توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
خرید بازی Watch Dogs: Legion

کمپانی مبتکر یوبی سافت همچون محصولات پیش خلاقیت و نوآوری را در بازی Watch Dogs: Legion برای طرفداران خود تضمین کرده است و بدون تردید، یک تجربه خاص و کم نظیر به مخاطبان خود ارائه داده است.

 • پلی استیشن اشتراکی
 • کامپیوتر
PS4PS4
ظرفیت سه نسخه استاندارد - Standard Edition - آمریکا
PS4PS4
ظرفیت دو نسخه استاندارد - Standard Edition - آمریکا
PS4PS4
ظرفیت یک نسخه استاندارد - Standard Edition - آمریکا

بررسی بازی Watch Dogs Legion

شرکت یوبی سافت در سال 2012 میلادی بازی واچ داگز را تولید کرد. این بازی از نظر جلوه‌های گرافیکی و فضای جدی داستان و طراحی مراحل آن جذاب بسیار بود و همین جذابیت موجب شد تا خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کند. سری اول بازی واچ داگز در کنار مشکلاتی که داشت، با طراحی خاص و جدید مراحل در اکشن های Open World باعث محبوبیت بیشتر شرکت یوبی سافت شد.

بررسی بازی Watch Dogs Legion
بررسی بازی Watch Dogs Legion

سری دوم بازی واچ داگز نیز در نسل هشتم بازی‌های ویدئویی تولید شد. این سری از این بازی، آن فضای تاریک و سنگین سری قبل را نداشت، اما از نظر تمام کسانی که با بازی‌های ویدیویی سرکار دارند، یک سری دیگر از این بازی نیز باید تولید می‌شد. سومین سری از این بازی سری واچ داگز لژیون است که بر خلاف نسخه‌های قبلی، با تبلیغ و سر و صدای کمتری تولید شد.
سومین نسخه از بازی واچ داگز به نام لیجن، با ایدۀ جدیدی پا به میدان گذاشته است. یک ایدۀ بلند پروازانه و جسورانه که تاکنون در هنر هشتم وجود نداشته است. همه می‌خواهند بدانند که یوبی‌سافت می‌تواند با سگ‌های نگهبان: لژیون آن خوش ساختی در بازی که گیمرها از این شرکت انتظار دارند را به آن‌ها هدیه بدهد. سؤال مهم‌تر این است که آیا یوبی‌سافت توانسته است که ایدۀ محوری بازی واچ داگز لیجن را اکثر گیمرها اجرای آن را غیر ممکن می‌دانستند، اجرا کند؟ در ادامه این مقاله همراه آی گیم باشید تا به طور مفصل تری به بررسی بازی Watch Dogs Legion بپردازیم.

بازی Watch Dogs Legion

در بررسی بازی و گیمپلی واچ داگز لیجن watch dogs legion – متوجه می‌شویم که سیستم شخصی سازی این بازی گسترده و پر جزئیات است. در معرفی بازی watch dogs باید بگوییم که این بازی در شخصی سازی‌هایش مانند انتخاب کار در هر مرحله و مبارزات آن به بازی کن آزادی عمل می‌دهد که این موضوع موجب می‌شود گیمر بهتر و بیشتر با کاراکتری که  در نقش آن است،  ارتباط برقرار کند و در بازی غرق شده و از آن بیشتر لذت ببرد. محیط این بازی به گونه‌ای طراحی شده است که شما گاهی می‌توانید تاثیر اعمالی که انجام داده‌اید را بر شهر ببینید. شهروندهایی در این شهر وجود دارند که در دیتابیس آن‌ها ثبت شده است که به عنوان مثال با شما تصادف کنند و مصدوم شوند، یا با یکی از اعضای گروه خود در خیابان روبرو شوید، حتی برنامه ریزی شده است که بستگان هم تیمی خود را در خیابان ببینید و با او تعامل داشته باشید، گاهی هم پیش می‌آید که فردی از گروه شما دستگیر شده است یا گروگان گرفته شده است که باید برای نجات او تلاش کنید. این موارد همه باعث شده است که بازی برای گیمر جذاب تر باشد و ارتباط بیشتری با آن برقرار کند.

