1.Megan Fox

شاید همه او را به عنوان شخصیت جذاب فیلم‌های مایکل بی بشناسند، اما او از طرفداران سرسخت بازی‌های ویدیویی هم است، اگرچه در زمانی که کارش بین عموم مردم شناخته شده بود علاقه‌ای به صحبت درمورد این موضوع نداشت، اما بعد از مدتی در یکی از مصاحبه‌های خبری به این موضوع که از علاقه‌مندان بزرگ سری Halo است اشاره می‌کند. او در ادامه می‌گوید که علاقه زیادی به بازی کردن در قسمت آنلاین هیلو ریچ دارد و به موضوع مسخره کردن نام کاربری‌اش توسط گیمر ها که همان نام خودش است، اشاره‌ای می‌کند. علاوه بر بازی‌های شوتر اول شخص، او از طرفداران بازی‌های مبارزه‌ای همانند Mortal Combat نیر می‌باشد. در یکی از مصاحبه‌هایش هم علاقه‌اش به این بازی و کاراکترهای آن را اعلام کرده است و همچنین گفته است که اگر روزی فیلمی بر اساس دنیای بازی مورتال کامبت ساخته شود، برای بازی کردن در نقش Kitana ابراز علاقه می‌کند.

Megan Fox از طرفداران سرسخت بازی‌های ویدیویی هم است.
Megan Fox از طرفداران سرسخت بازی‌های ویدیویی هم است.

2.Zac Efron

زک افرون قطعا یک گیمر حرفه ای است، زیرا به دنیا نشان داد که برای بازی‌های ویدیویی حاضر است هر کاری از جمله رها کردن دوست دخترش انجام دهد! بله کاملا درست است. او در سال 2007 به دلیل علاقه‌ای که به سری هیلو داشت، وظیفه اجرای مراسم انتشار نسخه سوم را بر عهده گرفت تا حمایت خودش را از این بازی جذاب نشان دهد، اما همه چیز آنطور که انتظارش را داشت پیش نرفت. زنی که در آن دوران دوست دختر او بود، علاقه‌ای به شور و شوق او برای بازی‌های ویدیویی نداشت و یک اولتیماتوم به او داد تا از شر اکس باکسش خلاص شود یا او زک را برای همیشه ترک می‌کند. بعد از این اتفاق آن‌ها جدا شدند، اما حداقل زک دیگر مشکلی با بازی کردن ندارد.

3.Michelle Rodriguez

میشل رودریگز، بازیگر نقش‌های سرسخت که همیشه با بازی در فیلم‌های سریع و خشن از او یاد می‌شود، از علاقه‌مندان به بازی‌های شوتر اول شخص است. بازی‌هایی همانند سری Call of Duty ،Halo و … خوراک پر کردن اوقات فراغتش هستند. او قبلا در یک مصاحبه گفته بود که برادرش او را با بازی Doom آشنا کرده است و همین آشنایی نقطه شروع علاقه او به این نوع بازی‌ها بود. شاید بتوان او را یک گیمر حرفه ای در نظر گرفت، زیرا علاقه او به کال او دیوتی به حدی بود که برای بازی در فیلم Battle Los Angeles از کاراکترهای بازی الهام گرفته بود.

Michelle Rodriguez از علاقه‌مندان به بازی‌های شوتر اول شخص است.
Michelle Rodriguez از علاقه‌مندان به بازی‌های شوتر اول شخص است.

4.Will Arnett

او همانند دیگر سلبریتی‌هایی که بخواهند برای بازی در نقش‌های مختلف سخت بگیرند نیست و بدون هیچ تردیدی حاضر است از مهارت‌هایش در بازی‌های ویدیویی استفاده کند. با توجه به علاقه‌ای که به سری بازی‌های کال او دیوتی داشت، وظیفه گویندگی به عنوان یکی از شخصیت‌های بازی call of Duty: Modern Warfare 2 را بر عهده گرفت و به نظر می‌رسید که گیمر ها از نتیجه راضی بودند. ارنت به قدری به بازی‌های ویدویی علاقه‌مند است که یک سریال تحت وب با نام Game Chat ساخت که در آن به همراه دوستان معروفش با کنسول Xbox بازی کردند.

