FIFA 21
بخشی از تریلر بازی فیفا 21

تریلر بازی FIFA 21

شرکت EA حین رویدادی که برگزار کرد از بازی‌های جدید خود رونمایی کرد و تریلر بازی FIFA 21 در حین همین رویداد برای طرفداران به نمایش درامد. گذشته از بهبودها و پیشرفت‌های گرافیکی که این بازی نسبت به نسخه‌های قبلی داشته است، یک قابلیت جدید به آن اضافه شده که فقط برای کنسول PS5 تائید شده است. این قابلیت که در کنترلر «DualSense» وجود دارد، حس واقعی بودن را به گیمر‌هایی که بازی فیفا 21 را تجربه می‌کنند، می‌دهد.

FIFA 21
نمایی از بازی فیفا 21

تاریخ انتشار بازی FIFA 21

انتظار می‌رود بازی FIFA 21 علاوه بر کنسول‌های نسل هشتم، برای کنسول‌های نسل نهم هم منتشر شود؛ البته چند ماه پس از اینکه کنسول‌های جدید روانه بازار شدند. همچنین EA تأیید کرده است که این بازی با ارتقای رایگان گرافیکی به کنسول‌های نسل بعد می‌آید و برای کسانی که آن را از قبل تهیه کرده باشند، این ارتقا به طور رایگان برای‌شان در نظر گرفته می‌شود.

شرکت سازنده بازی هنوز جزئیات زیادی از این بازی و تغییرات آن به طرفداران اعلام نکرده است، هرچند انتظار زیادی هم نمی‌رود که تغییرات خاصی در آن اعمال شده باشد، به جز بهبود گرافیک و بازیکنان جدید که به آن اضافه شده‌اند. در ادامه به تمام جزئیاتی که از بازی پرطرفدار فیفا 21 منتشر شده می‌پردازیم.

FIFA 21
جزئیات گرافیکی بازی فیفا 21

بازی FIFA 21 در کنسول نینتندو سوییچ

همان‌طور که در بالا گفته شد بازی FIFA 21 برای کنسول نینتندو سوییچ هم منتشر می‌شود، اما تجربه این بازی در کنسول نینتندو سوییچ با دیگر پلتفرم‌ها متفاوت است. این بازی به عنوان نسخه «Legacy Edition» روی کنسول نینتندو قرار می‌گیرد. این بدان معناست که تمام قابلیت‌ها، آپدیت‌ها و کیت‌های جدید به طور رایگان در این نسخه وجود دارند.

FIFA 21
کیلیان امباپه بازیکن روی کاور بازی فیفا 21

ستاره کاور بازی FIFA 21 کیست؟

ستاره روی کاور بازی FIFA 21 بازیکن تیم پاری سن ژرمن کیلیان امباپه است که به طور رسمی توسط سازندگان بازی و خود او اعلام شده است. امباپه فوتبال حرفه‌ای را در سال ۲۰۱۵ که تنها ۱۶ سال سن داشت، از باشگاه موناکو در لیگ ۱ فرانسه شروع کرد و درحالیکه در فصل‌های 2016-2017 در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت، با این تیم به قهرمانی در لیگ فرانسه رسید. در تاریخ ۳۱ اوت ۲۰۱۷، پاری سن ژرمن اعلام کرد ام‌باپه را با معامله و انتخاب امضای یک قرارداد قرضی برای فصل طولانی به خدمت گرفته است.

او در مورد قرار گرفتن بر روی کاور بازی فیفا 21 گفته است: حضور بر روی کاور این بازی برای من همانند یک رویا است. از زمان حضور من در باندی و کلیرفونتین تا جام جهانی، این یک نقطه عطف بزرگ دیگر برای من است. من از زمان کودکی این بازی را انجام داده‌ام و افتخار می‌کنم که نسل کاملاً جدیدی از فوتبالیست‌ها را نمایندگی می‌کنم و در جمع بسیاری از فوتبالیست‌های شگفت انگیز و معروف دیگر هستم.

FIFA 21
جزئیات چشم گیر بازی FIFA 21

جزئیات جدیدی که به بازی FIFA 21 اضافه شده‌اند

پس از تأیید الکترونیک آرتز، حالا جزئیات بیشتری در مورد این بازی می‌دانیم. حالت‌های Volta، Online Seasons، Co-Op Seasons، کریر مود و پرو کلابز به بازی FIFA 21 برگشته‌اند. همچنین می‌توانید هر پیشرفتی که در بخش ولتا و اولتیمیت ادیشن کسب کنید، می‌توانید آن را به کنسول‌های نسل بعد ارتقا دهید؛ اما در حالت‌های Online Seasons ،Co-Op Seasons، کریر مود و پرو کلابز نمی‌توانید پیشرفت خود را به کنسول نسل بعد انتقال دهید.

شرکت EA در مورد بازاریابی و انتشار این بازی در کنسول‌های PS5 و XBOX Series X اطلاعات زیادی را منتشر نکرده است و قصد دارد تا زمان انتشار این دو کنسول صبر کند. با این حال ما می‌دانیم که تجربه بازی فیفا 21 بروی کنسول پی اس فایو کاملاً متفاوت با دیگر کنسول‌ها است. کنترلر دوال سنس PS5 به هر حرکتی که شما در بازی اجرا کنید مانند، تکل، دریبل و شوت کردن واکنشی نشان می‌دهد که غیر قابل توصیف است.

