در صورت استفاده از نرم افزار تغییر آی پی احراز هویت برای خرید از سایت الزامی می باشد. پشتیبانی از ساعت 9 الی 23
بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
خرید بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War یک بازی اول شخص با سبک شوتر می‌باشد. این بازی توسط شرکت‌های آمریکایی Treyarch و Raven Software توسعه یافته و به وسیله Activision منتشر شده است

 • کدهای دیجیتال ایکس باکس
 • کامپیوتر
Xbox OneXbox One
نسخه استاندارد - Standard Edition - آمریکا
958,000 تومان
Xbox OneXbox One
نسخه استاندارد - Standard Edition - گلوبال
1,089,000 تومان
Xbox OneXbox One
نسخه آلتیمیت ادیشن - ultimate edition - آمریکا

نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

در این بخش طبق روال همیشه به نقد و بررسی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War  می پردازیم:
شاید تنها نقطه عطف نسخه Black Ops Cold War کال آف دیوتی نسبت به نسخه های قبل را فقط و فقط بتوان تجربه ای نزدیک به واقعیت از شنیدن صدای ماشۀ اسلحه‌ها دانست. در این نسخه تریگرهای تطبیق پذیر دوال سنس شما را به یک تجربه واقعاً لذت‌بخش دعوت می کنند، به گونه ای که با تمام وجود خود را در یک جنگ سرد و تن به تن حس خواهید کرد. از این ویژگی که بگذریم واقعا نمی توانیم اتفاق منحصر به فرد دیگری را در حین بازی مثال بزنیم که اندکی تفاوت این نسخه با نسخه های قبل را نشانمان دهد. تکرار و باز هم تکرار. همان مۀموریت‌ها، همان مراحل. بی شک این تکرار شدن سبک مأموریت‌ها در بازی پرطرفدار کال آف دیوتی که همیشه طرفدارانش بی صبرانه منتظر انتشار نسخه های جدید آن بودند قابل درک نیست. اگر گیمری باشید که لحظه به لحظه با نسخه‌های اولیه Call of Duty  زندگی کرده باشید بهتر متوجه این تکرارهای آزاردهنده خواهید شد.

نقطه قوت بازی بلک آپس کلد وار اضافه شدن حس و حال و تعامل گیمر با بازی است.
نقطه قوت بازی بلک آپس کلد وار اضافه شدن حس و حال و تعامل گیمر با بازی است.

شاید تنها دلایلی که بتواند Black Ops Cold War یا همان ندای وظیفه: جنگ سرد بلک اپس را جذاب تر کند فقط و فقط اضافه شدن حس بازی به گیمر است. در این سری اگر ضربه ای به شخصیتی که شما به جای آن بازی می کنید وارد شود به لطف امکانات جدید ایکس باکس حس خواهید کرد، انگار که در دنیای واقعیت متحمل ضرب و شتم شدید.

در کل نقطه قوت بازی بلک آپس کلد وار تقویت داستان بازی و اضافه شدن حس و حال و تعامل گیمر با بازی است و جز این‌ها اتفاق قابل به نقد و بررسی دیگری در آن رخ نداده است.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War یک بازی اول شخص با سبک شوتر می‌باشد. این بازی توسط شرکت‌های آمریکایی Treyarch و Raven Software توسعه یافته و به وسیله Activision منتشر شده است. با خرید بازی Black Ops Cold War یکی از بازی‌های محبوب شوتر را تجربه کنید. این نسخه، ششمین بخش سری the Black Ops و هفدهمین بخش مجموعه کال آف دیوتی است. بلک اپس، عملیات‌هایی بوده که در جنگ‌های سرد و جنگ ویتنام انجام می‌شده است و در بازی کلد وار به خوبی نمایش داده شده است. بازی جنگ سرد کال آف دیوتی ، دنبالهء بازی ندای وظیفه: بلک اپس می‌باشد که در نوامبر 2010 منتشر شد.

