توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
خرید دیسکورد نیترو خرید دیسکورد نیترو
خرید دیسکورد نیترو

با خرید نیترو دیسکورد گیمر می‌تواند برای مدت زمان یک ماه تا یک سال، با نام‌های نیترو کلاسیک و نیترو بوست تهیه کند.

خرید دیسکورد نیترو

1 ماهه - نیترو کلاسیک
180,900 تومان
1 ماهه - نیترو بوست
366,000 تومان
12 ماهه - نیترو کلاسیک
1,808,100 تومان
12 ماهه - نیترو بوست
3,659,300 تومان

اکانت دیسکورد نیترو

اگر از گیمرهای حرفه ای دنیای بازی‌های ویدئویی باشید حتماً با چالشی به نام اکانت دیسکورد نیترو و در مرحلۀ بعد خرید دیسکورد نیترو مواجه شده اید.  نیترو دیسکورد به عنوان یک اشتراک منحصربه‌فرد برای اکانت هر شخصی است که درخواست امکانات بیشتر و رایگان دیسکورد را داشته باشد، با خرید نیترو دیسکورد گیمر می‌تواند برای مدت زمان یک ماه تا یک سال، با نام‌های نیترو کلاسیک و نیترو بوست تهیه کند. نیترو دیسکورد میان گیمرها و علاقه‌مندان بازی طرفداران زیادی دارد که تنها با یک‌بار خرید نیترو دیگر قادر به ترک آن نشده‌اند. اکثر گیمر هایی که یک بار خرید نیترو را تجربه کرده اند، وسوسه شده اند که بارها و بارها این تجربه برایشان تکرار شود.

دیسکورد نیترو گپ صوتی (VOICE)، ویدیویی (VIDEO) و متنی (TEXT CHAT) شما را همگی را با هم بهبود می بخشد.

دیسکورد چیست؟

دیسکورد یک اپلیکیشن پیام رسان است. درحقیقت اپلیکیشن دیسکورد همانند سایر پیام‌رسان‌ها با تفاوت‌های کلی‌تر است. دیسکورد بر پایه سرورهای گوناگونی فعالیت می‌کند و سرورهای دیسکورد بر پایه کانال‌های متفاوتی ایجاد شده است. سرورها از کانال‌های خود، امکان فرستادن پیام‌های گوناگون را برای کاربرانش فراهم می‌کنند.
در دیسکورد علاوه بر امکان تبادل پیام‌های متنی امکان تبادل پیام‌ها صوتی و پیام‌های تصویری هم وجود دارد و در واقع یکی از دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی در همین امر است. به‌طور معمول کاربران دیسکورد از سرورهایی استفاده می‌کنند که برای هر پیامی کانال منحصربه‌فرد آن وجود داشته باشد. همچنین در دیسکورد صدها سرور رایگان موجود است که می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.
سرورهای دیسکورد دارای موضوعات مختلفی است. به عنوان مثال: در صورتی ‌که کاربر در یک بازی خاص فعالیت دارد، باید به دنبال سرور همان بازی باشد. می‌توان به‌سادگی با یک سرچ در گوگل، به سرورهای زیادی دسترسی پیدا کرد. در ادامه قصد داریم تا امکانات و قابلیت‌های دیسکورد را بررسی کرده و شما را برای خرید دیسکورد نیترو راهنمایی کنیم.

قابلیت‌های دیسکورد

در سال 2015 برنامه دیسکورد برای یک ارتباط گروهی بین گیمرها ایجاد شد. درحقیقت دیسکورد پلتفرمی عالی برای ارتباط گیمرها با یکدیگر است. به جهت این‌که دیسکورد مزایای بسیار زیادی دارد، فقط برای گیمرها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و اصلاً مهم نیست که فردی گیمر باشد یا خیر! شما هم می‌توانید از قابلیت‌های دیسکورد استفاده کنید. امکانات دیسکورد فقط مختص گیمرها نیست و به سایر حوزه‌ها در زمینه‌ی کسب‌وکار های مرتبط با فناوری نیز مربوط می‌شود. امروزه کسب و کارهای بسیاری در حال استفاده از ویژگی‌های این برنامه هستند .دیسکورد برای همه افراد به عنوان یک برنامه انجمن آنلاین عمل می‌کند.

