شاید تا پیش از اینکه نام استریمرهای معروف جهان بر سر زبان‌ها بیفتد، ایرانی‌ها فکر می‌کردند که تنها نصیبی که می‌توان از بازی‌های رایانه‌ای برد چشم‌های آسیب‌دیده و کمری قوزکرده است. اما پس از آن که درآمدهای میلیون دلاری استریمرهای جهانی فاش شد، گیمرهای حرفه‌ای ایرانی نیز به سمت این صنعت جذب شدند و اکنون نام برخی از آن‌ها در ردیف استریمرهای معروف دنیا به چشم می‌خورد. در ادامه این مطلب برخی از معروف‌ترین استریمرهای ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. آریا کئوکسر (ARIA KEOXER)

آریا کئوکسر یک بازیکن حرفه‌ای Fortnite است که با انتشار ویدیوهای استریمینگ در توییچ اکنون نزدیک به 143 هزار بازدیدکننده و 10 هزار دنبال‌کننده در این پلتفرم دارد. طرفداران آریا معتقدند که او تنها یک گیمر حرفه‌ای نیست و ویدیوهای طنز او در دنیای مجازی نیز به‌اندازه کافی جذاب هست. آریا در اپلیکیشن‌های اینستاگرام و یوتیوب نیز بسیار فعال است و در کنار بازی‌هایش ویدیوهایی با موضوعات متنوع و جذاب تولید می‌کند. 124 هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام در کنار 25 هزار عضو کانال یوتیوب باعث شده است که درآمد این استریمر ایرانی از مرز ماهیانه 50 میلیون تومان فراتر رود.

آریا کئوکسر (ARIA KEOXER)
آریا کئوکسر (ARIA KEOXER)

2. نیلو (Iniloowf)

نیلو یک دختر 22 ساله ایرانی است که بازی کردن را از همان دوران کودکی آغاز کرده است. او اکنون در توییچ چیزی نزدیک به 3000 دنبال‌کننده و 186 هزار بازدید کننده دارد. طرفداران نیلو میگویند که او در انجام بازی‌ها بسیار حرفه‌ای است و به‌خوبی از پس انجام بازی‌های روز برمی‌آید. نیلو اکنون تمرکز خود را بر روی PC Gaming قرار داده و ویدیوهای جذابی را در یوتیوب و اینستاگرام پخش می‌کند. تعداد دنبال کنندگان او در اینستاگرام 29 هزار نفر بوده و کانال یوتیوب او نیز نزدیک به 1000 نفر است.

نیلو (Iniloowf)
نیلو (Iniloowf)

3. امیر فانتوم (Amir Phantom)

امیرحسین محبوبی معروف به امیر فانتوم را می‌توان یکی از معروف‌ترین استریمرهای ایرانی دانست. او علاقه زیادی به بازی DOTA 2 دارد و جایزه‌های بین‌المللی زیادی را نیز کسب کرده است. امیر فانتوم تنها یک گیمر حرفه‌ای نیست. نقدهای تخصصی او در زمینه بازی‌های روز دنیا باعث شده است طرفداران بسیاری به کانال‌های مختلف او در شبکه‌های اجتماعی بپیوندند. او همچنین به‌عنوان یکی از اعضای رسمی استریمرهای ایرانی در لیگ‌های بازی‌های کامپیوتری حضور فعالی داشته و موفق به دریافت جایزه‌های متعددی شده است. امیر فانتوم اکنون در اینستاگرام حدود 23 هزار دنبال ‌کننده دارد که اکثر آن‌ها او را یکی از بهترین استریمرها و حتی یوتیوبرهای ایرانی می‌دانند. حدود 850 هزار بازدید کننده در توییچ و نزدیک به 500 عضو کانال یوتیوب باعث شده است که امیر فانتوم به نام‌آوری در سطح جهان فکر کند.

امیر فانتوم (Amir Phantom)
امیر فانتوم (Amir Phantom)

4. میا پلیز (Mia Plays)