بازی کالاف دیوتی کلد وار

حالت Fireteam: Dirty Bomb حالت جدید دیگری از بازی Call of Duty: Black Ops Cold War است که گیمر را با تعداد زیادی از بازیکنان همراه می‌کند. این حالت دارای 10 تیم 4 نفره است و به بازیکن امکاناتی همچون پرواز با چتر نجات، استفاده از وسایل نقلیه و برداشتن زره را می‌دهد. برای اینکه بتوانید این بخش را به خوبی پیش ببرید، باید از یک تیم هماهنگ برخوردار باشید و بتوانید با هم ارتباط برقرار کنید. ارتباط با هم تیمی‌ها باعث میشود تا  تمام اعضا از روند پیشروی در بازی آگاهی داشته باشند و بتوانند با همراهی همدیگر به خوبی عمل کنند.

داستان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شروع داستان بازی Call of Duty: Black Ops Cold War در جایی است که رئیس جمهور وقت آمریکا یعنی ریگان، دستور یافتن فرد جاسوسی به نام پرسیوس را می‌دهد. این فرد ماموری زبده و چیزه دست بود که مدارکی بر علیه منهتن آمریکا را سرقت کرده و به شوروی تحویل داده است. اتفاقات و رویدادهای بازی، در دوران جنگ سرد جریان دارد و از وقایع واقعی الهام گرفته است. تیم بلک اپس وظیفه دارند تا جلوی این فرد جاسوس و عملیاتش را بگیرند. جنگ سرد در اوایل دهه 1980 میلادی بعد از جنگ جهانی دوم، میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی صورت گرفت. در بازی جنگ سرد ندای وظیفه عملیات جنگی در مکان‌هایی مانند ویتنام، ترکیه، برلین شرقی و مراکز فرماندهی KGB شوروی انجام می‌شود.

بازی جنگ سرد کال آف دیوتی
بازی جنگ سرد کال آف دیوتی

گیم پلی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ، هم به صورت تک نفره و هم مولتی‌پلیر قابل انجام است. اجرای بازی چند نفره در کنار دوستان، باعث جذابیت و لذت بیشتری برایتان خواهد شد. مولتی‌پلیر در این بازی، از نظر سلاح و آیتم شباهت زیادی با نسخه Warzone دارد و بخش زامبی را نیز شامل می‌شود. در بازی Black Ops Cold War با کشتن زامبی‌ها پول بیشتری برای دریافت تجهیزات بدست خواهید آورد. در ابتدای بازی با استفاده از سلاح‌هایی همچون چاقو و ضربات دست می‌توانید این موجودات را از سر راه خود بردارید و به تدیج به سلاح‌های سرد مجهز شوید. از دیگر ویژگی‌های مولتی پلیر در بازی کلد وار ، می‌توان به اتصال به بخش Warzone اشاره کرد. با این قابلیت اتصال بازیکنان کال آف دیوتی با بازیکنان کل وار کالاف دیوتی فراهم می‌شود که در نوع خود بسیار هیجان‌انگیز است.

 

 

بازی جنگ سرد کال آف دیوتی
بازی جنگ سرد کال آف دیوتی

 

شخصیت‌های بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

شخصیت‌های بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ، شامل وودز، هادسن و میسن بوده که در نسخه پیش نیز حضور داشته‌اند. این افراد قرار است تا با Perseus که قصد آسیب به آمریکا را دارد، مبارزه کنند. پایان بازی جنگ سرد بر خلاف سری‌های قبلی ندای وظیفه ، حالت چند داستانی داشته و به شکل‌های مختلفی به پایان می‌رسد. به همین دلیل، داستان به صورت خطی پیش نمی‌رود و راههای مختلفی برای پیشرفت بازی وجود دارد. بازی جنگ سرد همچون نسخه قبلی، از صحنه‌های توهمی و چیزهای مشابه به آن برخوردار است.