می‌توان گفت دیسکورد نسبت به برنامه‌های دیگر از تنوع بیشتری برخوردار است و یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های دیسکورد، رایگان بودن آن است. به‌علاوه دیسکورد نسخه پیشرفته‌ای با قیمت پایین ارائه کرده است به نام Discord Nitro که کسب و کارهای بزرگی قادرند از این برنامه بهره‌مند شوند. به‌طوری که تنها با پرداخت صد دلار می‌توانند این برنامه را تهیه کنند. از قابلیت‌های نسخه فروشی دیسکورد می‌توان به امنیت بالاتر، حذف محدودیت‌ها و تنظیم مجوزهای گوناگون آن اشاره کرد.

همچنین این کسب و کارها می‌توانند از Discord nitro Classic استفاده کنند. Discord nitro Classic به دلیل نداشتن قابلیت تقویت کنندگی سرورها دارای قیمت‌های پایین‌تری هستند. این قابلیت بیشتر شامل حال برنامه نویسان و مدیران انجمن‌ها می‌شود. تقویت سرورها برای تعاملات با دنبال کنندگان، فضای مناسبی را ایجاد می‌کنند و این موضوع به عنوان یکی از امکانات و قابلیت‌های دیسکورد به شمار می‌آید.

 قابلیت‌های دیسکورد
قابلیت‌های دیسکورد

چند نوع نیترو وجود دارد؟

دو نوع نیترو به نام‌های کلاسیک و بوست وجود دارد که در حقیقت نامِ خانوادگی آن‌ها نیترو می‌باشد و با نام کامل نیترو بوست دیسکورد و نیترو کلاسیک دیسکورد شناخته شده‌اند. بنابراین چنانچه شخصی بیان کرد که قصد خرید دیسکورد نیترو دارد حتماً باید به‌طور واضح مشخص کند که کدام نوع نیترو؟ کلاسیک یا بوست؟ چرا که این دو نوع نیترو در حالی که دارای یک سری شباهت‌ها هستند، دارای وجه تمایز اعم از: قیمت، امکانات و. . . نیز می‌باشند.

امکانات نیترو کلاسیک دیسکورد

 • امکان شخصی‌سازی پروفایل

با استفاده از نیترو کلاسیک دیسکورد می‌توان برای پروفایل، عددی به را به صوت تگ (777#) و یا به‌صورت یک پروفایل متحرک انتخاب کرد. در حالت نرمال تگ عددی کاربر از طریق دیسکورد انتخاب می‌شود اما با استفاده از نیترو کاربر امکان تعویض تگ عددی اکانت خود را خواهد داشت. همچنین کاربر توسط نیترو می‌تواند پروفایل متحرک به‌ صورت برای خود انتخاب نماید.

 • تعداد بی‌شمار ایموجی

کاربر با استفاده نیترو می‌تواند از استیکرهای ثابت و متحرک سرور خود را یا سایر سرورهایی که اجازه‌ و دسترسی دارد در دایرکت استفاده کند. کاربر در حالت نرمال فقط می‌تواند از استیکرهای ثابتی که در سرورها موجود است، استفاده کند اما با استفاده از نیترو دسترسی او به ایموجی‌های متحرک هم باز می‌شود.

 • دارای استریم با کیفیت بالا

با استفاده نیتروی کلاسیک کاربر می‌تواند تا کیفیت 720 در سرورهای متفاوت و یا دایرکت، استریم کند و با استفاده از نیتروی بوست می‌تواند تا کیفیت 1080P و بالاتر هم استریم کند. ناگفته نماند که استریم به معنای آن است که کاربر می‌تواند صفحه‌ی کامپیوتر یا با دیسکورد موبایل، نرم‌افزار و بازی‌های خود را به بقیه نمایش بدهد.

