در صنعت بازی‌های ویدیویی، هرروز اخبار مختلف درخصوص بازی‌های جدید و مورد انتظار به گوشمان می‌رسد که همه این خبرها یکی از یکی جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تر است. حالا سازندگان بازی «Tomb Raider» یعنی، استودیو بازی سازی «Crystal Dynamics» در حال آماده سازی جدید‌ترین بازی خود، یعنی Marvel’s Avengers هستند. داستان بازی Marvel’s Avengers، متاسفانه یا خوشبختانه، هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد و یک داستان متفاوت را به مخاطبان ارائه می‌دهد. به دلیل گسترش ویروس کرونا در جهان و خطرات ناشی از این ویروس، سازندگان چند فیلم دنیای سینمایی مارول از جمله فیلم «Black Widow» مجبور به تغییر در زمان انتشار فیلم‌ها شدند. اما با این اوصاف، تازه‌ترین محصولی که از دنیای جذاب مارول دریافت می‌کنیم، همین بازی مارولز اونجرز است که در روز جمعه مصادف با 14 شهریور 1399 برای کنسول های نسل نهم و پلتفرم‌های Xbox one ،PS4 ،Google stadia و کامپیوتر‌های شخصی منتشر می‌شود. بازی Marvel’s Avengers اولین بازی مشترک بین کمپانی مارول و «Square Enix» است و البته آخرین آن هم نخواهد بود زیرا طبق اخباری که از طرف این دو شرکت منتشر شده است، بازی‌های بیشتری در دست ساخت هستند که در سال‌های آینده منتشر می‌شوند.

Marvel's Avengers
ثور و مرد آهنی در بازی مارولز اونجرز

گیم پلی شخصیت Thor در بازی Marvel’s Avengers

سازنده بازی Final Fantasy VII Remake، شرکت Square Enix در حین رویداد «War Table» جزئیات زیادی از بازی Marvel’s Avengers، از جمله بخش بزرگی از گیم پلی و ماموریت‌های بازی را برای طرفداران به نمایش گذاشت. در این گیم پلی شخصیت «Thor» را می‌بینیم که بر روی یک پشت بام در حال جنگیدن با چند ربات است و در آسمان هم شخصیت محبوب «Iron Man» را می‌بینیم که ثور را پشتیبانی می‌کند. البته در گیم پلی بازی مارولز اونجرز برخلاف چند صحنه‌ای که در آن از قابلیت «QTE» استفاده شده است و طرفدران آن را در مراسم E3 دیده‌اند در این گیم پلی ندیده‌ایم اما با توجه به اظهارات شرکت منتشر کننده بازی، این قابلیت وجود دارد.

Marvel's Avengers
گروه انتقام جویان در بازی مارولز اونجرز

قابلیت QTE در بازی Marvel’s Avengers

در بازی Marvel’s Avengers همانند بعضی از بازی‌های اکشن مثل سری Assassin’s Creed، شاهد قابلیت QTE هستیم. شاید برای‌تان این سوال ایجاد شود که قابلیت QTE به چه معناست؟ QTE خلاصه شده کلمه Quick Time Event است که در فارسی معنای خاصی ندارد اما می‌توان به آن «رویداد زمانی کوتاه» گفت.

اکثر گیمر‌ها با این قابلیت QTE آشنایی دارند اما اسم این قابلیت برایشان آشنا نیست. در واقع به لحظاتی که بازی یک کات سین به شما نشان می‌دهد و اگر به طور مثال شما در حال صحبت کردن با شخصی باشید و آن شخص قصد حمله به شما را داشته باشد، بازی وارد حالت آهسته می‌شود و روی صفحه یک یا چند دکمه که بر روی کنترلر وجود دارد نمایان می‌شود. هنگامی که با این وضعیت روبه‌رو می‌شوید، بازی به شما فرصت کوتاهی می‌دهد تا دکمه‌های مربوطه را فشار دهید و از این وضعیت خلاص شوید. به این قابلیت که در بازی مارولز اونجرز هم وجود دارد QTE می‌گویند.

اما بعضی از طرفداران که گیم پلی بازی را دیدند، این قابلیت را باعث از بین رفتن لحظات حماسی بازی می‌دانند. در حقیقت این لحظات سینمایی و جذاب که در مراحل مختلف وجود دارد باعث جذاب‌تر شدن بازی شده است و همچنین یک جنبه آموزشی برای کسانی که بازی را انجام می‌دهند دارد.

