یکی از ابزارهای ارتباطی برای بازی با نام Xbox Live که به اختصار xbl هم می‌گویند، متعلق به شرکت مایکروسافت است که جهت دست یافتن به بازی ها می توانید از گیفت کارت ایکس باکس لایو گلد استفاده کنید. این ابزار به کاربران ایکس باکس این امکان را می‌دهد تا به صورت آنلاین بازی کنند، با هم به گفت‌وگو بپردازند و غیره. در واقع این یک آپشن یا خدمتی است که برای پلتفرم Xbox One عرضه شده است تا دنیای جدیدی را به روی کاربران این پلتفرم باز کند.

راه‌های اتصال به ایکس باکس لایو

برای این که بتوانید ایکس باکس لایو را بر روی ایکس باکس خود فعال کنید قبل از هر کاری نیاز به اتصال پلتفرم ایکس باکس به نت دارید این کار از دو طریق امکان پذیر است. اتصال با کابل (با سیم)، اتصال بدون سیم.

 • اتصال با کابل (با سیم): در این روش شما یک سر کابل شبکه را به مودم یا روتر خود متصل کرده و سمت دیگر آن را به کنسول بازی خود متصل می‌کنید.
 • اتصال بدون سیم: در این روش برای اتصال به نت نیاز به کابل شبکه ندارید و با انتخاب گزینه‌های اتصال بدون کابل، کنسول خود را به نت وصل می‌کنید.

مراحل فعال کردن ایکس باکس لایو

حال که به اینترنت متصل شدید فقط کافی است چند گام کوچک بردارید تا به ایکس باکس لایو متصل شوید. مراحل را به صورت گام به گام برای شما بیان می‌کنیم با آی گیم همراه باشید:

 1.  حساب کاربری ایکس باکس خود را باز کنید.
 2. روی آواتار سمت راست صفحه کلیک کرده و سپس گزینه‌ی “Redeem Code” را انتخاب نمایید.
 3.  گزینه‌ی “Redeem” در وسط صفحه را انتخاب نمایید.
 4. کد پرداخت را وارد کرده و گزینه‌ی “Redeem” را انتخاب کنید.
 5. پرداخت خود را با انتخاب گزینه‌ی “Confirm” تایید کنید.
 6. بعد از موفقیت در پرداخت، گزینه‌ی “Close” را انتخاب کنید.

مزایای فعال کردن Xbox Live

حال که با ایکس باکس لایو آشنا شدید و روش فعال کردن آن را نیز آموختید بهتر است درباره مزایای آن هم بدانید:

 • دانلود بازی، امکان بازی با بازی‌های دمو و تمام بازی‌های رایگان (این امکان در صورتی برای شما فعال می‌شود که در Xbox Live Gold عضویت داشته باشید).
 • امکان دانلود فیلم و سریال‌های تلویزیونی به روز و پر بازدید دنیا
 • امکان بازی آنلاین به صورت نامحدود بدون محدودیت مکانی (این امکان را به شما می‌دهد که با افراد مختلف در سراسر دنیا بازی کرده و گفت‌وگو داشته باشید).
 • امکان شنیدن موسیقی‌های محبوب خود
 • امکان دیدن برنامه‌های ورزشی با اپلیکیشن‌های مرتبط با ایکس باکس مانند: NFL و ESPN
 • استفاده از صفحه نمایش دوم به وسیله گوشی یا تبلت برای بهبود بازی
 • در صورت عضویت در ایکس باکس گولد به تمام بازی‌های فضای ابری دسترسی دارید بدون محدودیت زمانی و مکانی.
 • امکان سرچ صوتی برای دسترسی راحت‌تر به بازی‌ها، موسیقی‌ها، فیلم و سریال‌ها و…

آنچه که در این محبث برای شما بیان شد به شما کمک می‌کند تا بدون دردسر و به آسانی بتوانید ایکس باکس لایو (Xbox Live) خود را بر روی کنسول ایکس باکس (Xbox) فعال کنید و از تمام امکانات و مزایایی آن استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید بهتر است در Xbox Live Gold عضو باشید. اگر مایل هستید تا در خصوص پلتفرم های بازی اطلاعات بیشتری کسب کنید به بلاگ”بررسی تخصصی برترین پلتفرم های بازی” در سایت ای گیم مراجعه فرمایید.