشغول نبرد در بازی هستند، بتوانند با روش‌های مختلفی حریف‌های خود را از بین ببرند.

در بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج برخلاف رقبایش همانند بازی‌های «Battlefield V» و «Call of Duty: MW» که اعمال شما تاثیر آنچنانی در روند بازی ندارد، در این بازی، انتخابات تاکتیکی کوچک عواقب بزرگ و خطرناکی را در پی دارد و در مواردی می‌تواند باعث مرگ حتمی شما در آن راند شود. هر راند در این بازی مانند یک کلاس درس است و شما را برای راند بعدی آماده می‌کند. شما باید در این بازی از اشتباهات خود درس بگیرید و دیگر آن‌ها را تکرار نکنید. توجه به این دروس و لحظات آموزشی در بازی، جزو واجبات است، زیرا این‌گونه می‌توانید همیشه در تیم‌تان برنده شوید. همچنین باید تا می‌توانید از تله‌ها و روش‌های مختلف استفاده کنید تا دشمن دیگر نتواند به مکان تیم شما نفوذ کند.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
در بازی رینبو سیکس می‌توانید با شخصیت‌های مختلف بازی کنید.

روند بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

با توجه به پیشرفتی که بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege طی 5 سال داشته است، چیزی که هیچوقت تغییر نکرده، روند بازی است. در این بازی شما یا در گروه مدافعان هستید یا در گروه مهاجمان و هدف هرکدام از این گروه‌ها در بازی مشخص و آشکار است. گیمرها در هر تیم 5 نفره با مهارت‌های مختلفی که دارند باهم همکاری می‌کنند تا 5 نفر دیگری که در تیم مقابل قرار دارند را از بین ببرند و پس از پایان دور چهارم، بازی را ببرند. در هر دور مهاجمان یک هدف خاص را دنبال می‌کنند. با توجه به حالتی که بازی دارد، آن‌ها باید به صورت مخفیانه و بدون ایجاد سروصدایی، خودشان را به شخص گروگان گرفته شده برسانند و اورا نجات دهند، از یک اتاق خاصی دفاع کنند و یا با استفاده از یک استراتژی موثر بمب را خنثی کنند. خنثی کردن بمب یکی از اصلی‌ترین مودهای بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج است. هدف اصلی گروه شما در این حالت بازی، محافظت از بمب و خنثی کردن آن است، اما هنگام انجام عملیات خنثی سازی بمب، گروه مدافعان در تلاش هستند که شما را به نحوی متوقف کنند و برنده بازی شوند، اما اگر شما و هم تیمی‌هایتان به درستی عمل کنید و از اپراتورهای درست در بازی استفاده کنید، صد درصد پیروز میدان می‌شوید.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
در بازی Rainbow Six Siege نبردهای هیجان انگیز را می‌توانید با دوستانتان تجربه کنید.

بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege سرتاسر هیجان و استرس است!

انجام بازی‌های ویدیویی با دوستان معمولا سرگرم کننده‌تر از بازی کردن به تنهایی است و همین برقراری ارتباط و همکاری در بازی Rainbow Six Siege آن را به یک بازی جذاب و هیجان انگیز تبدیل کرده است. به قول گیمرهایی که روزانه این بازی را انجام می‌دهند، بلد بودن بازی و داشتن مهارت بالا تنها 30 درصد کار است، بلکه 70 درصد دیگر مربوط به همکاری و برقراری ارتباط با هم تیمی‌هایتان است.

به طور کلی امکان تنهایی بازی کردن در این بازی وجود ندارد و اگر قصد انجام آن را داشته باشید باید باید با یک گروه 4 نفره همراه شوید که علاقه ممتد به صحبت کردن و برقراری ارتباط دارند و به صورت گروهی بازی می‌کنند تا برنده شوند، در نتیجه شما هم اگر علاقه‌مند به برد باشید، باید با دوستان غریبه‌تان همکاری کنید وگرنه چیزی جز باخت نصیبتان نمی‌شود، زیرا تمام هیجان و لذت این بازی در همکاری تیمی خلاصه می‌شود.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
راه برنده شدن در بازی رینبو سیکس اتحاد است.