5.Rosario Dawson

روزانه میلون‌ها نفر در جهان Pokemon بازی می‌کنند و به جرات می‌توان گفت تنها بازی است که از زمان انتشار طرفداران آن کم که نشده هیچ، بلکه بیشترهم شده است؛ اما مشکلی که در این میان وجود دارد این است که افراد بالغ کمی حاضر می‌شوند بگویند این بازی را انجام می‌دهند. علت آن‌هم ظاهر کودکانه و طراحی فانتزی بازی است که ممکن است صحبت درمورد آن برای افراد بالغ و حتی گیمر ها خجالت آور باشد. البته این موضوع برای روزاریو داوسون صدق نمی‌کند، زیرا او با روی باز اعلام کرده است که از طرفداران سرسخت پوکیمون است و به بازی‌های دیگر نینتندو سوئیچ همانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild هم علاقه‌مند است. او همچنین در نسخه ریبوت بازی syndicate و انیمیشن Ratchet & Clank هم به عنوان گوینده فعالیت داشته است.

Rosario Dawson از طرفداران سرسخت پوکیمون است.
Rosario Dawson از طرفداران سرسخت پوکیمون است.

6.Samuel L. Jackson

شاید اکثر مردم او را برای بازی کردن در نقش‌های پر آب و تاب در فیلم‌های تارانتینو بشناسند، اما او بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید، در بازی‌های ویدیویی حضور داشته است. به طور مثال یکی از نقش‌های معروفی که او وظیفه صداگذاری آن را بر عهده داشته است، Officer Tenpenny در بازی GTA San Anderas است. او همچنین بارها در برنامه‌های مختلف گفته است که بازی‌های ویدیویی می‌توانند در آینده تبدیل به اصلی‌ترین صنعت سرگرمی در جهان شوند، زیرا بازی‌های امروزی هرچه بیشتر شبیه فیلم‌ها می‌شوند و همان حس خوشحالی یا ناراحتی را منتقل می‌کنند. جکسون در یکی از مصاحبه‌هایش درمورد اولین بازی ویدیویی‌اش که Pong بود و در ادامه درمورد بازی‌های آتاری صحبت کرد. در نهایت از علاقه زیادش برای بازی‌هایی همانند GTA V و Assassin’s Creed توضیح داد. البته او تقریبا تمام بازی‌های شوتر اول شخص را هم دوست دارد.

7.Matthew Perry

همه او را برای بازی در نقش Chandler Bing در سریال محبوب Friends می‌شناسند اما علاقه بی حد و مرز او برای بازی‌های ویدیویی قابل تحسین است. بعد از انتشار بازی Fallout 3، او مداوم درحال بازی کردن بود و هرجایی که می‌رفت آن را به دوستانش معرفی می‌کرد. به قدری به این بازی علاقه‌مند بود که به دلیل بازی کردن زیاد، دستش دچار مشکل شد. بعد از این ماجرا به دکتر رفت و متوجه شد که به سندرم تونل کارپال مبتلا شده است، ولی این موضوع برای متوقف کردن او کافی نبود.

او که برای تبلیغ فیلم 17 Again به برنامه الن رفته بود، یک کپی از بازی Fallout 3 و یک Xbox 360 به او هدیه داد. پری که در برنامه هم به موضوع آسیب زدن به دستش اشاره کرده بود، باعث شد تا توجه سازندگان بازی جلب شود و او را برای صدا گذاری شخصیت Benny در بازی Fallout: New Vegas دعوت کنند. نتایج هم برای پری و هم برای گیمر ها راضی کننده بود و باعث شد تا او علاقه خودش به این بازی جذاب را به صورت علنی نشان دهد. به جرات می‌توان گفت متیو پری، یک گیمر حرفه ای در این بازی است!

