توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
خرید بازی فیفا 22 خرید بازی فیفا 22
خرید بازی فیفا 22

بازی فیفا 22: یکی از مورد توجه ترین بازی ها داستان بازی فیفا برای بسیاری از گیمرهای جهان مشخص است. این بازی از همان بدو ورود به عرصه گیمینگ مورد توجه قرار گرفت و توانست با بهبود مختلف در انواع متنوع بازی، خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های فوتبالی معرفی کند. اکنون و

OriginOrigin
نسخه استاندارد - Standard - گلوبال
900,400 تومان
SteamSteam
نسخه استاندارد - Standard - گلوبال
2,077,300 تومان

بازی فیفا 22: یکی از مورد توجه ترین بازی ها

داستان بازی فیفا برای بسیاری از گیمرهای جهان مشخص است. این بازی از همان بدو ورود به عرصه گیمینگ مورد توجه قرار گرفت و توانست با بهبود مختلف در انواع متنوع بازی، خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های فوتبالی معرفی کند. اکنون و در سال 2021 این بازی در حال ساخته شدن با نام بازی فیفا 22 است. جدی‌ترین رقیب این بازی یعنی پی اس هم در حال ساخت نسخه جدید بازی خود است. با آی گیم در معرفی بازی فیفا 22 همراه باشید.

خرید بازی فیفا 22
خرید بازی فیفا 22

یکی از مورد انتظارترین امکاناتی که در نسخه جدید فیفا باید در نظر داشت، بهبود باگ‌ها و مشکلات نسخه‌های قبلی است که باید به خوبی در این بازی رفع بشوند. در غیر این صورت، فیفا طرفداران خود را از دست خواهد داد. این بازی با ارائه امکانات مختلف توانسته است سالانه طرفداران زیادی را از بازی‌های رقیب به سمت فیفا جذب کند.

تاریخچه فیفا

بازی فیفا توسط شرکت الکترونیک آرتز برای اولین بار در سال 1993 ساخته شد. این بازی در ابتدا FIFA International Soccer نام داشت. سپس و در سال 1995 این بازی با نام FIFA Soccer 95 با بهبودهای متنوع گرافیکی توانست مشتریان بسیاری را جذب خود کند. از آن پس تاکنون هر سال این شرکت نسخه جدید فیفا را ارائه می‌دهد تا گیمرها بتوانند تجربه فوتبالی جدیدی را در این بازی کسب کنند.

پس از ساخت بازی فیفا برای اولین بار و جلب توجه جهان برای این بازی، شرکت کونامی تصمیم گرفت تا با ساختن یک بازی جدید‌تر و بهتر، به رقیبی شکست ناپذیر برای فیفا تبدیل بشود. بازیPro Evoloution Soccer ساخته شرکت کونامی بود که PES هم نامیده می‌شد. درباره این دو بازی می‌توان گفته هردو در نوع خود عالی هستند و باعث پیشرفت همدیگر در سالیان سال شده‌‌اند.

بازی فیفا 22

نوبت به معرفی گل سرسبد امسال شرکت EA می‌رسد. فیفا 22 در تیر ماه 1400 رونمایی شد و توانست توجه رسانه‌های بسیاری را به خود جلب کند. در آن زمان اشاره دقیقی به نکات ریز بازی نشد و تنها شرکت EA به معرفی بازی خود پرداخت.

زمانی که بازی فیفا 21 ارائه شد، بسیاری از مخاطبین این بازی، نسبت به سطح گرافیکی فیفا 21 انتقاد کردند و انتظار داشتند تا این بازی با کیفیتی بالاتر عرضه شود. حال این اتفاق در نسخه جدیدتر این بازی خواهد افتاد و مطمئنا بازی فیفا 22 بازی گرافیکی خیره کننده روانه بازار خواهد شد. در ادامه بیشتر درباره گرافیک این بازی صحبت خواهیم کرد.

بازی فیفا 22 و گرافیک بالا

یکی از مورد انتظارترین موارد در بازی فیفا 22 این است که گرافیک و جلوه‌های بصری در این بازی بهبود پیدا کنند. با توجه به این که کنسول‌های نسل نهمی نیز پا به عرصه گیمینگ گذاشته‌اند، اکنون این انتظار نیز می‌رود تا در بازی فیفا، بتوان حس واقعی قوتبال را درک کرد. البته در نظر داشته باشید که مطمئنا شرکت سازنده این بازی بسیار در طراحی گرافیک سلیقه به خرج خواهد داد و این بازی به اوج گرافیک خود خواهد رسید.

