توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword
بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword
5.00 /5

معرفی بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword یکی از بازی‌های پرطرفدار شرکت نینتدو است که چیزی حدود 35 سال از انتشار اولین نسخه آن می‌گذرد. از سال 1986 که اولین نسخه از این بازی عرضه شده‌است، تولیدکنندگان درتلاش برای به‌روزرسانی و ارائه نسخه‌های جدیدتر از آن بوده‌اند

ثبت سفارش جدید
اگر محصول مورد نظر خود را در فروشگاه آی‌گیم پیدا نکردید با پشتیبانی تماس حاصل فرماییدتا در اسرع وقت نسبت به تهیه آن اقدام کنیم. برای ثبت سفارش پس از عضویت، به صفحه ثبت سفارش مراجعه کنید..
ثبت سفارش

معرفی بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword

بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword یکی از بازی‌های پرطرفدار شرکت نینتدو است که چیزی حدود 35 سال از انتشار اولین نسخه آن می‌گذرد. از سال 1986 که اولین نسخه از این بازی عرضه شده‌است، تولیدکنندگان درتلاش برای به‌روزرسانی و ارائه نسخه‌های جدیدتر از آن بوده‌اند و در هر نسخه تغییراتی جذاب و هیجان‌انگیز را برای طرفداران این بازی ایجاد کرده‌اند و در نهایت با نسخه لجند آو زلدا، شمشیر خدایان رضایت کامل طرفداران را جلب کرده‌اند.

نسخه اسکای‌وارد این بازی شانزدهین سری از بازی‌های لجند آو زلداست که از زمان عرضه، نه‌تنها برای کاربران نینتدو و علاقه‌مندان این مجموعه بازی، بلکه برای سایر گیمرها نیز پرطرفدار بوده‌است تا جاییکه به‌عنوان یکی از بازی‌های برتر سال پیش انتخاب شده‌است.

ویژگی‌های این بازی

یکی از دلایل محبوبیت بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword، تغییراتی است که در این نسخه نسبت به نسخه‌های قبلی بازی ایجاد شده‌است. علاوه‌بر افزایش کیفیت گیم‌پلی و انیمیشن بازی، تغییرات زیادی در داستان این بازی نیز به‌وجود آمده که باعث محبوبیت بیشتر آن شده‌است. این نسخه از بازی که به شمشیر آسمانی معروف است دنباله نسخه‌های قبلی نیست اما بسیاری از شخصیت‌های بازی‌های قبل در آن وجود دارند. شرکت نینتدو بعد از مدت‌ها با انتشار این بازی توانست به عرصه رقابت بازی‌های ویدیویی بازگردد.

تاریخچه سری بازی های The Legend of Zelda

این مجموعه از بازی‌ها در سبک اکشن، ماجرایی و نسبتا فانتزی و مخصوص کنسول‌های بازی نینتدو طراحی شده‌اند. البته شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی مانند کپکام یا گرزو نیز چند نسخه از این بازی را برای کنسول‌های خود عرضه کردند، بااینحال بیشتر طرفداران این بازی، از مصرف‌کنندگان کنسول نینتدو می‌باشند و تمام نسخه‌ها برای این کنسول عرضه‌ شده‌است.

اولین نسخه این بازی در سال 1986 عرضه شد و هرچند از نظر گرافیک و محیط بازی بسیار ساده بود اما در همان زمان توانست محبوبیت زیادی در میان بازیکنان به‌دست آورد. درهر نسخه از این بازی، علاوه‌بر حفظ روند داستان که نجات جان شاهزاده زلدا است، جزئیات جدیدی به داستان و محیط بازی اضافه شده‌است، تاجاییکه آخرین نسخه یا بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword، علی‌رغم شبیه بودن به نسخه‌های قبل کاملا متفاوت است.

مشخصات آخرین نسخه بازی

همان‌طور که گفته شد، این بازی توسط شرکت نینتدو طراحی شده‌است و کنسول اصلی برای اجرای آن نینتدو سوییچ و ویو است. باتوجه به محیط فانتزی این بازی مناسب همه سنین و انواع سلیقه‌هاست و طرفداران سبک‌های اکشن، ماجراجویی و فانتزی می‌توانند با انجام آن ساعات خوشی را تجربه کنند. بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword تابستان سالی که گذشت منتشر شد و مدت کمی بعد از انتشار توانست درلیست بهترین بازی‌های سال قرار بگیرد.