Marvel's Avengers
شخصیت Ms. Marvel در بازی Marvel’s Avengers

شخصیت کامالا خان و دیگر اعضای اونجرز در بازی Marvel’s Avengers

طبق تریلر‌ها و گیم پلی‌هایی که از بازی Marvel’s Avengers منتشر است، دیدیم که شخصیت Ms. Marvel یا همان کامالا خان، پس از وقوع حوادث مختلف در شهر و ایجاد آشوب، تصمیم می‎گیرد تا اعضای گروه اونجرز را در کنار یکدیگر جمع کند تا بتوانند شخصیت منفی بازی، MODOK را از بین ببرند و جهان را از دست او نجات دهند.

با توجه به تریلری که از بازی مارولز اونجرز منتشر شد، فقط 5 شخصیت گروه انتقام جویان را دیدیم اما انتظار می‌رود در آینده نه چندان دور شخصیت‌های دیگر مانند «Hawkeye» و «Captain Marvel» در قالب DLC یا آپدیت‌های مختلف به این بازی اضافه شوند، . همچنین در مراسم E3 که در سال 2019 پخش شد، شخصیت «هنک پیم» را دیدیم که در حال آزمایش نوعی توپ کوچک شونده بود.

البته متاسفانه احتمال خیلی کمی وجود دارد که شخصیت محبوب و معروف «Spider-man» در بازی وجود داشته باشد، زیرا این شخصیت به طور انحصاری در اختیار شرکت «سونی» قرار دارد.

Marvel's Avengers
ظاهر شخصیت آیرون من در بازی Marvel’s Avengers

نسخه آزمایشی بازی Marvel’s Avengers به زودی منتشر می‎شود

بازی Marvel’s Avengers طی دو یا یک ماه آینده به طور آزمایشی منتشر می‌شود، اما صحبتی از زمان دقیق انتشار نسخه آزمایشی از طرف شرکت Square Enix نشده است. انتظار می‌رود که در اواسط ماه مرداد 1399 اخبار جدید از نسخه بتای بازی از طرف شرکت سازنده منتشر شود که ما آن را اعلام می‌کنیم. همچنین شرکت سازنده بازی مارولز اونجرز در پایان رویداد War Table اعلام کرد که نسخه آزمایشی به زودی منتشر می‌شود.

Marvel's Avengers
کاپیتان آمریکا در بازی مارولز اونجرز

بخش تک نفره و Co-op در بازی Marvel’s Avengers

بازی Marvel’s Avengers یک بخش تک نفره دارد که می‌توانید در آن بدون نیاز به اینترنت و تنهایی به گشت و گذار در محیط و انجام مراحل مختلف در بازی بپردازید. همچنین یک بخش Co-op هم در بازی وجود دارد که می‌توانید به همراه دوستان‌تان در گروه‌های 4 نفره مراحل مختلف را انجام دهید و در راه نجات و محافظت از زمین، دشمنان خود را با استفاده از مهارت‌های مخصوص هر کاراکتر، از بین ببرید.

Marvel's Avengers
حالت دوربین بازی مارولز اونجرز سوم شخص خواهد بود

بازی Marvel’s Avengers یک داستان مجزا از فیلم های دنیای سینمایی مارول دارد!

همانطور که در مطالب بالا گفته شد، داستان بازی Marvel’s Avengers هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول و فیلم‌هایی که تا به حال از آن‌ها دیده‌ایم ندارد، بلکه یک داستان جذاب و درگیر کننده را به مخاطبان ارائه می‌کند. داستان بازی مارولز اونجرز از آنجایی شروع می‌شود که اعضای گروه انتقام جویان در یک مراسم افتتاحیه در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا از مرکز فرماندهی جدیدشان رونمایی کنند، اما در همین حین در مکان دیگری از شهر نیویورک حادثه‌ای دلخراش و غم‌انگیز رخ می‌دهد که باعث مرگ تعداد قابل توجهی از مردمی که در آن منظقه بودند، می‌شود و خرابی‌های زیادی به بار می‌آورد. متاسفانه مردم، انتقام جویان را مقصر این حادثه تراژدی می‌دانند و همین موضوع باعث از بین رفتن گروه آن‌ها می‌شود. حالا پس از گذشت 5 سال از این حادثه غم‌انگیز، دیگر هیچ خبری از گروه انتقام جویان وجود ندارد و جهان در یک خطر جدی قرار گرفته است و تنها امید به ادامه نسل بشریت، جمع آوری دوباره اعضای گروه Avengers توسط Ms. Marvel است که در بالا در مورد این شخصیت توضیح دادیم.

در بازی مارولز اونجرز می‌توانید تمام شخصیت‌های قابل کنترل را ارتقا دهید.