به طور کلی یوبی سافت در بخش گیم پلی بازی watch dogs legion موفق عمل کرده است. همچنین امکان بسیار جذاب این بازی این است که در بخش آنلاین Watch Dogs Legion آن می‌توانید یک گروه 4 نفره با دیگر بازیکنان تشکیل داده و بازی را ادامه دهید. اگر بازی واچ داگز را یک بار امتحان کنید قطعا تمایل خواهید داشت که نسخه های بعدی آن از قبیل بازی Watch Dogs 2 را نیز امتحان کنید.

بازی واچ داگز لیجن در قلب لندن

با توجه تریلر اول بازی و اطلاعاتی که از آن به دست آمده، به نظر می‌رسد Watch Dogs: Legion همان بازی است که قرار است توقع و انتظارات هواداران را برآورده کند. یوبیسافت اعلام کرده است که وسعت نقشه بازی واچ داگز لژیون با نسخه‌های پیش این سری قابل قیاس نیست و قرار است که با یک دنیای متفاوت و رنگین طرف باشیم.  احتمالا می‌دانید که،  داستان بازی در آینده و در دنیای مدرن لندن رخ می‌دهد، دنیایی که تحت تاثیر تکنولوژی و مسائل امنیتی دستخوش تغییرات بسیاری شده است. بدون تردید، شهر لندن انتخاب مناسبی برای دنیای بازی واچ داگز لژیون بوده است، چرا که لندن مکانی است، دارای نقاط و نواحی متنوع با حزب‌های مختلف! گویا قرار است، وسعت و ماجرای این شهر استانداردهای مجموعه واچ داگز را  به کل جابجا کند.

اتمسفری متفاوت در  بازی واچ داگز لژیون

کلینت هاکینگ، کارگردان خلاق بازی Watch Dogs: Legion در مصاحبه‌‌ی اخیرش اظهار داشته است، محیط فرضی بازی فضای بسیار پویاتری نسبت  به دو شهر قبلی سری واچ داگز یعنی شیکاگو  و سان‌فرانسیسکوی محزون دارد. اتمسفر حقیقی بازی آن طور که باید و شاید طراحی شده است،  بر روی جزئیات وقت زیادی گذاشته شده است و تمام محیط بازی به صورت یکپارچه از هوش مصنوعی خلاقی استفاده می کنند. در بازی، بازیکنان  20 قالب شخصیتی متفاوت با دیالوگ‌های متفاوت را کنترل خواهند کرد که ممکن است در طی روند بازی کشته شوند. همچنین بازی واچ داگز لژیون یک حالت گیم پلی مولتی پلیر خواهد داشت که بازیکنان می‌توانند به صورت گروهی ۴ نفره در یک بازی با هم بازی کنند. پس از معرفی بازی Tom Clancy’s The Division 2 سطح توقعات بازیکنان و منتقدین دنیای بازی از تولیدات کمپانی یوبی‌سافت افزایش پیدا کرد. اگرچه مقایسه این دو مجموعه در زمینه گیم‌پلی چندان قیاس درستی نیست، اما ورود تعدادی از مطلوب‌ترین عناصر «دیویژن 2» در واچ داگز 3 نیز می‌تواند موثر و مورد پسند واقع شود.

داستان بازی واچ داگز لژیون

داستان بازی سگ‌های نگهبان لژیون این بار در شهر لندن و در آیندۀ این شهر است. این بار سیستم عامل همۀ کارۀ CtOS در شهر لندن پیاده شده است که گروه ددسک با این نظام سازمان یافته به مقابله می‌پردازند. در لابلای مبارزه گروه ددسک و مردم لندن با CtOS، گروه مرموزی به نام زیرو دی(Zero Dey) وارد میدان می‌شود و خرابکاری‌هایی در این شهر به بار می‌آورد که هدف آن نیز این است که گروه ددسک را به عنوان دشمن بریتانیا اعلام کند و حاشیه‌ای امن برای CtOS به وجود آورد که در نهایت نیز می‌خواند برای حکومت بر بریتانیا اقدام کند.