فیفا همواره تلاش کرده است تا در سال‌های متمادی به جزییات بازیکان بیشتر بپردازد و چهره بازیکنان بیشتری را شبیه‌سازی کند. در نسخه‌های قدیمی این بازی شاهد جزییات بالایی نبودیم که البته با توجه به سطح گرافیکی بازی در آن زمان، انتظاری بیشتری هم از آن نمی‌رفت.

اکنون داستان کمی متفاوت شده است. هاردهای SSD روانه بازار شده‌اند که جدیدا نیز در کنسول‌های نسل نهمی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این نوع هارد امکان خواندن سریع‌تر اطلاعات را برای دستگاه فراهم می‌کند و در نتیجه در بازی مانند فیفا شاهد هیچگونه لگ و هنگی نخواهیم بود. همچنین این هارد امکان این را می‌دهد که شرکت سازنده بازی فیفا بتواند بازی را کمی سنگین‌تر تولید کند و در عین حال هیچگونه خللی در عملکرد مشاهده نشود.

یکی از مواردی که مطمئنا در بازی فیفا 22 بسیار به آن توجه خواهد شد، توجه زیاد به رفتار بازیکنان در هنگام بازی و در شادی پس از گل است. بدین صورت که با بازنگری طراحی‌های گذشته سعی در بهبود رفتار کارکترها خواهند داشت.

در ضمن در نظر داشته باشید که دنیای گیمینگ در بخش طراحی همواره در طراحی رفتارهای بدن و موهای کارکترها مشکل داشته است. انتظار می‌رود که فیفا 22 بتواند این ایراد را تا حد ممکن پوشش دهد و بتواند حس یک کارکتر واقعی را به فرد القا کند.

گرافیک بالای بازی فیفا 22
گرافیک بالای بازی فیفا 22

گیم پلی بازی فیفا 22

از دیگر مواردی که در هنگام ساخت بازی بسیار به آن توجه می‌شود، گیم پلی است. تمام مواردی که یک بازی را متمایز می‌کنند، در صورت نداشتن گیم پلی جذاب، به نتیجه نخواهند رسید و پروژه بازی عملا شکست خواهد خورد.

در بازی فیفا 22 نیز داستان از همین قرار است. همواره در ساخت این بازی به این مورد توجه می‌شود که بازی باید در کنار تمام گزینه‌های دیگر مانند جلوه بصری، گیم پلی جذابی را نیز بتواند ارائه کند. اگر به نسخه‌های قدیمی‌تر فیفا سر زده باشید، متوجه خواهید شد که با گیم پلم همواره در اولیت اول شرکت سازنده این بازی بوده است.

گیم پلی تنها به کنترل کردن بازی مربوط نمی‌شود. بلکه موارد دیگری نیز وجود دارند که همه در کنارم گیم پلی نامیده‌ می‌شوند. گیم پلی شامل نحوه حرکت توپ در زمین، نحوه تکل رفتن بازیکنان، نوع شیرجه زدن دروازه بان و مهم‌تر از همه هوش مصنوعی می‌شود که این موارد در کنار هم می‌توانند در روند بازی تاثیر بگذارند.

شاید از خودتان بپرسید هوش مصنوعی دیگر چیست. وقتی شما در حال بازی فیفا 22 هستید، هوش مصنوعی طراحی شده در این بازی وظیفه گرفتن توپ از شما را خواهد داشت. حال می‌خواهد یک خطا با کارت قرمز باشد یا یک تنه کاملا قانونی. هوش مصنوعی بازی فیفا هر سال در حال بهبود پیدا کردن است تا گیمرها بتوانند از فیفا بازی کردن نهایت لذت را برخوردار شوند.

Npc واقعی در بازی فیفا 22

از دیگر مواردی که مطئمنا در بازی فیفا 22 به آن توجه شده است، تماشاگران، داوران، کادر فنی و دیگر شخصیت‌های این بازی هستند که در روند تاثیر چندانی ندارد اما کیفیت و رفتار واقعی آن‌ها می‌تواند یک مزیت بزرگ در بازی محسوب شود.

