همواره خرید بازی و خرید بازی‌های شوتر همواره مورد توجه گیمرها است. با توجه به افزایش قیمت‌ها در طی سال‌های اخیر قیمت بازی‌ها نیز افزایش محسوسی داشته‌اند؛ بنابراین ما در این مقاله بهترین بازی‌های شوتر دنیای گیم را معرفی خواهیم کرد تا شما بهترین بازی‌های شوتر برای خرید بازی را بشناسید و با توجه به قیمت بازی‌ها هزینه اضافی پرداخت نکنید. قبل از این که بازی‌های شوتر اول شخص (FPS) با نام کنونی خود شناخته شوند، این بازی‌ها را در اصطلاح فنی «Doom clones» معرفی می‌نامیدند. که به معنای بازی‌های شبیه‌ساز Doom است. در اصل بیست سال پیش، id Software عنوانی را به دنیای بازی معرفی کرد که آغازگر سبک مشخص در صنعت بازی‌سازی شد. تفنگ و دشمن، عناصر اصلی بازی‌های شوتر را تشکیل می‌دهند، خرید بازی‌های شوتر نسبت به سایر بازی‌ها با توجه به قیمت بازی بیشتر است. اما نباید به بازی‌های شوتر به دید یک شبیه ساز خشونت نگاه کنیم؛ داستان‌های غنی، درگیر کردن ذهن مخاطب و بسترهای اجتماعی این بازی‌ها در ایجاد ارتباط میان انسان‌ها در سرتاسر جهان، مهم‌ترین جنبه‌های یک بازی شوتر محسوب می‌شوند و تمایل به خرید بازی را افزایش می‌دهند.

خرید بازی‌های شوتر همواره مورد توجه گیمرها است.

ما خرید بازی‌های شوتر را به افرادی که تمایل به بازی تک نفره دارند پیشنهاد می‌کنیم. تعدادی از این بازی‌ها شامل بخش‌های مولتی پلیر هستند؛ اما حتماً بازی‌های چندنفره‌ی بهتری نسبت به این‌ بازی‌ها وجود دارند. بازی‌هایی که در ادامه آورده شده‌اند تعدادی از بازی‌های شوتر هستند که بر اساس معیارهای جهانی در رتبه بالایی قرار دارند و نسبت به قیمت بازی، خرید بازی‌ها به شدت پیشنهاد می‌شوند. لیست تهیه‌شده برترین بازی‌های شوتر اول شخصی است که از طریق رایانه‌های شخصی در دسترس هستند بنابراین اگر نام یک بازی قدیمی اما فوق‌العاده را در این لیست مشاهده نکردید، تعجب نکنید.

1. Dusk

این بازی در سال 2018 توسط David Szymanski منتشر شده است. Dusk، پس زمینه‌ای از بازی‌های کلاسیک FPS دارد و از بازی‌هایی مانند Quake، Doom و Half-Life الهام گرفته است. گیمرها در بازی Dusk سه مأموریت اصلی دارند که در این بین مجموعه‌ی جالب و بعضاً مضحکی از سلاح‌ها و مهمات ویژه‌ی این بازی در اختیار گیمر قرار خواهد گرفت. مثلاً سلاح Riveter یک دستگاه پانچ است که میخ‌های انفجاری به سمت دشمن شلیک می‌کند.

بازی Dusk

2. Star Wars Battlefront

این بازی در 17 نوامبر سال 2015 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی به بازار ارائه شد. Star Wars Battlefront یکی از بازی‌های ویدئویی نزدیک به سری فیلم‌های Star Wars است. استودیوی بازی‌سازی Dice که با ساخت سری بازی‌های Battlefield شناخته می‌شود، Star Wars Battlefront را نیز ساخته است و توانسته با ارائه شخصیت‌های محبوب و متنوع، سلاح‌های تخصصی با قابلیت شخصی سازی هر کدام از آن‌ها و گرافیکی بی‌نظیر گیمرها را به خود مجذوب می‌کند؛ به علاوه جزییات بازی بسیار بالا است.خرید بازی Star Wars Battlefront به دوستداران این سبک از بازی‌ها به شدت پیشنهاد می‌شود.

بازی Star Wars Battlefront

3. Tom Clancys Rainbow Six Siege

این بازی در اول دسامبر 2015 برای خرید بازی به بازار عرضه شده است. و قابلیت اجراشدن در سیستم های کامپیوتر شخصی، کنسول‌های پلی استیشن4 و ایکس باکس وان را دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های Rainbow Six Siege تخریب پذیری بسیار بالای محیط بازی مانند دیوارها، کف ساختمان‌ها است. Rainbow Six Siege امروزه یکی از بهترین‌ بازی‌های شوتر چندنفره است که به نوعی المان‌های مختلفی از دو بازی CS:GO و Overwatch در خود دارد و گیم‌پلی بسیار جذابی را به بازیکن ارائه می‌دهد. هر کدام از اپراتور های انتخابی شما در بازی، توانایی‌ها و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، که می‌توانید با انتخاب مناسب هر کدام، تیم خود را قدرتمندتر و تکمیل تر کنید.