8.Jessica Alba

او علاوه بر بازی در فیلم‌های Fantastic Four در دوران نوجوانی علاقه زیادی به بازی‌های نینتندو داشت. او دوران نوجوانی‌اش را با انجام بازی‌های همچون Bomberman ،Pac-man و … توصیف می‌کند و از کیفیت این بازی‌ها در آن دوران لذت زیادی می‌برد. او هنوز هم به بازی‌های ویدیویی نینتندو علاقه دارد و در زمان خودش از طرفداران پر و پاقرص Wii Sports بود. جسیکا اعتقاد داشت از هر دیدی که بخواهیم به این بازی‌ها نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که برای سلامتی هم مفید هستند. به طور مثال او معتقد است که برای انجام یک بازی عادی فقط کافی است روی مبل بنشینیم و ساعت‌ها بازی کنیم. شاید در طول بازی هیچ حرکت فیزیکی انجام ندهیم و این ممکن است سلامتی ما را به خطر بیاندازد، اما Wii Sports از این قضیه مستثنا است. بازی‌های وی اسپورت به معنای واقعی گیمر ها را درگیر و آن‌ها را از ورزش روزانه‌شان بی نیاز می‌کند!

9.Daniel Craig

همه می‌دانند که دنیل کریگ در حال حاضر ستاره‌ فیلم‌های James Bond است و به خوبی در این نقش ظاهر شده است؛ اما شاید ندانید که علاقه او به بازی‌های ویدیویی جیمز باند بود که باعث شد او برای بازی در این نقش‌‌ علاقه‌مند شود. از لحاظ ظاهری و لحجه بریتانیایی همانند یک جیمز باند واقعی بود، اگرچه هنگامی که برای این نقش انتخاب شده بود، طرفداران اعتقادی به مهارت بالای او نداشتند. کریگ می‌گوید که بازی‌های ویدویی الهام بخش نقش پردازی در فیلم‌های مختلف برای او است. همانند Halo که از آن برای بازی در فیلم Cowboys and Aliens‌ الهام گرفته بود.

Daniel Craig از علاقه‌مندان به بازی‌های داستانی و اکشن است.
Daniel Craig از علاقه‌مندان به بازی‌های داستانی و اکشن است.

در یکی از مصاحبه‌هایش گفته است که از علاقه‌مندان به بازی‌های داستانی و اکشن است، البته بیشتر از حد معمول بازی نمی‌کند. به طور مثال در همین مصاحبه می‌گوید که اگر در بازی GTA Vice City بیشتر از حد معمول خلاف کند بازی را کنار می‌گذارد و کمی استراحت می‌کند. برخلاف زک افرون، او به دوست دخترش اهمیت می‌دهد و احتمالا بازی‌های ویدیویی در مقابل خانواده‌اش اولویت چندانی ندارد. او قبلا هم گفته است که تنها در اوقاتی که وقت کافی دارد و کسی مزاحمش نمی‌شود بازی می‌کند، در غیر این صورت باید به امورات دیگر رسیدگی کند.

10.Eminem

رپر محبوب مردم جهان، امینم هم جزو دسته گیمر های قدیمی قرار می‌گیرد. شاید به صورت عمومی در مورد بازی‌های ویدیویی حرفی نزند اما تا به امروز اکثر طرفداران او می‌دانند که او از طرفداران بازی Call of Duty است و حتی برای Call of Duty: Ghosts هم یک آهنگ به نام Survival ساخته است که در تیتراژ پایانی پخش می‌شود. به گفته طرفداران، او یکی از بزرگ‌ترین علاقه‌مندان به بازی Donkey Kong بوده است و جزو نفرات برتر این بازی در جهان است.

امینم در میان گیمر های بازی دانکی کانگ، بهترین است.
امینم در میان گیمر های بازی دانکی کانگ، بهترین است.

طرفداران این رپر محبوب، می‌دانند که او به مناسبت سال نو، یک PS5 از بابانوئل هدیه گرفته است، اگرچه دوستان نزدیک او می‌گویند او علاقه چندانی به بازی‌های نسل جدید ندارد و آن‌ها را سخت توصیف می‌کند. یکی از دوستان نزدیک او اخیرا در یک ویدیو به سوالات طرفداران در مورد علاقه امینم به بازی‌های ویدیویی سوال کردند. آن‌ها پرسیدند آیا امینم با کنسول جدیدی که هدیه گرفته است بازی می‌کند؟ آن شخص هم (به شوخی) در جواب می‌گوید که امنیم حتی نمی‌داند چگونه باید کنسول را روشن کند! اگر به این سبک مقالات علاقه مند هستید می توانید مقاله”دانستنیهای گیمینگ” را در بلاگ آی گیم نیز مطالعه کنید.