سازندگان فیفا 22 هواره تلاش کرده‌اند تا بتوانند بازی با کیفیت با روندی واقعی را ارائه بدهند. به عنوان مثال، در صورت بارانی بودن هوا، هواداران به صورتی کاملا طبیعی چتر به دست بگیرند و یا در برخی موارد مانند گل زدن، با شور و هیجان به تیم را تشویق کنند و به دوربین فیلم‌برداری بازی عکس‌العملی واقعی نشان بدهند.

این موارد شاید در ظاهر نقشی کوچک داشته باشند اما می‌توانند بسیار در جلوه بازی تاثیر بگذارند. الکترونیک آرتز نیز این مورد را درک کرده و تلاش کرده است تا در نسخه جدید این بازی به موارد ذکر شده بسیار توجه شود.

Npc واقعی در بازی فیفا 22
Npc واقعی در بازی فیفا 22

بازطراحی بازیکنان معروف در بازی فیفا 22

از دیگر مواردی که در بازی فیفا 22 بسیار به آن توجه شده است، شبیه‌سازی بهتر و روان‌تر بازیکنان در این بازی است. همچنین سازنده این بازی همواره تلاش کرده است تا بتواند بازیکنان معروف بیشتری را طراحی کند. با طراحی بازیکنان، رفتار آن‌ها نیز شبیه‌سازی خواهد شد و از این رو بازی روان‌تر و رو به واقعی‌تری را شاهد خواهیم بود.

اما نوبت به لیست بازیکنان می‌رسد. همانطور که می‌دانید برخی تیم‌ها امتیاز حضور خود در بازی‌های فیفا و پی اس را فروخته‌اند و به صورت انحصاری تنها در یکی از این بازی‌ها حضور دارند. به عنوان مثال در بازی پی اس بارسلونا و در فیفا رئال مادرید حضور خواهد داشت. در ادامه بیشتر به مبحث لایسنس کردن تیم‌ها خواهیم پرداخت.

لایسنس تیم‌ها

با توجه به اینکه هنوز این بازی نه به صورت کامل و نه به صورت دمو عرضه نشده است، نمی‌توان اطلاعات درستی درباره امتیاز تیم‌هایی که شرکت سازنده برای بازی فیفا خریداری کرده است، بیان کرد. اما طبق روال گذشته در این بازی احتمال زیاد تیم‌های منچستر یونایتد و سیتی، پاریس سن ژرمن، رئال مادرید و بایرن مونیخ حضور خواهند داشت.

بخش carrier

همانطور که می‌دانید از بازی فیفا 17 به بعد یک بخش داستانی به این بازی اضافه شد که توانست مخاطبان بسیاری را هم پیدا کند. تا بازی فیفا 19 یک شخصیت به نام الکس هانتر در بازی حضور داشت که به شما این امکان را می‌داد تا بتوانید با درخشش در تیم خود، به تیم‌های بزرگتر راه پیدا کنید.

از بازی فیفا 20 به بعد داستان کمی فرق کرد. در این بازی شخصیت واقعی مورد استفاده قرار گرفت. این شخصیت وینیسیوس بازیکن رئال مادرید بود. اکنون نیز انتظار می‌رود در بازی فیفا 22 یک شخصیت جدید و واقعی به کار برود.

همچنین بازی فیفا 22 مانند نسخه‌های قبلی نیز امکان دنبال کردن یک بخش مدیریتی را خواهد داشت. به این صورت که به گیمر این امکان داده می‌شود تا بتواند در این بازی تیم مورد علاقه خود را مدیریت کند، بازی کند، بازیکن بخرد و بفروشد. این نکته نیز در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفت و اکنون مطمئنا در فیفا 22 نیز وجود خواهد داشت.

بازی فیفا 22
بازی فیفا 22

Ultimate Team Pack

اگر گیمر باشید احتمالا می‌دانید که سری بازی‌های فیفا امکان آنلاین بازی کردن را دارند. در بخش آنلاین این بازی پک‌هایی وجود دارند که در صورت درخشیدن در این بخش، اعطا خواهند شد. این پک‌ها در هر سال مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز به روزرسانی خواهند شد. مطمئنا در بازی فیفا 22 نیز این پک‌ها مورد بازبینی قرار خواهند گرفت و در صورت نیاز تغییر خواهند پیدا کرد.

