توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
بازی God of War Ragnarok
بازی God of War Ragnarok
4.67 /5

بازی God of War Ragnarok؛ کریتوس در برابر خدایان اسکاندیناوی فرانچایز خدای جنگ یکی از پرطرفدارترین فرانچایز‌های صنعت گیم و بازی های ویدیویی است که توانسته طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کند. سونی با معرفی بازی God of War در سال 2018، توانست طرفداران این فرانچایز را شگفت‌زده کند. در سال 2021 بود که

ثبت سفارش جدید
اگر محصول مورد نظر خود را در فروشگاه آی‌گیم پیدا نکردید با پشتیبانی تماس حاصل فرماییدتا در اسرع وقت نسبت به تهیه آن اقدام کنیم. برای ثبت سفارش پس از عضویت، به صفحه ثبت سفارش مراجعه کنید..
ثبت سفارش

بازی God of War Ragnarok؛ کریتوس در برابر خدایان اسکاندیناوی

فرانچایز خدای جنگ یکی از پرطرفدارترین فرانچایز‌های صنعت گیم و بازی های ویدیویی است که توانسته طی سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کند. سونی با معرفی بازی God of War در سال 2018، توانست طرفداران این فرانچایز را شگفت‌زده کند. در سال 2021 بود که سونی با معرفی بازی God of War Ragnarok که در دنباله بازی قبلی بود، توانست طرفدران سری بازی‌های خدای جنگ را باردیگر شگفت‌زده کند. این بازی قرار است در مهر سال 1401 منتشر شود اما اطلاعات بسیار زیادی از آن در دسترس است که در این مطلب آن‌ها را با جزئیات بررسی می‌کنیم.

معرفی بازی God of War Ragnarok در رویداد پلی‌استیشن

در رویداد PS5 Showcase بود که سونی به طور خیلی مرموزی از بازی God of War Ragnarok رونمایی کرد. در این رویداد فقط یک تریلر کوتاه و بدون صحنه‌ای خاص از بازی به نمایش درآمد. طرفداران فرانچایز خدای جنگ با دیدن این تریلر به انتشار یک نسخه جدید از این بازی بسیار امیدوار شدند.

کمی بعد در رویداد PlayStation Showcase 2021 بود که سونی به صورت کامل بازی خدای جنگ راگناروک را با یک تریلر سه دقیقه‌ای معرفی کرد. در این تریلر اطلاعات مفید بسیار زیادی مانند شخصیت‌های منفی، داستان و گرافیک بازی به طرفداران نمایش داده شد. بسیاری از طرفداران سری بازی‌های خدای جنگ می‌خواهند از جدیدترین عنوان این سری بیشتر بدانند.

آشنایی با داستان بازی God of War Ragnarok

داستان بازی خدای جنگ راگناروک در سال‌ها بعد از داستان نسخه قبلی بازی روایت می‌شود. کریتوس به همراه پسرش یعنی آترئوس که بسیار بزرگ‌تر شده است باید در آخر‌الزمان دنیای اسکاندیناوی که به راگناروک معروف است، با دشمنان خود مبارزه کنند.

یکی از جذابیت‌های این نسخه از خدای جنگ این است که این بازی از یونان باستان فاصله گرفته است و بازیکن قرار است با اسطوره‌ها، دشمنان و فضایی جدید روبرو شود. کریتوس در این بازی پیرتر شده و پسرش به‌ مرور زمان دارد به او شبیه می‌شود.

البته باید اشاره کرد به طور کلی فضای داستان با یونان باستان و قسمت‌های قبل بازی ارتباط دارد اما بسیاری از دشمن‌ها و غول‌های بازی جدید هستند. یکی دیگر از جذابیت‌های داستانی نسخه جدید بازی خدای جنگ، تقابل‌های احساسی و خشن بین کریتوس و آترئوس می‌باشد که به علت جوانی بسیار سرکش شده است.

گیم‌پلی بازی God of War Ragnarok

بازی خدای جنگ 2018 تحولی بزرگ در گیم‌پلی سری بازی‌های خدای جنگ به وجود آورد. بازی خدای جنگ راگناروک هم به احتمال زیاد المان‌های مدرن‌تری به این فرانچایز اضافه می‌کند. از آن‌جایی که هنوز تریلری از گیم‌پلی بازی و المان‌های آن منتشر نشده است، نمی‌توان به صورت قطعی درباره گیم‌پلی این بازی نظر داد.