شخصیت‌های بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword

شخصیت اصلی این بازی هم مانند نسخه‌های قبلی قهرمانی به نام لینک است که به‌دنبال شاهزاده زلدا به نبرد با دشمنان می‌پردازد. البته جذابیت هر نسخه از بازی شخصیت‌های فرعی آن هستند که بعضی از آن‌ها به لینک در راه رسیدن به پرنسس کمک کرده و بعضی دیگر مانع این‌کار می‌شوند. در این نسخه یکی از شخصیت‌های پررنگ گروس است. شخصیتی که به ارتباط لینک و زلدا حسادت کرده و در انتهای بازی از حسادت خود دست برمی‌دارد. فی، یکی دیگر از شخصیت‌های مهم این نسخه است که به‌عنوان یار کمکی لینک، برای یافتن مسیر درست و کمک به انجام ماموریت‌ها در بازی حضور دارد.

گیم پلی

یکی از ویژگی‌های مثبت بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword، گیم‌پلی باکیفیت آن است. در این بازی تلاش شده که به جزئیات ظاهری کاراکترها و محیط بازی دقت شود. همچنین تنوع زیاد در گیم‌پلی و فضاهای این بازی باعث شده که کاربران از اجرای این نسخه خسته نشده و ساعت‌ها به انجام بازی مشغول باشند. یکی از ویژگی‌های گیم‌پلی این نسخه، سه‌بعدی بودن انیمیشن‌ها و بسیاری از فضاهاست که علاوه‌بر جذابیت بازی، به بهبود کیفیت بصری و جلوه‌های ویژه بازی هم کمک کرده‌است.

نحوه انجام بازی

در این نسخه از بازی، بازیکن از ابتدا در یک جزیره قرار می‌گیرد. با پیدا کردن شمشیر مخصوص، دشمنان اصلی که اهریمنان هستند آزاد شده و پرنسس لیندا ناپدید و داستان بازی شروع می‌شود. برای شروع بازی باید اولین معمای جزیره را حل کرد و با حل هرمعما یک قدم به پیدا کردن پرنسس نزدیک شد.

روند این بازی از آسان به سخت است. به‌این معنی که در ابتدا لینک تنها در یک محدوده کوچک از یک سرزمین قرار دارد و با حل معماهای آن سرزمین می‌تواند شخصیت‌های دیگر را ملاقات کرده و مجوز ورود به سرزمین‌های دیگر را پیدا کند.

جنگل، آتشفشان و بیابان سه منطقه مهمی هستند که لینک به ورود به آن‌ها و حل معماها می‌تواند به پرنسس دست پیدا کند. یک نکته مهم در این نسخه از بازی، امکان برگشت به عقب است. درواقع با حل معماهای بیشتر حدنصاب ورود به چند مرحله ایجاد می‌شود و درصورتیکه بازیکن نتواند قفل مرحله را باز کند، می‌تواند به مرحله بعدی برود اما برای عبور از سرزمین باید تمام قفل‌ها باز شده‌باشند. در نهایت با عبور از همه سرزمین‌ها، دو شخصیت لینک و گروس، با کمک فی به پرنسس لیندا می‌رسند.

بررسی کلی بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword

جزئیات بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword بالاتر گفته شدند اما اگر علاقه‌مند به انجام این بازی شدید، در یک بررسی کلی می‌توان نقاط قوت و ضعف این بازی را به این شکل معرفی کرد:

نقاط قوت بازی

داستان‌پردازی خوب و جذاب، گیم‌پلی هیجان‌انگیز، نبردهای سخت، معماهای پیچیده، گرافیک سه‌بعدی و بهبود جلوه‌های ویژه از نقاط قوت این بازی هستند.

نقاط ضعف

و از نقاط ضعف آن می‌توان به عدم‌توجه به انیمیشن بعضی کاراکترها به‌خصوص در زمان فعالیت‌هایی مانند جنگ یا صحبت کردن و صحبت بیش‌از اندازه کاراکتر فی که گاهی‌اوقات باعث حواس‌پرتی می‌شود اشاره کرد.

بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword، تازه‌سازی خاطرات

شانزدهمین نسخه از بازی‌های لجند آو زلدا توانست به‌خوبی خاطرات قدیمی این بازی را زنده کند و با ویژگی‌های مثبت خود به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سال تبدیل شود. تمام گیمرهای حرفه‌ای به‌خصوص افرادی که به بازی‌های سبک ماجراجویی علاقه‌مند هستند باید انجام بازی The Legend of Zelda: Skyward Sword را تجربه کنند.