کیمیا روان‌تر معروف به میا پلیز یکی از استریمرهای هنرمند ایرانی است که ویدیوهای خود را با سلیقه بسیاری طراحی می‌کند. بازی Fortnite بازی موردعلاقه او است اما اگر ویدیوهایش را دنبال کنید متوجه می‌شوید که او در استریم بازی‌های روز نیز تبحر خاصی دارد. میا پلیز به‌عنوان کسی که رتبه 2 کنکور هنر را کسب کرده یک هنرمند واقعی است و به همین دلیل در مدت کوتاهی پس از حضورش در دنیای استریمرها علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده است. میا هنوز ویدیوهای خود را در توییچ آپلود نمی‌کند اما با طراحی کاسپلی برای بازی‌های معروف دنیا توانسته نظر بازی‌سازان مطرح را به خود جلب کند. هرچند میا پلیز فعالیت خود را در اینستاگرام کمتر کرده و بیشتر وقتش را در کانال یوتیوبش می‌گذراند. اما 137 هزار نفر دنبال‌کننده او در اینستاگرام هنوز هم به مسابقه‌ها و جایزه‌های او علاقه نشان می‌دهند. میا با هنر خود موفق شده 24 هزار نفر به کانال یوتیوب خود جذب کند و هنوز هم برنامه‌های بسیاری برای افزایش طرفدارانش دارد.

میا پلیز (Mia Plays)
میا پلیز (Mia Plays)

5. تاکسیک گرل (ToxicGirlow)

کوثر که در دنیای استریمرها نام تاکسیک گرل را برای خود برگزیده است به‌عنوان اولین دختر استریمر ایرانی فعالیت خود را در کانال‌های استریمینگ آغاز کرد. او بیشتر به بازی‌های Fortnite و Rainbow six علاقه نشان می‌دهد اما استریم‌های جذابی از بازی‌های ترسناک در کانال توییچ خود منتشر می‌کند. ویدیوهای تاکسیک گرل اکنون در توییچ 663 هزار بازدید می‌خورد و حدود 68 هزار دنبال‌کننده دارد. تعداد دنبال کنندگان او در اینستاگرام از مرز 223 هزار گذشته است. کوثر مدت کوتاهی است که فعالیت خود را در یوتیوب جدی‌تر گرفته اما در همین مدت کوتاه تعداد زیادی دنبال‌کننده پیدا کرده است.

تاکسیک گرل (ToxicGirlow)
تاکسیک گرل (ToxicGirlow)

6. کیو دی پای (Kewdiepe)

کیوان ملقب به کیو دی پای اکنون تنها برای مخاطبان بالای 18 سال ویدیو تولید می‌کند. او تاکنون بازی‌های زیادی را به طرفداران خود معرفی کرده و به‌خوبی از عهده نقد و بررسی و حتی شوخی با آن‌ها برآمده است. طرفداران کیو دی پای عاشق ویدیوهای طنز او هستند و همین موضوع باعث شده است که کانال او به یکی از پردرآمدترین کانال‌های یوتیوب تبدیل شود. او اکنون در توییچ نیز فعالیت می‌کند و ویدیوهایش به تعداد خوبی بازدید می‌خورد. کیو دی پای در اینستاگرام نیز حضور فعالی داشته و توانسته 172000 نفر دنبال‌کننده را در اینستاگرام جذب کارهای خود کند.

کیو دی پای (Kewdiepe)
کیو دی پای (Kewdiepe)

7. غزاله نقدی (Bugmazel)

او را می‌توان یکی از قدرتمندترین استریمرهای زن ایرانی دانست. غزاله با نام Bugmazel در اینستاگرام و توییچ فعالیت می‌کند و علاقه شدیدی به بازی Rainboe 6 Siege دارد. اگر قصد دارید از جدیدترین فعالیت‌های استریمینگ او مطلع شوید باید عضو صفحه اینستاگرام شوید. اما ویدیوهای جذاب و حرفه‌ای استریمینگ او را می‌توانید در کانال توییچ مشاهده کنید. تعداد دنبال کنندگان غزاله در توییچ … نفر است و صفحه اینستاگرام او نیز … دنبال‌کننده دارد. غزاله فعلا در یوتیوب فعالیتی ندارد اما به نظر می‌رسد که قصد دارد به‌زودی این برنامه جذاب را نیز محک بزند.

غزاله نقدی (Bugmazel)
غزاله نقدی (Bugmazel)

استریمرهای ایرانی

استریمرهای ایرانی هنوز مسیر زیادی تا رسیدن به استریمرهای معروف جهان دارند. این موضوع چندان عجیب نیست. چراکه بسیاری از افراد هنوز با مفهوم این شغل و درآمدی که در آن نهفته است آشنایی ندارند. در این مقاله سعی کردیم برخی از معروف‌ترین استریمرهای ایرانی که تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند معرفی کنیم. اگر شما هم دوست دارید تبدیل به یک استریمر محبوب شوید، می‌توانید این افراد را دنبال کرده و از تجربه‌های آن‌ها استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که خلاقیت همواره مهم‌ترین نکته برای تبدیل شدن به یک استریمر جهانی است.