 امکانات نیترو کلاسیک دیسکورد
امکانات نیترو کلاسیک دیسکورد

امکانات نیترو بوست دیسکورد

 • امکان آپلود با حجم بالا

کاربر با استفاده از اکانت عادی یعنی بدون نیترو می‌تواند فایل‌های خود را تا حجم حداکثر 8 مگابایت در دایرکت و یا سرورهایی با زیر سطح 2 بارگذاری (آپلود) کند.
در نیترو کلاسیک این محدودیت به حداکثر 50 مگابایت و در نیترو بوست این محدودیت به حداکثر100 مگابایت حجم برای آپلود افزایش پیدا می‌کند که بیشتر از این امکان ارتقا ندارد.

 • امکان حمایت از سرورها

در نیترو بوست کاربر امکان 2 بار بوست کردن سرور را دارد. لازم به ذکر است که با بوست کردن هر کاربر و حمایت از سرورها، لول و سطح آن سرور ارتقا پیدا می‌کند و به همان نسبت کیفیت آن  بیشتر می‌شود. کاربر با استفاده از  نیترو بوست می‌تواند یک سرور را دو بار و یا دو سرور را یک‌بار بوست کند، با این قابلیت که هر یک هفته می‌تواند بوست خود را جابجا کند.

 • قابلیت داشتن پروفایل با نشان‌های گوناگون

از زمانی که برای کاربر نیترو فعال می‌شود، یک نشان نیترو در پروفایل او ایجاد شده که نشان دهنده‌ی نیترو دار بودن کاربر است.
چنانچه کاربر سروری را بوست کند هم نشانِ بوستر به پروفایلش اضافه می‌شود که نشان دهنده‌ی مدت‌ زمانی است که کاربر از آن سرور حمایت کرده است.

امکانات نیترو بوست دیسکورد
امکانات نیترو بوست دیسکورد

چگونه سرور Discord خود را راه اندازی و مدیریت کنید

Discord یک برنامه چت صوتی و متنی است که به سرعت در حال رشد است و مخصوصاً گیمرها را هدف قرار داده ‌است اما این برنامه مختص گیمرها نیست. طراحی شیک و ساده، آن را به یک جایگزین عالی برای برنامه‌های قدیمی مانند Teamspeak و Skype تبدیل کرده است. Discord از گزینه‌های مدیریت و سفارشی‌سازی گسترده Teamspeak الهام گرفته است، اما برخی از این گزینه‌ها را در رابط کاربری حذف کرده است. در این مطلب در مورد این که چگونه سرور Discord خود را ایجاد کرده، صحبت می‌کنیم.

نحوه ساخت سرور Discord

ایجاد یک سرور دیسکورد نیترو ساده است. ابتدا باید Discord را دانلود کنید (ویندوز، macOS، لینوکس، iOS یا اندروید) یا رابط وب Discord را باز کنید. در هر صورت، برای شروع باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. پس پیش بروید و همه این کارها را اول انجام دهید. وقتی برای اولین بار Discord را باز می‌کنید و وارد سیستم می‌شوید، از شما سوال می‌شود که آیا می‌خواهید سروری ایجاد کنید یا به آن بپیوندید. برای ایجاد سرور جدید، روی دکمه “ایجاد سرور” کلیک کنید. برای سرور خود نامی انتخاب کرده و منطقه خود را به درستی انتخاب کنید و در انتها روی دکمه ایجاد کلیک کنید. سرور جدید شما ایجاد شده و شما به طور خودکار به آن متصل می‌شوید. سرور جدید خود را در سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی فلش کشویی کنار نام آن کلیک کنید تا گزینه‌هایی برای دعوت از دوستان، تغییر تنظیمات سرور، ایجاد کانال‌ها و موارد دیگر را ببینید.

دعوت از دوستان

اکنون که فضای جدیدی برای نقل مکان دارید، وقت آن است که دوستان خود را به آن ملحق کنید. درست در وسط پنجره چت، باید روی دکمه بزرگ «دعوت دوستانتان» کلیک کنید و گزینه‌ای را مشاهده می‌کنید که می‌توانید دوستان خود را مستقیماً دعوت کنید یا لینک دعوت را به اشتراک بگذارید. پس از دعوت دوستان و به اشتراک گذاری لینک دعوت خود، به زودی همه در سرور جدید شما جمع می‌شوند.

