توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
بازی Resident Evil Village
خرید بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village یکی از بازی‌های نسل نهم بوده که قرار است در سال 2021 میلادی به بازار عرضه شود. به گفته سازندگان و کارگردان بازی، این نسخه در حقیقت پایانی برای رزیدنت ایول 7 می‌باشد

  • سی دی کی
  • خرید مستقیم
SteamSteam
نسخه استاندارد - Standard Edition - گلوبال
آنچه در این مطلب می خوانید

نقد و بررسی بازی Resident Evil Village

در نقد و بررسی مجموعه بازی‌های Resident Evil همین بس که را از موفق‌ترین عنوان‌های ترسناک در طول تاریخ را می‌توان به شخصیت‌های این بازی‌ها نسبت داد. از جمله متمایزترین ویژگی‌های بازی‌های این مجموعه می‌توان به داستان‌سازی بسیار قوی و زیبا، شخصیت‌پردازی‌های مناسب چه برای شخصیت‌های مثبت چه برای شخصیت‌های منفی و همچنین گیم پلی این بازی که بسیار چالش برانگیز و مهیج است، اشاره کرد.
ویژگی‌هایی که باعث شده این بازی موفقیت و محبوبیت زیادی به دست آورد. کپکام سازندۀ مجموعه بازی‌های رزیدنت، همواره در سری‌های مختلف تولید شده از این بازی سعی کرده است چهارچوب و اصول مشخصی را رعایت کند، اما در سری 7 آن اقدامی انقلابی به پا کرده و دوربین بازی را از سوم شخص به اول شخص تغییر داده است. این کار در ابتدا هواداران را عصبانی کرد، اما در نهایت آن را به محبوب‌ترین سری این دنباله تبدیل نمود. حال این تجربۀ دلهره‌آور و ترسناک در سری 8 بازی رزیدنت اویل دهکده نیز از دید اول شخص به سراغ شما می‌آید.
به عنوان یک نقد دقیق و سازنده وظیفه ما این است که به همه جوانب یک بازی از نگاهی ریزبینانه بپردازیم. با این وصف یکی دیگر از عواملی که باعث شده این بازی بیش از پیش منحصر به فرد شناخته شود، طراحی اتمسفر و محیط عمیق و قوی آن است که حس ترس و دلهره را به طور واقعی به شما القا می‌کند. محیط شوم و تاریک بازی با یک گرافیک قوی تصویرسازی شده اند. تمام محیط و مناطق مختلف بازی که در روستا و مناطق برفی و کوهستانی هستند، با گرافیک نسل جدید ساخته شده‌اند که تمام جزئیات در آن ها رعایت شده است. این موضوع محیط را علاوه بر ترسناک بودن چشم نواز نیز کرده است. مناطق این سری از بازی رزیدنت اویل روستا مناطق برفی اروپای شمالی هستند که در آنجا گیمر با موجودات جدیدی مانند گرگینه ها، خون آشام ها و موجودات شوم دریایی روبرو می‌شود، موجوداتی که با حضورشان جذابیت بازی را بیشتر کرده‌اند. در ادامه به نقش گیمر در بازی Resident Evil Village می‌پردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

بازی روستای اقامتگاه شیطان
بازی روستای اقامتگاه شیطان

داستان بازی Resident Evil 8: Village

داستان بازی Resident Evil 8: Village در کشورهای اروپای شرقی مانند ایرلند و رومانی و روستاهایی در همان نقطه اتفاق می‌افتد. البته این مورد هنوز به طور دقیق مشخص نیست و براساس حدس و گمان‌هایی نسبت به ظاهر بازی گفته شده است. داستان این سری نیز به صورت رمزآلود و پیچیده‌ای بیان شده و با وقایع مهیجی بازیکن را غافلگیر خواهد کرد. داستان بازی می‌تواند به شخصیت‌های اصلی یعنی ایتن و کریس ردفیلد ربط داشته باشد. به نظر می‌رسد حضور این دو نقش در کنار هم اتفاقی نبوده و ایتن جهت گرفتن انتقام از کریس راهی این منطقه می‌شود. این خونخواهی به دلیل کشته شدن میا و فرزند ایتن توسط کریس می‌باشد. در تریلر منشر شده بازی، شاهد صدای زنی هستید که به صدای میا شباهت زیادی دارد. همچنین کودکی مشاهده می‌شود که ممکن است فرزند ایتن باشد. البته این موارد به طور قطعی مشخص نیست و تا زمان انتشار بازی رزیدنت ایول 8 باید صبر کرد.