بازی Tom Clancys Rainbow Six Siege

4. Call of Duty: Modern Warfare Remastered

این بازی در تاریخ 4 نوامبر 2016 برای کنسول‌های ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4 و کامپیوترهای شخصی به بازار عرضه شد. Call of Duty: Modern Warfare منبع الهامی برای هر یک از عناوین موجود در این لیست است. Call of Duty: Modern Warfare Remastered را می‌توان نقطه عطفی در دسته بازی‌های وظیفه‌ای دانست؛ Call of Duty: Modern Warfare تا پیش از این در دوران جنگ جهانی دوم جریان داشت اما پرش ناگهانی آن به دنیای امروز و به تصویر کشیدن چهره جنگ و تروریسم در زمانه امروز قدم بسیار بزرگ در تاریخ صنعت گیم محسوب می‌شود که سبب خلق شدن و پیشرفت آثار شوتر بسیاری شد. علاوه بر المان‌های تیراندازی و تنوع سلاح‌هایی که در این بازی وجود دارد، داستان و شخصیت‌های باعث می‌شوند Call of Duty: Modern Warfare تا همیشه در یادها باقی بماند.

بازی Call of Duty: Modern Warfare Remastered

5. Destiny 2

این بازی در سال 2017 برای عرضه در کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن4 ارائه شد. در 6 ماهه نخست عرضه خرید بازی با توجه به قیمت بازی از رشد مناسبی برخوردار بود. قبل از انتشار بازی Destiny 2 کسی به کیفیت این عنوان اطمینان کافی نداشت ، ولی به صورت غیرمنتظره‌ای در تاریخ 6 سپتامبر 2017 دنیای گیم با یک اثر فوق‌العاده مواجه شد ؛ Destiny 2 نسخه‌ی تکامل‌ یافته مجموعه اول بازی بود؛ هسته اصلی ایده‌های بازی اول در Destiny 2 رشد پیدا کرده است و به یک بازی کاملاً جدید، گسترده‌تر، عمیق تر و غنی تر تبدیل شده است. وسعت دنیای بازی و سیستم لول بندی آن سبب می‌شود تا گیمر، ساعت‌ها در دنیای بازی به اکتشاف در محیط یا کارهای مختلف و انجام مأموریت‌های اصلی و فرعی بپردازد. به علاوه تمامی نکات ذکرشده نباید از بخش چندنفره و جذاب Destiny 2غافل شویم مسلماً تجربه متفاوتی را برای گیمرها به ارمغان خواهد آورد.

بازی Destiny 2

6. Borderlands 2

این گیم شوتر در سال 2012 توسط کمپانی Gearbox به بازار جهانی عرضه شد. ماجرای بازی در مورد چهار شکارچی است که‌Vault Hunters نام دارند. آن‌ها قصد دارند سرزمین Pandora را از چنگال Handsome Jack نجات دهند. Borderlands 2 همیشه شما را با مأموریت‌های جدیدش پای غافلگیر می‌کند.

بازی Borderlands 2

7. Battlefield 1

این بازی در سال 2016 به بازار جهانی عرضه شد و قابلیت اجراشدن در دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی را دارد. خرید بازی Battlefield 1 به شدت به افرادی که علاقه‌مند به کشتار و خون‌ریزی هستند توصیه می‌شود. حال و هوای این بازی در زمان جنگ جهانی دوم رقم می‌خورد. بخش مولتی پلیر این بازی تمامی مودهای قدیمی و جذاب سری بازی‌های BF نظیر Conquest، Rush و Domination را دارا است و در کنار آن‌ها مود Operation نیز به بازی اضافه شده است که امکان رویارویی بازیکن‌ها در قالب دو تیم 32 نفره و فتح مقرهای مختلف نیروهای دشمن را میسر می‌کند. برای طراحی نقشه‌های بازی از جزییات خوبی به‌ کاربرده شده است؛ و دائماً با بمباران‌ها یا انفجار‌های مختلف در حال تغییر است. در بخش تک‌ نفره با ارائه داستان‌های کوتاهی از دید سربازان مختلف در ارتباط دل جنگ جهانی اول و احساسات هر شخصی را تحت تأثیر قرار می‌دهد ولی به هیچ‌ وجه نمی‌توان آن را در کنار بخش کمپین نسخه‌های قبلی این مجموعه قرار داد.

بازی Battlefield 1

8. Titanfall 2

Titanfall 2 در 26 اکتبر 2016 به بازار جهانی عرضه شد، خرید بازی Titanfall 2 به دوستداران بازی‌های شوتر توصیه می‌شود. نکته مهمی که در ارتباط با Titanfall 2 به نظر می‌آید ایجاد بخش داستانی تک‌ نفره سرگرم‌کننده و جذاب است. نسخه اول این می‌توان پیش از ورود به بازی چندنفره با تایتان‌ها و چگونگی کنترل و استفاده آن‌ها آشنایی پیدا کرد. بخش چندنفره Titanfall 2 با مودهای مختلفی مانند Last Titan Standing، Attrition و Bounty Hunter و قرار دادن بازیکن‌ها در قالب دو تیم پنج نفره برای ساعت‌ها گیمرها را به خود مشغول می‌کند. زمان استفاده از تایتان‌ها می‌توانید با سرعت بالا بدوید و پرش‌های بسیار بلندی داشته باشید؛ حتی می‌توانید به دشمنان تیراندازی کنید.

تمامی بازی‌های مطرح‌ شده و بسیاری از بازی های جذاب دیگر را می‌توانید از طریق سایت igame.ir خریداری کنید و از بازی باکیفیت لذت ببرید.