بازی جنگ سرد کال آف دیوتی
بازی جنگ سرد کال آف دیوتی

سیستم موردنیاز بازی Black Ops Cold War

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای اجرا در پی سی، نیاز به سیستم و سخت افزار مربوط به خود دارد. شرکت اکتیو ویژن مشخصات یک سیستم ایده آل برای اجرای این بازی را در اختیار طرفدارانش گذاشته است. بازی کلد وار در سیستم ‌عامل‌های Windows 7 64-Bit با پردازنده Intel Core i3-6300 3.8GHz و Windows 10 64-Bit با پردازنده Intel Core i5-4460 3.2GHz قابل اجرا است. اجرای بازی بر روی سیستم‌هایی با پردازنده قوی و گرافیک بالا، سبب سرعت و بهبود بازی خواهد شد.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای اجرا در پی سی، نیاز به سیستم و سخت افزار مربوط به خود دارد.
بازی Call of Duty: Black Ops Cold War برای اجرا در پی سی، نیاز به سیستم و سخت افزار مربوط به خود دارد.

بخش چندنفره بازی کلدوار

بخش چند نفره بازی  از مهمترین و محبوبترین قسمت‌های کلد وار به حساب می‌آید. این بخش دارای ویژگی‌هایی است که می‌تواند بازیکن را برای ساعتها سرگرم کند. بخش چند نفره بازی شامل 8 نقشه است که هرکدام به صورت باکیفیتی طراحی شده‌ند. بازیکن با ورود به هرکدام از نقشه‌ها، با حالت‌های آن روبرو خواهد شد. البته تمام حالت‌های ارائه شده در این نسخه جدید نیستند و بازیکن با حالت‌های آشنای قدیمی هم مواجه خواهد شد. VIP Escort از حالت‌های جدیدی است که به بازیکن امکان می‌دهد تا در یک تیم با شخصیت VIP هم تیمی شوید و به او کمک کند تا به نقطه خروج از مرحله برسد. و یا در تیم مقابل قرار بگیرد و مانع از خروج شخصیت VIP شوید. هرکدام از تیم‌ها که بتوانند زودتر به نقاط خروج دست پیدا کنند برنده آن راند خواهند بود.

بازی جنگ سرد کال آف دیوتی
بازی جنگ سرد کال آف دیوتی

وضعیت بخش زامبی در Call of Duty: Black Ops Cold War

اگر بخواهیم موشکافانه به بررسی بخش زامبی در سری Black Ops Cold War بپردازیم باید بگوییم که حالت زامبی در کلد وار نیز همانند سایر نسخه‌ها همان جذابیت خیره‌کننده و همان رعب و وحشت را در دل گیمر ایجاد می‌کند. باز هم شاهد این هستید که زامبی ها به عده ای از مردم آسیب‌های جدی می‌زنند و شما موظف هستید که به انتقام جویی از کشته‌شدگان زامبی‌ها را نابود کنید. اتفاق‌های هیجان انگیز و کاهای رعب‌آور این بخش نظر خیلی از گیمرهای کال آف دیوتی را به خود جلب کرده است. اما متأسفانه، خارق‌العاده‌ترین بخش بازی کال آف دیوتی در سری Black Ops Cold War با محدودیت‌هایی مواجه شده است. محدودیت‌هایی که باعث می‌شود نقادان و گیمرهای حرفه‌ای این سریCall of Duty  را نوعی پسرفت نسبت به Black Ops 4 تلقی کنند. از جمله محدودیت‌های بخش زامبی در سری Black Ops Cold War می‌توان به محدودیت نقشۀ بازی اشاره کرد، این در مقابل این است که در Black Ops4 شما با چندین نقشه کاملاً متفاوت روبه‌رو بودید. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که تنها نقشۀ این سری برای بخش زامبی در Call of Duty: Black Ops Cold آنقدر جذابیت دارد که بتواند رضایت گیمرها را جلب نماید. توصیه می‌کنیم قبل از آنکه مراحل مربوط به زامبی را در بازی کال آف تجربه کنید حتماً راهنمای بازی Call of Duty را مطالعه نمایید.