بازی Resident Evil Village
بازی Resident Evil Village

نقش گیمر در بازی  Resident Evil Village چیست؟

داستان بازی رزیدنت اویل دهکده دوباره گیمر را در نقش اول شخص به جای آیتن وینترز قرار می‌دهد. در واقع گیمر در این داستان چند سالی از زندگی پرخطر آیتن وینترز در آمریکا را تجربه می‌کند. در ادامه گیمر و دخترش با فرار از محل هولناکی که در آن ساکن هستند، به محل جدیدی آمده و زندگی خود را به دور از هرج و مرج ادامه می‌دهند. روزی شخصیت کریس ردفیلد که نیروهای خاص خودش را دارد، به خانه آنها حمله می‌کند و آیتن و دخترش را اسیر می‌کند و در منطقه ترانسیلونیا به یک روستای دورافتاده می‌برد. حال نقش گیمر این است که باید در آن روستای شوم به دنبال دختر خود بگردد. وقایعی که در این جستجو برای او اتفاق می افتد، بسیار تاریک و هولناک هستند. روستایی که در آن قرار دارند نیز شوم و ترسناک است و رازهای ناگفته ای دارد. این روستا در کنار قلعه ای شیطانی و بزرگ قرار گرفته است. در این روستا موجوداتی گرگینه شکل به نام لایکن وجود دارند و آیتن باید با آن ها مقابله کرده و آن‌ها را بکشد. آیتن زمانی که در روستا به دنبال دختر خود می‌گردد، با یک بانو به نام آلچینا دیمیترسکو که خون آشام است، عروسک گردانی به نام دونا بنوینتو، یک موجود جهش یافتۀ ماهی مانند و قوزدار به نام سالواتوره مورو و کارل هایزنبرگ که آیتن را اسیر می‌کند، برخورد می‌کند، اما خوشبختانه از دست آن ها فرار می‌کند. آیتن در جستجوی دخترش ماجراهای عجیب و غریبی را پشت سر می‌گذراند. ماجراهایی که هیجان و چالش را به شما هدیه می‌دهد.

بازی رزیدنت ایول ویلج
بازی رزیدنت ایول ویلج

گیم پلی بازی Resident Evil Village

گیم پلی بازی Resident Evil Village به شکل اول شخص طراحی شده و گفته شده طولانی‌ترین سری از این مجموعه بازی خواهد بود. بازی‌های اول شخص مزیت‌های زیادی دارند که یکی از آن‌ها، پشتیبانی آسان در پلتفرم‌های واقعیت مجازی است. همانند نسخه قبل که در این زمینه به موفقیت زیادی رسیده بود، کپکام این روند را در این سری نیز ادامه داده است. گیم پلی با ژانر ترسناک در کنار نمادهایی افسانه‌ای ارائه شده است. گفته شده المان‌هایی از افسانه‌های قدیم اروپایی و اسکاندیناوی در این سری قابل رویت هستند. المان‌هایی به سبک فلک هررور، که به ترس و وحشت مرتبطند. در این صورت در بازی Resident Evil 8: Village شاهد تغییرات گسترده‌ای خواهیم بود. فضای بازی و شهر آن، به صورت متفاوت و به سبک اروپایی طراحی شده است. قلعه آن در بالاترین نقطه شهر قرار گرفته و در زیر آن پایگاه‌های NEST واقع شده است. فضای بازی رزیدنت ایول ویلج، با مه و هوای غبارآلودی طراحی شده و به ترس و وحشت آن افزوده است.