داستان بازی واچ داگز لژیون
داستان بازی واچ داگز لژیون

پس از این خرابکاری‌هایی که گروه زیرو دی در لندن انجام می‌دهند، باعث می‌شوند که گروه ددسک متهم شناخته شوند. تمام اعضای گروه ددسک نیز به جز دختری به نام سبین یا کشته می‌شوند یا دستگیر می‌شوند. سبین به کمک هوش مصنوعی رده بالایی به نام بگلی سعی می‌کند که گروه ددسک را دوباره سرپا کند تا بتواند با گروه زیرو دی مقابله کند و به شورش مردم انگلستان نتیجه بدهد. اما شهر لندن حالا تبدیل به یک میدان جنگ شده است، زیرا تنها تنها زیرو دی نیست که در آنجا خرابکاری می‌کنند و گروه‌های سیاسی و نظامی دیگری نیز به طمع به دست آوردن قدرت در این شهر به میان آمده‌اند.
داستان و حجم بازی واچ داگز لژیون به عنوان یک اثر ماجراجویی مناسب است، زیرا هر کدام از شخصیت‌های منفی که در این بازی وجود دارند، به یک نسبت عادلانه در بازی تاثیر می‌گذارند. هر کاراکتری که وارد این بازی می‌شود، جدا از مقابلۀ شما با گروه ددسک نیستند و در واقع شما را درگیر می‌کنند. روند بازی به گونه‌ای است که گیمر تا لحظۀ آخر به دنبال خود می‌کشد و هیچ گاه خسته کننده نخواهد بود.

شخصیت‌ های بازی Watch Dogs: Legion

Watch Dogs: Legion وارد مرحله‌ی پیشرفته‌تری از  امکانات هک می‌شود. اگر  تجربه بازی  در نسخه‌ی قدیمی مجموعه واچ داگز را داشته باشید، می‌دانید که هک کردن، از قابلیت‌های کارآمد مجموعه معروف واچ داگز است. یوبی سافت در نشست مطبوعاتی این بازی عنوان کرده است، تمام کاراکترهای بازی واچ داگز لژیون، از مهارت‌های ویژه‌ای برخوردار هستند، به طور مثال ممکن است یک کاراکتر در عمل هک کردن تبحر داشته باشد، اما کاراکتری دیگر در مبارزات تن به تن یا قابلیت نفوذ در مرکز پلیس مهارت داشته باشد، بدین ترتیب سیستم کلاس‌بندی کاراکترها به گیم‌پلی بازی وارد می‌شود، پس به راحتی می‌توانید با تجهیزاتی که در اختیار دارید دشمن را شکست دهید و پیروز میدان شوید. اگر به خاطر داشته باشید، در نسخه‌های قبلی بازی، شما تنها می‌توانستید وسایل مورد نیازتان را هک کنید، اما در این نسخه می‌توانید وارد زندگی شخصی افراد شده و از هرگونه حمله احتمالی توسط دشمن، جلوگیری کنید.

شخصیت‌ های بازی Watch Dogs: Legion
شخصیت‌ های بازی Watch Dogs: Legion

نمرات بازی Watch Dogs: Legion

مجموعه Watch Dogs: Legion عنوانی است اکشن با مکانیزم حیرت انگیز و البته غنی! این مکانیزم‌های متعدد و گاه غافلگیرکننده، باعث می‌شوند که حتی کهنه کاران ژانر اکشن هم در مقابله با این بازی تسلیم شوند! یکی از عمده‌ترین و نیز اصلی‌ترین خواسته بازیکنان از نسخه سوم ، برآورده کردن وعده‌های نسخه اول و ارائه سبکی نوین در صنعت پویای گیم است، حتی اگر این امر مستلزم انتشار واچ داگز 3 برای کنسول‌های نسل آینده باشد. این طور که انتظار می‌رود، هر بازیکنی با هر سطحی از مهارت می تواند از این بازی لذت ببرد و خود را با محیط بازی وفق دهد. با تمامی این اوصاف، چه زمانی قرار است شاهد عرضه بازی واچ داگز لژیون باشیم؟ متاسفانه، یوبی‌سافت تاریخ دقیق عرضه‌ی این بازی را اعلام نکرده است، در ابتدا قرار بود بازی بهار امسال برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، پی‌سی و گوگل استادیا عرضه شود، اما مثل اینکه یوبی‌سافت قصد دارد محتوای End Game قدرتمندی برای بازی تولید کند.