بازی Marvel’s Avengers چگونه خواهد بود؟

بازی Marvel’s Avengers یک بازی اکشن-ماجراجویی و سوم شخص است و کمی هم حالت بازی‌های نقش آفرینی را دارد. به این دلیل می‌گوییم که بازی کمی حالت نقش آفرینی دارد، زیرا می‌توانید هر کاراکتری که در بازی وجود دارد را ارتقا دهید و مهارت‌های جدید را به آن‌ها یاد دهید. همین موضوع این بازی را کمی شبیه بازی‌های نقش آفرینی کرده است. در این بازی می‌توانید انواع مختلفی از زره و پوشش‌های مختلف را برای شخصیت‌های گروه اونجرز و با توجه به سلیقه خودتان شخصی سازی کنید و ظاهر آن‌ها را تغییر دهید. از دیگر موارد جذاب بازی مارولز اونجرز این است که هرلحظه امکان دارد در شهر نیویورک خرابی‌هایی به بار آید که شما مجبور به رسیدگی به آن‌ها می‌شوید.

هالک در بازی مارولز اونجرز خشمگین تر از آن چیزی است که دیده‌ایم.

در بازی Marvel’s Avengers از صداگذاران حرفه‌ای استفاده شده است!

برترین صداگذران و بازیگران معروف به جای 5 شخصیت اصلی بازی Marvel’s Avengers صحبت کرده‌اند، که معروف‌ترین آن‌ها «Nolan North» است. او وظیفه صداپیشگی شخصیت‌های مختفی را برعهده داشته است و در این بازی هم به جای شخصیت «تونی استارک» صحبت کرده است. دیگر شخصیت معروفی که تمامی گیمرها اورا می‌شناسند، «Troy Baker» است که به جای شخصیت‌های معروفی مانند جوئل در بازی The Last of Us و در بازی مارولز اونجرز هم به جای شخصیت «بروس بنر» صحبت کرده است. در برخی از مواقع بازی صحبت کردن دو شخصیت تونی استارک و بروس بنر با یکدیگر، گیمر را یاد صحبت کردن دو شخصیت معروف نیتن و سم دریک در بازی لذت بخش و جذاب Uncharted می‌اندازند. مانند صحنه‌ای که در آن تونی استارک و بروس بنر در حال صحبت با یکدیگر بر سر قبر کاپیتان آمریکا هستند.

Marvel's Avengers
گیم پلی جذاب و خیره کننده بازی مارولز اونجرز

شاید لازم شود قبل از شروع بازی Marvel’s Avengers تعدادی کتاب مصور بخوانید!

کمپانی مارول درحال بازنشر چند کتاب مصور قدیمی است تا خاطرات گیمرها و علاقه‌مندان به کتاب‌های مصور را زنده کند و گوشه‌ای از داستان بازی Marvel’s Avengers را توضیح دهد. البته اگر هم علاقه‌ای به کتاب‌های مصور نداشته باشید، مشکلی نیست، زیرا چیزی از داستان بازی را از دست نمی‌دهید. اما نکته‌ای که درمورد این کتاب‌های مصور وجود دارد این است که برخی از شکاف‌های داستان بازی مارولز اونجرز را پر می‌کند، اما اطلاعات ضروری و مهم را لو نمی‌دهد. اگر بخواهید این کتاب‌های مصور را بخوانید می‌توانید با کتاب Iron Man #1 شروع کنید.

Marvel's Avengers
گرافیک فوق العاده بازی Marvel’s Avengersمارولز اونجرز

داستان غنی بازی Marvel’s Avengers

اگر از طرفداران فیلم‌های ساخته شده توسط مارول باشید، 100 درصد عاشق این بازی جذاب و سرگرم‌کنند می‌شوید. بازی Marvel’s Avengers از یک داستان غنی برخوردار است و اصلی‌ترین کاراکترهای دنیای مارول را در خود دارد که شما می‌توانید به جای هرکدام از آن‌ها بازی کنید. در بازی مارولز اونجرز می‌توانید در گروه‌های 4 نفره به همراه دوستان‌تان بازی کنید و شهر را نجات دهید همچنین می‌توانید زره‌ها و شخصیت‌های مختلف را ارتقا دهید تا در هنگام نبرد بهتر عمل کنند. به‌طور کلی این بازی، هیجان انگیز و جذاب است که می‌تواند ساعت‌ها شما و دوستان‌تان را سرگرم کند. اگر شما هم به سبک اکشن و بازی های این سبک علاقمند هستید می توانید به مقاله” بازی‌های اکشن-ماجراجویی ” در بلاگ آی گیم مراجعه کنید.