“کانال های متنی” و “کانال های صوتی” چیست؟

در سرور جدید خود، چند لیست به نام‌های «کانال‌های متنی» و «کانال‌های صوتی» را خواهید دید. اینجا جایی است که شما و دوستانتان به نوع‌های مختلف صحبت می‌کنید که در زیر به شرح هر کدام می‌پردازیم:

 • کانال متنی

کانال‌های متنی رفتاری مشابه با نحوه ارسال پیام در پلتفرم‌های دیگر (واتسپ، تلگرام و…) دارند. آن‌ها جایی هستند که شما برای دوستان خود پیام می‌فرستید، عکس‌ها، فایل‌ها و یا آهنگی را که دوست دارید به اشتراک می‌گذارید. حتی می‌توانید نام شخصی را که با «@» شروع می‌شود تایپ کنید و به او اطلاع داده می‌شود، مانند «@bab». هر کانال یک نام مرتبط با آن دارد و تاریخچه چت خود را دارد. می‌توانید نام کانال را به عنوان موضوعات گفتگو برای آن کانال در نظر بگیرید. به عنوان مثال، در یک کانال متنی به نام #عمومی، در مورد هر چیزی که در ذهنتان است صحبت خواهید کرد، در حالی که کانالی به نام # Plant می‌تواند برای نشان دادن جدیدترین گل‌ها و گیاهان و موارد دیگر مرتبط با آن صحبت کنید. به طور پیش فرض، وقتی یک کانال جدید ایجاد می‌کنید، همه می‌توانند آن را ببینند و در آن پست بگذارند. این مانند ایجاد یک گروه جدید برای صحبت است، بدون اینکه مجبور باشید همه را دوباره از نو اضافه کنید.

 • کانال صوتی

کانال‌های صوتی بخشی از چیزی است که دیسکورد نیترو را خاص می‌کند. کانال‌های صوتی چیزی هستند که این امکان را فراهم می‌کنند. روی یک کانال صوتی کلیک کنید و در اتاقی قرار می‌گیرید تا با میکروفون دستگاه خود صحبت کنید. برخلاف Direct Messages، کاربران در سرور هنگام پیوستن به کانال صوتی از آهنگ زنگ شگفت زده نمی‌شوند. مثل این است که با دوستان خود وارد اتاقی شوید و به گفتگوی آن‌ها بپیوندید!

کانال‌های صوتی همچنین به شما این امکان را می‌دهند که از دوربین دستگاه خود برای دیدن دوستان خود برای چت ویدیویی استفاده کنید. همچنین می‌توانید صفحه ‌نمایش دستگاه تان را به اشتراک بگذارید تا به دوستان تان نشان دهید که در فلان بازی چقدر خوب بوده‌اید. شما می‌توانید تعداد نامحدودی از افراد را به طور همزمان در یک تماس صوتی و حداکثر 25 نفر به طور همزمان چت تصویری داشته باشید. حداکثر 50 نفر می‌توانند صفحه نمایش مشترک یک نفر را تماشا کنند.

افزایش عملکردهای کاربر

Roles در دیسکورد نیترو به کاربران مجوزهای خاصی می‌دهد. به عنوان مثال، می‌توانید نقشی را برای مدیران ایجاد کنید و به آن نقش توانایی ممنوع کردن کاربران و حذف پیام‌ها را بدهید. هر کاربری که این نقش‌ها را به او اختصاص دهید، این مجوزها را به ارث می‌برد. استفاده از عملکردها شما را از تخصیص این دستورها به هر کاربر نجات می‌دهد. همچنین می‌توانید از نقش‌ها برای انجام کاری ساده مانند دادن رتبه و رنگ سرد به دوستانتان استفاده کنید. برای مدیریت عملکرد‌ها، تنظیمات سرور را باز کنید و روی دسته «نقش‌ها» در سمت چپ کلیک کنید. می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه مثبت کوچک در کنار عنوان «نقش‌ها» در صفحه، نقش‌های جدید اضافه کنید. نقشی را برای مدیریت مجوزها انتخاب کنید. فهرست طولانی‌ای از مجوزها وجود دارد، اما موارد مهم با توانایی‌های مدیریت سرور با ایجاد کانال‌ها یا نقش‌های جدید، مدیریت کاربران با ممنوع کردن یا حذف پیام‌ها و انتقال کاربران به داخل و خارج از چت صوتی سروکار دارند. همچنین یک نقش Administrator وجود دارد که هر مجوزی را به جز مجوزهای مخصوص صاحب سرور (مثلاً حذف سرور) می‌دهد.