بازی کلدوار
بازی کلدوار

نمرات بازی کال اف دیوتی

رونمایی از بازی Black Ops Cold War ، با انتشار ویدئویی فوتیج از دوران جنگ سرد بین شوروی و آمریکا انجام شد. بعد از آن بازی به طور رسمی در تاریخ  ۲۶ اوت میلادی یعنی ۴ شهریور 1399 رونمایی شد. شعار بازی کلد وار “افرادی که تاریخ خود را نشناسند، لعنت‌ شده به تکرار اشتباهات آن هستند.” می‌باشد. طرفداران کال آف دیوتی از این نسخه داستانی غنی و متفاوت انتظار دارند و اکثرا از بخش زامبی رضایت کامل داشته‌اند. Call of Duty: Black Ops Cold War قابل اجرا بر روی کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن 5 است. برای اطلاع از قیمت و خرید بازی جنگ سرد ندای وظیفه ، می‌توانید به بالای صفحه توضیحات مراجعه فرمایید

تغییرات گرافیک بازی در سری Black Ops Cold War

به جرئت می‌توان گفت یکی دیگر از پر رنگ‌ترین نقاط قوت درCall of Duty: Black Ops Cold War تغییرات گرافیکی رو به رشد آن است. این تغییرات به قدری محصوص است و آنقدر جزئی گرایانه اعمال شده که می‌توانید کاملاً این احساس را داشته باشید که تپه به تپۀ کوهستان‌های شوروی را دیده‌اید یا واقعاً در جنگ ویتنام بازی، حضور فیزیکی داشته اید. رنگ بندی چشم نواز، دقت بالا در به تصویرکشیدن جزئیات در این بازی واقعاً یک شاهکار به حساب می آید. اگر جزء آن دسته از گیمرهایی هستید که تمایل دارید تا وقت خود را روی یک بازی با گرافیک به شدت طبیعی و موشکافانه صرف کنید توصیه می‌کنیم علاوه بر بازی Call of Duty: Modern Warfare به Call of duty black ops cold war گیم پلی توجه ویژه‌ای داشته باشید. هر دو نسخه نام برده از بازی پر طرفدار کال آف دیوتی را می‌توانید از فروشگاه آنلاین آی گیم خریداری کنید.

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
4.57 /5
افزودن دیدگاه
سامان
در 19 بهمن 1400
سلام Call of Duty: Black Ops Cold War روی موبایل هم میشه بازی کرد؟
  پاسخ آی گیم
  سلام وقتتون بخیر. خیر متاسفانه امکانپذیر نیست.
کاربر ناشناس
در 8 اردیبهشت 1400
کیفیت بازی فوق العادس
Mohammad
در 10 فروردین 1400
تنوع خوب در مراحل
mohammadhamidi7555
در 6 اسفند 1399
گیم‌پلی سرعتی بازی فوق العادس
علیرضا
در 8 آذر 1399
سلام ببخشید اکانت های ترکیبی کی موجود میشه داخل سایت؟!!
  پاسخ آی گیم
  سلام علیرضا، از 15 آذر این اکانتها با بازیهای بیشتر به سایت اضافه میشن
علیرضا
در 7 آذر 1399
سلام خسته نباشید اکانت های ترکیبی رو کی میذارید برای بازی های سایت ؟!
مهدی
در 5 آبان 1399
خیلی گروونن
کامران
در 8 مهر 1399
خدایی کال آف عشقه چیه هی برا بقیه بازیا شلوغ میکنید؟! بازی فقط همین و والسلام
  پاسخ آی گیم
  سلام دوست عزیز ممنونیم از کامنت خوبتون موفق باشید