توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
راهنمای خرید

تفاوت ریجن ها با هم و تاثیر آن در خرید و فعال سازی بازی چیست؟

همیشه بحث انتخاب ریجن و تفاوت ریجن ها در بازی، خرید درون بازی، کنسولها و گیفت کارتها مطرح است. معمولا ارائه یک فرمول کلی برای انتخاب ریجن بازی، ریجن اکانت و یا ریجن گیفت کارت کار ساده و درستی نیست. شاید یک قانون کلی این باشد که اکانت شما مربوط به هر کجا باشد دیگر امکانات را نیز با توجه به همان ریجن یا کشور یا ناحیه انتخاب کنید. البته در زمان استفاده نیز باید با مشخصاتی همچون IP همان ناحیه اقدام به خرید و یا استفاده از محصول مورد نظر خود نمایید.

معرفی ریجن و دلیل اهمیت آن
معرفی ریجن و دلیل اهمیت آن

ریجن چیست و چرا مهم است؟

ریجن (Region) در واقع ناحیه یا کشوری است که سرویس یا محصول اختصاصا برای آن تولید شده است. این ناحیه علاوه بر محدودیتها و استفاده برای حفظ موارد حقوقی و امنیتی در هر ناحیه یا کشور، برای موارد بازاریابی و نظارت بر عرضه و تقاضا نیز هستند. در واقع مشخص بودن کشور یا ناحیه ای که شما برای استفاده از محصول یا سرویس یک شرکت انتخاب می کنید، ممکن است در نحوه و مدل سرویس دهی و حتی جزئیات بازی و دیگر سرویسها نیز تغییر ایجاد نماید.

ما در آی گیم تمام سعی خود را بکار بسته ایم تا تمام ریجن های موجود در بازار جهانی که برای کاربر ایرانی نیز قابل استفاده بوده و هزینه کمتری دارد را ارائه دهیم. همچنین با توجه به محدودیت های موجود برای کاربران ایرانی اکیدا توصیه می کنیم که در هنگام ثبت نام خرید و استفاده از هر یک از امکانات ارائه شده در آی گیم، ردپایی از ایرانی بودن خود به جای نگذارید.

شاید یکی از پر کاربردترین ریجن های مورد استفاده کاربران ریجن گلوبال باشد. محدودیت مکانی در این ریجن وجود ندارد و تمام کشورهایی که مجاز یه استفاده از یک سرویس یا محصول هستند می توانند مشتری و کاربر آن سرویس باشند.

توصیه اکید در مورد ریجن ها: با توجه به محدودیت ها در خصوص محصولات ارائه شده و عدم امکان بازگشت محصول و متعاقب آن استرداد وجه واریزی، لطفا حتما به موارد گفته شده در این مطلب با دقت فراوان عمل کنید.

ریجن های مختلف کنسولهای بازی

در زمان ساخت اکانت در یک بازی و یا خرید بازی، حتما به ریجن آن دقت کنید. شاید تفاوت خاصی در بسیاری از جزئیات بازی وجود نداشته باشد، اما بروز مشکلات مختلف پس از خرید را حتما مد نظر داشته باشید. من جمله مشکلات در پرداخت های بعدی و یا دردسرهای تغییر ریجن در پلتفرمها و کنسولهای مختلف.

ریجن های مختلف در پلی استیشن

طبق آخرین اطلاعات موجود، ریجن های مشخص شده در پلی استیشن شامل 6 ناحیه یا ریجن زیر هستند:

  • ریجن 1: آمریکا، کانادا
  • ریجن 2: اروپا، خاورمیانه، ژاپن و آفریقای جنوبی
  • ریجن 3: شرق آسیا
  • ریجن 4: آمریکای لاتین، استرالیا
  • ریجن 5: روسیه، آفریقا
  • ریجن 6: چین
آشنایی با ریجن های مختلف در پلی استیشن
آشنایی با ریجن های مختلف در پلی استیشن

تفاوت ریجن ها در پلی استیشن

در این مورد باید بگوییم که اصلا نگران تفاوت در کیفیت یا محدودیت نباشید. تنها تفاوت در مورد ریجن ها در کنسول پلی استیشن، تفاوت در ترتیب قرار گیری دکمه ها روی دسته پلی استیشن است. به این ترتیب که در شرق آسیا و ژاپن، محل قرارگیری دایره و ضربدرروی دسته، بر عکس دیگر کنسولهای پلی استیشن است.

تفاوت ریجن های مختلف در کالاف دیوتی موبایل

کالاف دیوتی موبایل در دو نسخه گلوبال و گارِنا منتشر شده است. نسخه Garena برای جنوب شرق آسیا (البته به غیر از ویتنام) و نسخه Global برای سایر مناطق دنیا به غیر از ویتنام، چین و بلژیک منتشر شده و قابل استفاده هستند.

هر چند کالاف دیوتی موبایل توسط Activision و با همکاری شرکت چینی Tencent توسعه داده شده و به بازار عرضه شده است، اما به خاطر قوانین سختگیرانه در چین، این بازی در چین قابل استفاده نیست. به همین دلیل شرکت سازنده کالاف موبایل مجبور شده است برای در اختیار داشتن بازار چین، نسخه ی جداگانه ای را به کاربران چینی عرضه کند. البته این اتفاق برای PUBG Mobile هم اتفاق افتاده و شرکت Tencentنسخه مجزایی از این بازی را برای چین عرضه نمود.
نسخه چینی این بازی تفاوت هایی دارد که از آن جمله می توان به حذف امکان لاگین با فیسبوک و اکانت اکتیویژن، تفاوت در فصلهای بازی، تفاوت در قیمت و سیاست های قیمت گذاری اشاره کرد.

بازی کالاف دیوتی در کشور بلژیک نیز غیر قانون محسوب می شود. این محدودیت به دلیل وجود پاداش های تصادفی در بازی و مشابه بودن این ساختار با بازی های غیر قانونی و شرط-بندی گذاشته شده است.

ریجن گلوبال بهترین نسخه کالاف دیوتی برای کاربران ایرانی
ریجن گلوبال بهترین نسخه کالاف دیوتی برای کاربران ایرانی

در مجموع بهترین ریجن کالاف دیوتی موبایل برای کاربران ایرانی، ریجن گلوبال این بازیست. شما می‌توانید در سایت آی گیم به راحتی و با تضمین قیمت برای خرید سی پی کالاف و دیگر آیتمها و آفرهای کالاف موبایل اقدام کنید.

 

؟

جواب سوال خود را نیافتید؟ از ما بپرسید...

ثبت سوال