راز برنده شدن در بازی Rainbow six Siege همکاری متداوم است!

همان‌طور که در بالا گفته شد، بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege فقط درمورد تیراندازی نیست! بلکه باید یاد بگیرید هر اپراتور چه مهارت‌هایی دارد و از چه ابزارهایی استفاده می‌کند. به طور مثال یک اپراتور در شکستن درهای تقویت شده و ساختن درهای جدید و یا قرار دادن دوربین در نقاط مختلف برای زیر نظر داشتن مکان‌های احتمالی که ممکن است دشمنان‌تان از آنجا رد شوند، مهارت دارد. در کل انتخاب یک اپراتور مناسب و تشکیل یک تیم قوی و کارآمد، باعث می‌شود راحت‌تر به اتاقی که به شدت از آن محافظت می‌شود، نفوذ کنید.

به طور مثال می‌توانید از بمب‌های EMP شخصیت «Thatcher» برای از بین بردن وسایل الکترونیکی دشمن استفاده کنید و سیگنال ارتباطی آن‌ها را از بین ببرید تا فرصتی برای شخصیت «Thermite» پیدا شود و یک در برای محافظت از اتاق بگذارد. در همین حال بمب‌های رگباری شخصیت «Fuse» باعث آشکار شدن گروه مدافعان توسط پهباد تشخیص تحرک «Lion» می‌شود.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
یکی از گجت‌های بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

گجت‌ها و اسلحه‌های مختلف در بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

یکی از مواردی که بازی جذاب Tom Clancy’s Rainbow Six Siege در خود جای داده است، اسلحه و گجت‌های مختلف است که هر اپراتور می‌تواند از آن‌ها برای برنده شدن در نبرد و یا جلوگیری از نیروهای دشمن استفاده کنند. بعضی از این اسلحه‌ها مانند شات گان، قدرت زیادی دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان به راحتی درهای مختلف را شکست و یا اسلحه‌های SMG‌ هم برای از بین بردن موانع پرکاربرد هستند، البته بهترین روش استفاده از این مدل اسلحه‌ها، در هنگام نبرد است. هر اسلحه در بازی قدرت و حالت خاص خودش را دارد و شما هم می‌توانید با توجه به قابلیتی که دارند، آن‌ها را انتخاب کنید و بر اساس سلیقه خودتان شخصی سازی کنید.

گجت‌ها مواردی هستند که بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج را از دیگر بازی‌های سبک شوتر متمایز می‌کند و از آنجایی که در اکثر بازی‌های شوتر اول شخص یا سوم شخص شما سعی می‌کنید دشمنان را به یک ضربه «Headshot» به قتل برسانید، در این بازی گزینه‌های بیشتری برای نابود کردن دشمن‌تان دارید. شما با استفاده از گجت‌های مخصوص هر اپراتور می‌توانید سرعت دشمنان‌تان را کم کنید و یا آن‌ها را با روش هم مختلف به قتل برسانید.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
وقتی در بازی نبرد به حالت 1 به 5 می‌رسد، استرس و هیجان گیمر بالا می‌رود.

در بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege هماهنگی و اتحاد حرف اول را می‌زند!

در بازی Rainbow Six Siege‌ اهمیتی ندارد که چقدر مهارت بالایی دارید یا چقدر در تیراندازی ماهر هستید، تا وقتی که هم‌تیمی‌های خوبی نداشته باشید، احتمال کمی وجود دارد که برنده شوید! اگر تیم شما متشکل از افراد با استعداد و متحد باشد، دیگر هیچ نگرانی از بابت باخت ندارید، اما ترس و استرس شما هنگامی شروع می‌شود که تمام دوستان‌تان مرده‌اند و تنها شما زنده مانده‌اید و باید دشمنانی که باقی مانده‌اند را از بین ببرید.