الکترونیک آرتز در ادامه توضیح می‌دهد که کنترلر جدید PS5 یک انقلاب در صنعت ساخت کنترلرهای کنسول است و همان‌طور که در بالا گفته شد، هنگامی که گیمر با این کنترلر بازی کند ریتم و هیجان بازی را دریافت می‌کند. در ادامه EA گفت که زمان لود شدن بازی در این کنسول سریع‌تر شده است و گیمر دیگر مجبور به دیدن عکس‌های مختلف از استادیوم‌های متنوع نیست. در ماه آگوست جزئیات بیشتری درمورد این بازی منتشر می‌شود که ما آن را برای شما قرار می‌دهیم.

FIFA 21
ویرجیل ون دایک بازیکن تیم لیورپول در بازی فیفا 21

قابلیت کراس پلتفرم در بازی FIFA 21

الکترونیک آرتز طی مراسم EA Play اخبار خوشایندی برای کسانی که دنبال قابلیت کراس پلتفرم در بازی FIFA 21 بودند، نداشت. این شرکت اظهار داشت که قرار دادن سیستم کراس پلتفرم که در آن گیمرها بتوانند با هر کنسولی که دارند، با یکدیگر بازی کنند، فعلاً در برنامه ما نیست. با این اوصاف، اگر خبر جدیدی از طرف شرکت سازنده بازی در مورد اضافه شدن قابلیت کراس پلتفرم منتشر شد، ما آن را اعلام می‌کنیم.

FIFA 21
یکی از زمین‌های وولتا در بازی فیفا 21

نسخه بهتر بازی FIFA 21 بر روی کنسول‌های نسل نهم

همان‌طور که در بالا گفته شد، بازی ‌FIFA 21‌ برای کنسول‌های نسل نهم، نیز منتشر می‌شود و تاریخ دقیق انتشار نسخه بعد هنگام ورود کنسول‌های جدید به بازار مشخص می‌شود. این بدان معناست که بازیکنانی که این بازی را برای PS4 یا Xbox One خریداری می‌کنند، می‌توانند به صورت رایگان به نسخه نسل بعد ارتقا دهند. مخاطبان قادر خواهند بود این نسخه را از انتشار فیفا 21 در سال جاری تا زمان انتشار FIFA 22 دریافت کنند. EA همچنین تأکید کرده است که بازیکنان فقط می‌توانند از Xbox One به Xbox Series X یا از PS4 به PS5 ارتقاء دهند. کسانی هم که قصد خرید نسخه فیزیکی این بازی را دارند، اگر بخواهند بازی را ارتقا دهند باید کنسولی که دیجیتال نیست را بخرند، وگرنه نمی‌توانند بازی را ارتقا دهند.

FIFA 21
یکی دیگر از زمین‌های وولتا در بازی فیفا 21

انتشار بازی FIFA 21 بر روی گوگل استادیا و استیم

بازی FIFA 21 به سرویس گوگل استادیا هم اضافه می‌شود؛ البته تاریخ دقیق انتشار این بازی برای استادیا اعلام نشده است و تا الآن فقط می‌دانیم که اخبار جدید در سال جاری منتشر می‌شوند. این بازی همان‌طور که در اوریجین (سرویس مخصوص بازی‌های EA) منتشر می‌شود، در استیم هم منتشر می‌شود و مخاطبان می‌توانند آن را دانلود کنند و به بازی کردن به پردازند.

FIFA 21
گیم پلی بازی فیفا 21

مبلغ نسخه‌های مختلف بازی FIFA 21

نسخه استاندارد بازی FIFA 21 در انگلیس به مبلغ 60 پوند و در آمریکا هم به مبلغ 60 دلار به فروش می‌رسد. الکترونیک آرتز در سال‌های اخیر برای انتشار این بازی مانند نسخه FIFA 19 و FIFA 20 ، نسخه‌های مختلفی مانند چمپیون ادیشن و اولتیمیت ادیشن را ارائه کرده است که هر کدام از این نسخه‌ها قیمت‌ بیشتری نسبت به نسخه استاندارد دارند اما ویژگی‌های خاص خود را دارند.

نسخه چمپیونز در آمریکا و انگلیس به مبلغ 80 دلار و 80 پوند فروخته می‌شود. نسخه اولتیمیت هم در فروشگاه‌ها با مبالغ 90 پوند و 100 دلار برای کنسول‌های PS4 و Xbox One تأیید شده‌اند. اگر علاقه‌مند به دریافت مزایای اضافی مانند، بسته‌های طلایی، کیت‌های مخصوص فات (FIFA Ultimate Team) و … باشید، می‌توانید نسخه اولتیمیت ادیشن را تهیه.

FIFA 21
FIFA 21

بازی هیجان انگیز فیفا

فرقی نمی‌کند که یک گیمر حرفه‌ای باشید و یا فقط برای تفریح بازی کنید، اکثر علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی، حداقل یکی از نسخه‌های بازی هیجان انگیز فیفا را تجربه کرده‌اند. در نتیجه اگر شما سالانه این بازی را تهیه کرده باشید، لازم است این نسخه‌ را هم تجربه کنید؛ اما اگر سال‌ها از آخرین باری که این بازی را تجربه کرده‌اید می‌گذرد، الآن بهترین موقع برای پیش خرید جدیدترین نسخه آن یعنی فیفا 21 است! پس دست به کار شوید.