چگونه کانال ها را سازماندهی کنم

هر کانال در سرور شما به دسته‌هایی سازماندهی شده است. برای ایجاد یک کانال یا دسته بندی جدید، در هر نقطه از پنل کانال کلیک راست کرده و روی دستور «ایجاد کانال» یا «ایجاد دسته» کلیک کنید. وقتی کانالی را ایجاد می‌کنید، نامی برای آن بگذارید و انتخاب کنید که یک کانال متنی یا صوتی باشد. نام کانال شمال فاصله، حروف بزرگ و علائم نگارشی نمی‌شود.  حال می‌توانید دسته مورد نظر خود را در کانال ایجاد کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نام برای آن انتخاب کنید. نام‌های دسته‌ها می‌توانند حاوی فاصله باشند، و در حالی که می‌توانید از حروف بزرگ و کوچک استفاده کنید ولی در نهایت با حروف بزرگ نمایش داده می‌شوند. کانال‌ها همچنین مجوزهای مختص کانال خود را دارند که می‌توانید با کلیک کردن روی چرخ‌دنده کنار کانال (تنظیمات) به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این مجوزها به طور پیش‌فرض با دسته‌ای که کانال به آن تعلق دارد همگام‌سازی می‌شوند، اما اگر آن‌ها را تغییر دهید، تا زمانی که دوباره همگام‌سازی نکنید، به همین شکل باقی می‌مانند. همچنین می‌توانید دسته‌ها و کانال‌ها را خصوصی کنید. اگر می‌خواهید فقط چند نفر را به کانال اضافه کنید، بهتر است یک نقش جدید برای آن کانال ایجاد کنید و سپس کاربران را به آن نقش اضافه کنید.

جلوگیری از سوءاستفاده

در هنگام تخصیص نقش‌ها و کانال‌ها اقدامات احتیاطی را برای پیشگیری از سوء استفاده انجام دهید. در زیر به برخی از این موارد که می‌تواند موجب سوءاستفاده شود اشاره می‌کنیم:

 • همه نقش‌های خاص کانال باید بالاتر از بالاترین نقش اداری باشند.
 • نقش‌های رنگی سفارشی که در بالای ادمین قرار می‌گیرند به آن ادمین‌ها توانایی ایجاد ادمین‌های جدید را می‌دهند، زیرا از نظر فنی بالاتر از مدیر هستند.
 • «مدیریت کانال‌ها» همچنین به افراد امکان حذف کانال‌ها را می‌دهد و تمام پیام‌های موجود در این فرآیند را حذف می‌کند. به همین دلیل، احتمالاً نباید این مجوز را بیش از حد تعیین کنید. در مورد Administrator هم همین طور است.
 • در کانال‌های متنی، اعضا می‌توانند با ایموجی واکنش‌ها را اضافه کنند. از آنجایی که یک الفبای کامل از ایموجی وجود دارد، مردم می‌توانند در واکنش به پیام‌های شما مواردی را بیان کنند. شما نمی‌توانید این موارد را حذف کنید، بنابراین اگر با املای افراد در مواردی که نباید آن‌ها را بنویسند، مشکل دارید، می‌توانید این قابلیت را در قسمت @everyone در تنظیمات خاص کانال غیرفعال کنید. همچنین می‌توانید ماوس را روی عکس‌العمل‌ها نگه دارید تا ببینید چه کسی آن‌ها را در آنجا قرار داده است.
 • اگر ادمین های سرکش دارید، «گزارش حسابرسی» در زیر تنظیمات سرور، تمام اقدامات مدیریتی، مانند حذف پیام‌ها یا ممنوع کردن کاربران را پیگیری می‌کند. به این ترتیب می‌توانید عوامل ایجاد کننده مشکلات را ردیابی کرده و آن‌ها را حذف کنید.
 • اگر با هرزنامه‌های خارجی مشکل دارید، می‌توانید سطح حالت خودکار را در قسمت «Moderation» در تنظیمات تنظیم کنید. این امر مستلزم آن است که کاربران جدید قبل از پیوستن ایمیل خود را تأیید کنند یا یک کاربر فعال discord باشند.
 • اگر واقعاً برای تعدیل به کمک نیاز دارید، چند ربات وجود دارد که می‌توانید اضافه کنید که به شما کمک می‌کند. MEE6 با داشبورد وب خوب و سیستم رتبه بندی آن، و Dyno نیز به خوبی عمل می‌کنند. می‌توانید سایر ربات های discord را در آی گیم مشاهده کنید.