بازی Resident Evil Village چند ساعت گیم‌پلی دارد؟

سری های مختلف رزیدنت اویل انلاین هیچکدام گیم پلی بلندی ندارند و سری 8 این بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این موضوع نقطه ضعف این بازی نیست زیرا همین چند ساعت به اندازه کافی هراس انگیز و عالی است و به مخاطب حس واقعی ترس را القا می‌کند و به طور کلی داستانی بی‌نظیر و مناسبی را روایت می‌کند. بیشتر گیمرها این بازی را در 10 ساعت تمام کرده‌اند. در واقع ساعاتی که صرف این بازی می‌شود، بستگی به بازی کردن گیمر دارد و ممکن است برخی از آنها مدت زمان بیشتری روی این بازی وقت بگذارند. اگر در بازی دقت زیادی به خرج داده و به همه نقاط سر بزنید و سعی کنید که تمام محیط‌ها و اجزاء را اکتشاف کنید، بازی بیشتر طول خواهد کشید.

بازی Resident Evil 8: Village
بازی Resident Evil 8: Village

نسخه جدید این بازی که نسخه 8 آن است مناطق و مراحلی فرعی دارد که چالش بیشتری در اختیار گیمرها قرار می دهند. به همین دلیل ممکن است زمان گیم پلی شما با دوستانتان متفاوت باشد، اما میانگین این زمان 10 ساعت اعلام شده است.
به طور کلی این بازی از نظر ساختار و کیفیت جزء بهترین بازی‌های این مجموعه است. المان های نوآورانه و جاه طلبانه‌ای در این بازی تجربه می‌کنید که به واسطۀ آن‌ها می‌توانید نهایت لذت را از رزیدنت ایول ببرید. برای دریافت بازی آنلاین رزیدنت اویل می‌توانید همین حالا به آی گیم مراجعه کنید و راهنمای بخش آنلاین بازی را نیز می‌توانید از همین وب سایت دریافت کنید.

حالت‌های بازی رزیدنت ایول ویلج

بازی Resident Evil Village دارای شخصیت‌های مختلفی است؛ اما همچنان ایتان (ایتن وینترز) نقش اصلی داستان را برعهده دارد. نقش این کاراکتر در ایول 8 به صورت عمیق‌تری طراحی شده و نسبت به گذشته پررنگ‌تر خواهد بود. کاراکتر بعدی، جادوگری به نام ویچ است که شخصیت منفی داستان خواهد بود. در کل بازی، این کاراکتر به دنبال بازیکن خواهد بود و برایش مشکلات زیادی رقم خواهد زد. شخصیت منفی رزیدنت ایول 8 نسبت به سری‌های گذشته، با قابلیت‌های زیادی طراحی شده است. این کاراکتر با مشکلاتی که برای گیمر پیش می‌آورد، درگیری‌های خسته کننده‌ و طاقت فرسایی بوجود خواهد آورد. جادوگر، از قدرت خارق‌العاده‌ای برخوردار است و می‌تواند به راحتی به یک حشره تبدیل شود و به هرجا که می‌خواهد برود. کاراکتر دیگر بازی، کریس ردفیلد نام دارد که در گذشته شاهد آن بوده‌ایم. این شخصیت که همیشه مانند یک سرباز زره‌پوش ظاهر میشده است، این بار به شکل شیطان درآمده است. کریس در کنار ایتن، نقش‌های اصلی بازی را ایفا می‌کنند. در نسخه بازی رزیدنت ایول ویلج ، موجودات ترسناکی مانند زامبی‌ها و گرگینه‎‌ها به صورت ترسناکی ظاهر شده‌اند و در روند بازی نقش دارند.

نظرات و نمرات بازی روستای اقامتگاه شیطان

Resident Evil Village
Resident Evil Village

بازی Resident Evil 8: Village برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، پی سی و پلی استیشن 5 در دسترس خواهد بود. آنطور که گفته شده بازی برای هر دو نسل کنسول‌های هشتم و نهم عرضه خواهد شد. باید دید که بازی با زاویه شخص جدید و المان‌هایی که به آن اضافه شده، در دل مخاطبان جا باز خواهد کرد یا خیر. بازی Resident Evil Village در سه ماه اول سال 2021 به انتشار خواهد رسید. با خرید بازی رزیدنت ایول ویلج یکی از بازی‌های پرمخاطب و معمایی سال را تجربه خواهید کرد.