این استرس و هیجان، دقیقاً مانند یک فیلم یا بازی ترسناک می‌ماند، زیرا شما در حال پیدا کردن فردی یا افرادی هستید که اطلاعی از موقعیت او ندارید و هر لحظه امکان دارد از پشت به شما خنجر بزند؛ اما برای این مورد هم راه حلی نیز وجود دارد! تنها راه برنده شدن نبردهای یک به چند نفره این است که تمام نقشه‌ها را یاد بگیرید و مکان‌های مخفی را پیدا کنید و هنگامی که در این شرایط قرار گرفتید، از چیزهایی که آموختید به نفع خودتان استفاده کنید تا پیروز نبرد شوید.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
محیط زیبای بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

نقشه‌ها و مکان‌های مخفی بازی Rainbow Six Siege

برای یادگیری موقعیت‌های مخفی و نقشه‌های بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege بهتر است در ساعات اولیه بازی نقشه بازی را جستجو کنید یا ویدیوهای مختلف از گیم پلی این بازی را ببینید تا راه‌های نفوذ و محافظت از اتاق‌های مختلف در نقشه‌های متنوع بازی، مکان دوربین‌ها، درها، پنجره‌ها و موارد دیگر را به آرامی و هنگام انجام مراحل مختلف یاد بگیرید.

در این بازی، علاوه بر تغییراتی که برای گجت‌ها و اپراتورهای مختلف اعمال شده است، نقشه‌های مختلف بازی هم تغییراتی داشته‌اند و ایرادات آن‌ها گرفته شده‌اند. بعضی از این نقشه‌ها که بازسازی شده‌اند، بین طرفداران این بازی محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند؛ مانند نقشه‌های «Clubhouse» و «Kafe Dostoyevsky». گیمرها معتقدند که بازی کردن در این نقشه‌ها چه در گروه مدافعان و چه در گروه مهاجمان، بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

در بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج ، با دانستن نکات مختلف درمورد نقشه‌های گوناگون دربازی می‌توانید اپراتورهای کارآمد و مفید را انتخاب کنید و از گجت‌های مخصوص به آن‌ها به درستی استفاده کنید. تنها هزینه‌ای که برای یادگیری این بازی باید خرج کنید، این است که ساعات زیادی را در این بازی بگذرانید تا درنهایت به جمع حرفه‌ای‌ها بپیوندید.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
یکی از اپراتورهای بازی رینبو سیکس

اپراتورهای مختلف در بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

هر اپراتور در بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege شخصیت و مهارت‌های مخصوص به خودش را دارد و با اینکه هیچ اطلاعاتی درمورد سوابق آن‌ها وجود ندارد، اما شخصیت پردازی آن‌ها به خوبی توسط تیم ساخت بازی انجام شده است. به لطف دیالوگ‌های کوتاه و جذاب این بازی، می‌توانید جزئیات کوچکی از زندگی آن‌ها را حین نبرد بفهمید. همچنین اپراتورها از کارهایی که قصد انجام آن را دارند یا آن را انجام داده‌اند صحبت می‌کنند و به نوعی آن را به اعضای تیم اعلام می‌کنند.

به‌طور مثال، Thermite هنگامی‌که می‌خواهد از مهارت خود استفاده کند و یک سوراخ بزرگ در دیوار ایجاد کند، آن را به اعضای تیم اعلام می‌کند یا رابطه دو اپراتور با نام‌های Ela و Zofia که باهم خواهر هستند، به‌وضوح در هنگام نبرد دیده می‌شود. این صداگذاری‌ها هویت خاص هر اپراتور را می‌سازد. این دیالوگ‌ها و صداگذاری اصلاً باعث حواس‌پرتی شما نمی‌شود، بلکه لحظات جذاب و خاطره‌انگیزی را برای شما می‌سازد.

سازندگان بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج در طی این 4 سال و چند ماه، اپراتورهای بازی را ارتقا داده‌اند و به عملکرد آن‌ها بهبود بخشیده‌اند. همین به‌روزرسانی‌های متعدد این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های سبک شوتر اول شخص و یکی از بهترین‌های چنده نفره در بین اکثر بازی‌ها تبدیل کرده است. هر فصل جدید بازی دلیلی را برای ادامه دادن به مخاطبان ارائه می‌‌کند. در هر فصل اپراتورهای جدید معرفی می‌شود که هرکدام از آن‌ها مهارت‌های مخصوص به خودشان را دارند.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
در بازی Rainbow Six Siege هیچ اپراتوری بیش از حد قوی نیست.