سازندگان سعی کرده‌اند در این نسخه مبارزات را خشن‌تر و متنوع‌تر بسازند. یکی از ایراداتی که به نسخه قبلی بازی خدای جنگ وارد بود، این بود که تنوع مبارزات و دشمنان در حدواندازه بازی‌های خدای جنگ نبود. سازندگان قول داده‌اند که در این نسخه مبازرات و دشمنان تنوع بسیار خوبی داشته باشند.

دشمنان کریتوس در راگناروک؛ فریا و ثور

یکی از جذابیت‌های همیشگی سری بازی‌های خدای جنگ غول‌ها و دشمنان این فرانچایز است. در راگناروک شما قرار است با دشمنان بسیار زیادی طرف شوید که می‌توانند هر مرحله از بازی را برای شما بسیار چالشی کنند. دشمنان اصلی کریتوس در این بازی، دو شخصیت فریا و ثور هستند که از خدایان جدید بازی به‌شمار می‌آیند. در تریلر بازی شخصیت ثور ظاهر بسیار پرابهتی دارد و مبارزه بین کریتوس و او می‌تواند بسیار دیدنی باشد. در این نسخه هم سازندگان می‌توانند با غول‌های عظیم‌الجثه و متنوع بازیکنان و طرفدران فرانچایز خدای جنگ را باردیگر شگفت‌زده کنند.

بررسی گرافیک بازی راگناروک

گرافیک بازی خدای جنگ 2018 بی‌نظیر بود و هیچ جای بحثی باقی نمی‌گذاشت. با توجه به تریلر منتشر‌شده از بازی راگناروک، در این نسخه هم با یک گرافیک باکیفیت و پرجزئیات طرف هستیم. در این نسخه احتمالا افکت‌ها و انیمیشن‌های صورت کاراکترها باکیفیت‌تر شده است.

گرافیک خوب یکی از المان‌های اصلی سری بازی‌های خدای جنگ بوده است و در این نسخه هم سازندگان از آن غافل نخواهند شد. همچنین با توجه به این که راگناروک قرار است در کنسول پلی‌استیشن 5 نیز منتشر شود، سازندگان از قابلیت‌های پردازشی این کنسول هم نهایت استفاده را خواهند کرد.

شخصیت‌های حاضر در بازی

همان‌طور که عنوان شد شخصیت‌های جدیدی در بازی راگناروک به گیمرها معرفی می‌شوند. تعداد زیادی از شخصیت‌های اصلی در تریلر بازی معرفی شدند که با برخی از آن‌ها مانند آترئوس و کریتوس از قبل آشنایی داشتیم. به طور کلی شخصیت‌های حاضر در بازی بازی God of War Ragnarok عبارتند از:

  • کریتوس: کریتوس شخصیت اصلی سری بازی‌های خدای جنگ است که با او آشنایی داریم
  • آترئوس: آترئوس، پسر کریتوس است که در خدای جنگ 2018 به این فرانچایز اضافه شد
  • میمیر: میمر یکی دیگر از شخصیت‌های بازی خدای جنگ 2018 است که در نسخه جدید راگناروک  هم حضور دارد
  • فریا: فریا یکی از اصلی‌ترین دشمنان کریتوس در بازی راگناروک است
  • ثور: ثور یکی دیگر از دشمنان اصلی کریتوس در بازی راگناروک است که با شخصیت ثور دنیای سینمایی مارول بسیار متفاوت است
  • آنگربودا: آنگربودا یکی دیگر از شخصیت‌های جدید معرفی شده در بازی خدای جنگ راگناروک است که می‌تواند نقش مهمی در بازی داشته باشد
  • تیر: یکی از جذاب‌ترین اساطیر موجود در بازی راگناروک، تیر است. تا قبل از تریلر تصور می‌شد که تیر مرده باشد

بازی God of War Ragnarok؛ ظهور دوباره خدای جنگ

احتمالا بار دیگر طرفداران فرانچایز بازی خدای جنگ با نسخه جدید God of War Ragnarok شگفت‌زده شوند. این بازی تمام المان‌هایی که باعث موفقیت و فروش خوب بازی قبلی شدند را دارا است و می‌تواند موفقیت نسخه قبلی را تکرار کند.