اسطوره‌های بازی فیفا 22

همانطور که می‌دانید، در بازی فیفا و در نسخه‌های اخیر این بازی اسطوره‌هایی قرار دارند که شما می‌توانید از طریق پک آلتیمیت که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، آن‌ها را خریداری کنید. اما در نظر داشته باشید که برخی از این اسطوره‌ها به دلیل لایسنس کردن بازی‌ها در بازی فیفا حضور نخواهند داشت. اما نکته‌ای که در معرفی بازی فیفا 22 مطرح شد، این بود که ایکر کاسیاس دروازه بان سابق رئال مادرید در لیست این اسطوره‌ها حضور خواهد داشت.

دمو بازی فیفا 22

شرکت الکترونیک آرتز همواره قبل از ارائه نسخه اصلی بازی فیفا، نسخه دموی این بازی را ارائه می‌کرد تا گیمرها قبل از خرید این بازی بتوانند لذت آن را تجربه کنند. اما داستان در سال 2020 عوض شد. داستان از جایی شروع شد که کرونا صنعت ساخت بازی را با کندی مواجه کرد.

در این زمان که بازی فیفا 21 هم که برای انتشار دچار تاخیر شده بود، نسخه دمو را حذف کرد و در نتیجه این بازی بدون هیچ نسخه آزمایش برای گیمراها عرضه شد. این کار EA بسیار برای این شرکت بار منفی ایجاد کرد. اکنون باید دید که آیا قبل از انتشار رسمی بازی فیفا 22، دموی آن ارائه خواهد شد یا خیر.

دمو بازی فیفا 22
دمو بازی فیفا 22

پلتفرم‌های قابل عرضه و تاریخ انتشار

تا زمان عرضه رسمی این بازی یعنی در اوایل مهرماه 1400، اطلاعات رسمی درباره پلتفرم‌های قابل عرضه ارائه نخواهد شد اما در نظر داشته باشید که اولین دستگاه‌های دریافت کننده این بازی کنسول‌های نسل نهمی و پی‌سی خواهند بود. سپس و به احتمال زیاد این بازی برای کنسول‌های نسل 8 نیز عرضه خواهد شد. همه چیز در تاریخ 9 مهر 1400 مشخص خواهد شد.

درباره بازی فیفا 22 در آی گیم بخوانید

ما در این مطلب آی گیم تلاش کردیم تا تمام جوانب بازی فیفا 22 را مورد بررسی قرار بدهیم. بازی فیفا 22 قرار است در 9 مهرماه سال 1400 عرضه شود. این بازی قاعدتا دچار بهبودهای مختلفی خواهد شد. این بهبودها تقریبا تمام جوانب بازی را شامل خواهند شد. در بخش گرافیک و جلوه‌های بصری بازی قطعا شاهد تغییرات بسیاری خواهیم بود.

با توجه به اینکه این بازی برای کنسول‌های نسل نهمی نیز عرضه می‌شود، بنابر این می‌توان انتظار داشت که گیم پلی بازی نیز متناسب با یک کنسول نسل نهمی طراحی خواهد شد. ضمنا امیدوار هستیم تعداد تیم‌های لایسنس شده در این بازی افزایش پیدا کنند.

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
5.00 /5
افزودن دیدگاه
Mhmdreza
در 11 آبان 1401
بازی فیفا 22 اسونه؟ فیفا بیست و دو تخفیف نمیخوره؟
    پاسخ آی گیم
    سلام درجه سختی رو در حالت افلاین میتونید تنظیم کنید و در بخش انلاین هم بستگی به حریفتون داره مشخص نیست.
ایگیم
در 17 شهریور 1401
ای گیم عالیه
    پاسخ آی گیم
    سلام دوست عزیز خوشحالیم راضی هستید
پوینت فیفا
در 10 خرداد 1401
پوینت فیفا موبایل کجای سایتتون هست؟ بی سی پابجی هم داری
محمدامین
در 20 بهمن 1400
سلام آیا فیفا 22 رو میشه رو ی موبایل هم ارایه شده؟اگر هست میتونم از سایتتون خریداری کنم؟