برچسب ها :

سوالات متداول

قبل از خرید حتما این موارد را مطالعه بفرمایید

بازی واچ داگز لجیون چه ارتباطی با نسخه‌های قبلی دارد؟

با توجه به اینکه تا به امروز سه نسخه از سری بازی‌های واچ داگز ارائه شده است که لجیون آخرین نسخه آن است، باید بگوییم از نظر داستانی تقریبا هیچ ارتباط مستقیمی میان این نسخه و نسخه‌های قبلی این بازی دیده نمی‌شود. درست است که پایه داستان بازی بر مبارزه با مسئولین بی‌کفایت از طریق هک کردن سیستم‌ها است، اما همچنان از نظر داستان، نسخه اول این بازی جذابیت خاص خود را دارد.

گیم‌پلی واچ داگز لجیون به چه صورت است؟

زمانی که واچ داگز 1 عرضه شد، بسیاری از منتقدان با گیم‌پلی این بازی مشکل داشتند. این مشکل تقریبا در نسخه دوم حل شد و ایراد خاصی نمی‌شد از آن گرفت. اما در نسخه آخر این بازی یعنی لجیون، گیم‌پلی تا حد بسیار زیادی بهتر شده است و می‌توان گفت تقریبا هیچ مشکلی در این بازی مشاهده نمی‌شود. از نظر پایه و اساس گیم‌پلی، بازی واچ داگز لجیون همان قوانین نسخه اولین این بازی را طی می‌کند که باید با هک کردن دوربین‌ها و سیستم‌های شهر، مراحل را پیش ببرید و با کمک دانش خود، اعتبار حساب بانکی‌تان را چندین برابر کنید.

مشخصات مورد نیاز واچ داگز لجیون روی کامیپوتر چیست؟

اگر می‌خواهید بازی واچ داگز لجیون را روی سیستم خود تجربه کنید، باید حتما 16 گیگابایت رم، 6 گیگابات گرافیک آن هم از نوع RTX 2060، 45 گیگ فضا و حداقل پردازنده i5-8400 یا رایزن 5 از نوع 2600 داشته باشید.

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
4.73 /5
افزودن دیدگاه
Game
در 11 خرداد 1401
چندتا از بازی های پرفروش و محبوبتون رو بهم بگین
  پاسخ آی گیم
  سلام وقت بخیر بله حتما ماینکرفت جی تی ای 5 وی اسپورتز Mario Kart Wii Red Dead Redemption 2 The Elder Scrolls V: Skyrim
کاربر ناشناس
در 7 اردیبهشت 1400
بازی فوق العاده ایه رو دستش ندیدم
Harry potter
در 4 فروردین 1400
نمیشه قیمت دیجیتالیش رو هم بگین
mohammadhamidi7555
در 2 اسفند 1399
کنترل‌های روان و بی‌نقص
  پاسخ آی گیم
  بله دوست گرامی
ماهی
در 3 آذر 1399
عاشق فضا و شخصیت های بازی شدم !
  پاسخ آی گیم
  سلام دوست عزیز در یک کلمه میتونم بگم این بازی بی نظیره ممنونم از نظرتون
ارسطو
در 16 شهریور 1399
این بازی بهترینه خودتون دربارش بخونید کف کنید خخخ
  پاسخ آی گیم
  سلام دوست گرامی ممنونیم از کامنت خوبتون موفق باشید.
Gaming
در 30 مرداد 1399
این بازی فوق العاده هست بی صبرانه منتظر انتشارش هستم چقدر خوبه ک پیش فروش بازی های معروف رو گذاشتین 🌸👏
  پاسخ آی گیم
  سلام دوست عزیز و گرامی ممنونیم از نظرتون.