اپراتورهای بازی Rainbow Six Siege همیشه در تعادل هستند

اپراتورهای مختلف در بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege همیشه درحال به‌روزرسانی و آپدیت هستند به‌طوری‌که هیچ اپراتوری بیش از حد قوی نیست و تمام آن‌ها در یک حد و اندازه هستند، اما مهارت‌های آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. به‌طور مثال اپراتورهایی که ضعیف‌تر از بقیه هستند، پس از به‌روزرسانی و ارتقا، آسیب بیشتری وارد می‌کنند و اپراتورهایی که بیش از حد قوی هستند، از قدرتشان کم می‌شود.

همچنین بعضی از قابلیت‌ها و گجت‌های مختلفی که زمانی در بازی وجود داشتند، حذف شدند تا گیمر با روش‌های نوین و با استفاده از گجت‌های دیگر، دشمنانش را از بین ببرد. این گجت‌ها هرچند کارآمد و استفاده از آن‌ها راحت‌تر از بقیه گجت‌ها بود، اما در مرور زمان حالت یکنواختی را به بازی می‌داد. دلیل اصلی حذف آن‌ها همین مورد است؛ اما یک گیمر واقعی هیچ‌وقت به قابلیت‌ها و ابزارهای مختلف یک بازی اتکا نمی‌کند، بلکه برای رسیدن به هدف خود، از روش‌های خلاقانه و نو استفاده می‌کند.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
گیم پلی خیره کننده بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

سازندگان بازی Rainbow Six Siege‌ با بددهنی کاربران مقابله می‌کند!

یک موضوع طبیعی در گیمرهای مختلف وجود دارد که هیچ ارتباطی هم با ملیت آن‌ها ندارد و آن استفاده از کلمات توهین‌آمیز است! این مورد حقیقت تلخی است که در اکثر بازی‌های آنلاین وجود دارد و زمانی هم در بازی Rainbow Six Siege‌ وجود داشت، اما الان به‌مراتب کمتر شده است و به محض مشاهده توسط سیستم گیمر اخطاری دریافت می‌کند. همچنین هنگامی که بازی بر روی حالت فرندلی فایر باشد و کسی از قصد هم‌تیمی‌اش را به قتل برساند، کسی که به قتل رسیده می‌تواند به یوبی سافت گزارش دهد تا این گیمر خطاکار از بازی حذف شود. همچنین فیلتر چت به کسانی که نمی‌خواهند در درگیری‌های بین دو تیم شرکت کنند، کمک زیادی کرده است. امکان خاموش کردن میکروفن و فیلتر چت، محیط رینبو سیکس سیج را به یک بازی سالم و بهتر تبدیل کرده است.

Tom Clancy's Rainbow Six Siege
گرافیک فوق‌العاده بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج

جمع بندی!

بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege‌ یک بازی جذاب و هیجان انگیز است. موردی که این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های شوتر اول شخص تبدیل کرده، سیستم مبارزه آن و اپراتورهای مختلف است. یادگیری نحوه مبارزه و مهارت‌های مخصوص هر اپراتور و یادگیری نحوه نفوذ و یا حفاظت از اتاق‌های مختلف از جذابیت‌های بازی تام کلنسی رینبو سیکس سیج است. تمام لحظات این بازی همانند کلاس درس است و شما می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مختلف و با استفاده از گجت‌های متنوع هر اپراتور به بازی کردن به همراه دوستان‌تان بپردازید و ساعت‌ها در دنیای این بازی سرگرم شوید.  اگر مایل هستید در خصوص این سبک بازی ها اطلاعات بیشتری داشته باشید به مقاله” بهترین بازی های سبک اکشن ” مراجعه کنید.