سوالات متداول

قبل از خرید حتما این موارد را مطالعه بفرمایید

حجم بازی رزیدنت اویل دهکده چقدر است ؟

حجم بازی رزیدنت اویل دهکده برای پی سی 27.1 گیگابایت است.

بازی Resident Evil Village برای چه پلتفرم هایی منتشر شده است ؟

بازی Resident Evil Village در حال حاضر برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، xbox 1، اکس‌باکس سری اکس و سری اس، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، و گوگل استادیا ارائه شده است.

بازی رزیدنت اویل روستا در چه شهری جریان دارد ؟

بازی رزیدنت اویل در در منطقه ترانسیلونیا در کشور آمریکا در جریان است.

داستان بازی رزیدنت اویل انلاین در چه جهانی روایت می‌شود ؟

داستان بازی رزدینت اویل ابتدا به صورت سوم شخص روایت می‌شد اما در سری 8 ، این بازی در جهان اول شخص در جریان است. در این بازی می‌توانید شاهد موجودات تخیلی مثل خون آشام نیز باشید.

آیا بازی رزیدنت ایول دی ال سی دارد؟

خیر- در حال حاضر کمپانی کپکام دی ال سی خاصی را برای بازی رزیدنت ایول دهکده ارائه نکرده است.

قیمت بازی رزیدنت اویل دهکده چقدر است؟

محدوده قیمت بازی رزدینت اویل دهکده در فروشگاه آی گیم بین 1341000 تا 1767000 هزار تومان است.

آیا می توانم بازی Resident Evil Village را آفلاین بازی کنم ؟

خیر. بازی رزیدنت ایول روستا یک بازی آنلاین است و شما می‌توانید این بازی را به صورت آنلاین و چند نفره بازی کنید.

بازی رزیدنت اویل ویلیج به چه مشخصاتی برای اجرا نیاز دارد؟

برای اجرا کردن بازی جذاب رزیدنت اویل ویلیج روی سیستم کامپیوتر، شما به حداقل پردازنده Intel I5-7500 یا AMD Ryzen 3 1200، رم 8 گیگابایت، گرافیک Nvidia GTX 1050 Ti از نوع 4 گیگابایت یا AMD Radeon RX560، دایرکت ایکس 12 و ویندوز 10 64 بیت نیاز دارید. اما اگر می‌]واهید این بازی را با گرافیک حداکثر و نهایت روانی تجربه کنید، باید پردازنده شما حداقل I7-8700 یا AMD Ryzen 5 3600 باشد. همچنین به حداقل رم 16 گیگ هم نیاز دارید. گرافیک شما هم باید حداقل GTX 1070 یا Radeon RX 5700 باشد.

آیا می‌توان بازی رزیدنت اویل ویلیج را به صورت آنلاین هم تجربه کرد؟

اگر می‌خواهید بازی رزیدنت اویل ویلیج را در پلی استیشن به صورت آنلاین تجربه کنید، باید حتما پلی‌استیشن پلاس داشته باشید. در ایکس باکس وان هم باید اکانت شما دارای ایکس باکس لایو گلد باشد. اما برای نسخه کامپیوتر، به این موارد نیاز ندارید. البته این موارد برای نسخه جدید ویلیج با نام Resident Evil Re:Verse هستند. اما در حال حاضر این بازی به صورت تک‌نفره است.

نمرات بازی رزیدنت اویل ویلیج در چه حد بود؟

متاکریتیک (Metacritic) یکی از شناخته‌شده‌ترین مجموعه‌ها برای نقد و امتیازدهی به بازی‌ها است. بازی رزیدنت اویل ویلیج توانست از میان 842 رای موجود در این مجموعه، 683 رای مثبت، 86 رای میکس و 73 رای منفی را کسب کند. همچنین این بازی توسط استیم نمره 10 و توسط سایت IGN نمره 8 از 10 را کسب کرده است.

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
4.50 /5
افزودن دیدگاه
آرش
در 19 بهمن 1400
سلام میخواستم بپرسم آیا میشه راهنمایی یا چیزی که بشه معماهای بازی رو حل کرد معرفی کنید؟تشکر
    پاسخ آی گیم
    سلام وقتتون بخیر. به زودی سعی میکنیم به بلاگ آی گیم این مقاله رو اضافه کنیم.