برنامه دیسکورد

برنامه دیسکورد توانسته جمعی از گیمرها و سایر افراد را در خود ایجاد کند و این جمع بدون ایجاد هیچ نوع ناهنجاری و آزار و اذیتی، فعالیت دارد. اگر در زمینه‌ی بازی و دیگر زمینه‌ها فعالیت دارید، پیشنهاد ما به شما این است که حتماً دیسکورد نیترو را خریداری کرده و  استفاده کنید. یکی از نرم‌افزارهای محبوب گیمرها discord است. در این مطلب راجع به مواردی چون؛ راه اندازی کانال اختصاصی، چگونه سرور Discord خود را ایجاد، راه اندازی و مدیریت کنیم؟ و… صحبت کردیم. برای خرید دیسکورد نیترو می‌توانید به سایت آی گیم مراجعه کنید.

سوالات متداول

قبل از خرید حتما این موارد را مطالعه بفرمایید

دیسکورد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دیسکورد یک پلتفرم پیام‌رسان پیشرفته است. این پیام‌رسان دارای تفاوت‌های زیادی با سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌باشد. دیسکورد در بخش‌های گوناگونی فعالیت می‌کند و امکان ساخت سرور، تماس ویدیویی، تماس صوتی و ارسال فایل را برای کاربران خود به صورت رایگان با کیفیت قابل توجهی فراهم کرده است.

اشتراک دیسکورد نیترو یا Discord Nitro چیست و چه کاربرد‌هایی دارد؟

دیسکورد نیترو در واقع نسخه پیشرفته تر از دیسکورد رایگان است. Discord Nitro نسبت به نسخه رایگان دارای قابلیت‌های بیشتری می‌باشد. از مهم‌ترین قابلیت‌های نسخه غیررایگان دیسکورد می‌توان به امنیت بیشتر و برداشتن محدودیت‌های سرور‌ها اشاره کرد. اشتراک Discord Nitro با قیمت صد دلار برای کاربران عرضه می‌شود.

کانال‌های صوتی دیسکورد چه ویژگی‌هایی دارند؟

بخش کانال صوتی یکی از قابلیت‌های جذاب نسخه دیسکورد نیترو است. کاربران می‌توانند با ساخت کانال صوتی به ارتباط تصویری یا صوتی مانند سایر پلتفرم‌ها بپردازند. همچنین قابلیت اشتراک تصویر صفحه نمایش کاربران برای یکدیگر وجود دارد. تعداد کاربران در کانال‌های صوتی محدودیتی ندارد و تعداد بی‌شماری کاربر در یک لحظه می‌توانند باهم در یک سرور ارتباط داشته باشند.

کدام دسته از کاربران بیشتر از سرور دیسکورد استفاده می‌کنند؟

به طور کلی همه‌ افراد می‌توانند از سرور‌های دیسکورد استفاده کنند اما باید گفت بیشترین استفاده از این پلتفرم توسط گیمرها صورت می‌گیرد. این پلتفرم به‌خاطر سرعت بالا و امکان ارتباط صوتی چندنفره در میان گیمرها محبوبیت زیادی دارد.

ارسال فایل در سرورهای دیسکورد تا چه حجمی امکان پذیر است؟

در سرورهای دیسکورد امکان ارسال فایل مانند سایر پلتفرم‌ها وجود دارد اما دارای محدودیت‌هایی می‌باشد. در نسخه رایگان حداکثر حجم فایل ارسالی 8 مگابایت و در نسخه نیترو 100 مگابایت است.

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
5.00 /5
افزودن دیدگاه