توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
بازی Wasteland 3
خرید بازی Wasteland 3

بازی هیجان‌انگیز پسا‌آخرالزمانی Wasteland 3 یکی دیگر از شاهکار‌های کمپانی معروف inXile است که ادامه دهنده‌ی خط داستانی بازی محبوب Wasteland 2 می‌باشد.

  • سی دی کی
  • خرید مستقیم
SteamSteam
نسخه استاندارد - Standard - اروپا
آنچه در این مطلب می خوانید

Wasteland 3یک شاهکار جدید نقش‌آفرینی

بازی هیجان‌انگیز پسا‌آخرالزمانی Wasteland 3 یکی دیگر از شاهکار‌های کمپانی معروف inXile است که ادامه دهنده‌ی خط داستانی بازی محبوب Wasteland 2 می‌باشد. این بازی که به سبک نقش‌آفرینی طراحی و تولید شده است وقایع بازی را از صحرا‌های جنوب آمریکا به شمال یخ زده می‌برد. بازیکن به عنوان یک بیابان بان باید مقر عملیات خود را در کلرادوی پوشیده از برف بنا کند، نیرو‌های جدید آموزش دهد و برای پیدا کردن منابع مورد نیاز، صحرا‌ها را بگردد. بازی ویست لند 3 مختص پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز، مک او اس، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان می‌باشد.

بازی ویستلند 3 در سرزمین یخ زده‌ی کلورادو
بازی ویستلند 3 در سرزمین یخ زده‌ی کلورادو

داستان تاریک بازی Wasteland 3

داستان بازی Wasteland 3 در زمین‌های بایر یخ زده‌ی پسا‌آخرالزمانی کلرادو صورت می‌گیرد. آخرالزمان به هیچکس رحم نمی‌کند. هر کجا که باشید شما را دنبال می‌کند، غریزه‌های شما را بر علیه شما تحریک می‌کند و در نهایت شما را مجبور به گرفتن تصمیمات سخت برای بقای خود می‌کند. به دستور یک پدر سالار، نقش اصلی داستان به دنور می‌رود تا یک اختلاف خانوادگی را پایان دهد. اما طولی نمی‌کشد که فاجعه‌ای ناگوار تمام اعضای تیم او را می‌کشد و او را در صحرا‌های یخ زده‌ی کلورادوتک و تنها باقی می‌گذارد. بازی ویست لند 3 روایتگر داستان زنده ماندن در سرمای سخت کلورادو در دنیایی بی‌رحم و تاریک است.

تلاش برای بقا
تلاش برای بقا

مکانیزم گیم پلی بازی Wasteland 3

هسته‌ی اصلی گیم پلی بازی Wasteland 3 تفاوت چندانی با مکانیزم گیم پلی بازی پیشین خود، و دیگر بازی‌های نقش‌آفرینی موجود در بازار ندارد. اما، نکته‌ای که این بازی را از بازی Wasteland 2 متمایز می‌کند، فضای خشن و ناخوشایند، قله‌های یخ زده‌ی کلورادو و دشوار شدن امکان بقا در دنیای بازی است. به عنوان یک سرباز، وظیفه‌ی بازیکن این است که مقر فرماندهی خود را بنا کند و نیرو‌های جدید جذب کند و آن‌ها را آموزش دهد. این نیرو‌های جدید هسته‌ی فرماندهی بازیکن در ملتی که می‌سازد را تشکیل می‌دهند. تصمیمات و اقدامات بازیکن بر‌روی روند بازی تاثیر بسزایی دارند. یکی دیگر از نکات قابل توجه این بازی این است که، بازیکن می‌تواند از ماشین‌ها و اتومبیل‌های مختلفی که اغلب مجهز به اسلحه‌های متنوع هستند، استفاده کند. در بازی ویست لند 3 مجبور به گرفتن تصمیمات انسانی و غیر انسانی خواهید بود که سرنوشت کاراکتر شما را رقم خواهد زد.

استفاده از ماشین های مختلف در بازی Wasteland 3
استفاده از ماشین‌های مختلف در بازی Wasteland 3

حالت‌های بازی

مکانیزم نبرد‌های نوبتی در بازی Wasteland 3 شامل استفاده از امتیازات عملی برای فعالیت‌هایی مانند مخفی شدن و یا حمله به دشمن، می‌شود. این بازی یک سیستم مهارت گروه محور به بازیکن معرفی می‌کند. سیستم ذکر شده باعث می‌شود که مهارت‌های بوجود آمده برروی مهارت‌های تمام اعضا تاثیر داشته باشد این مکانیزم تاثیر منفی برروی دشمنان دارد. بازی ویست لند 3 همچنین از حالت مولتی پلیر نیز پشتیبانی می‌کند. ماموریت‌های کو-آپ فراوانی وجود دارد که بازیکن می‌تواند به صورت آنلاین با دوستانش انجام دهد.

امکان بازی در حالت مولتی پلیر
امکان بازی در حالت مولتی پلیر

روند توسعه و بازخورد‌های بازی

بازخورد‌های اولیه نسبت به بازی Wasteland 3 بسیار مثبت بود. منتقدین بسیار از پیشرفت این بازی به خصوص در بخش گیم پلی، نسبت به نسخه‌های پیشین خود، راضی بودند. همچنین مکانیزم استفاده از ماشین، سیستم تصمیم گیری، و درخت دیالوگ بازی نیز بسیار مورد تحسین قرار گرفت. چیزی که کنجکاوی منتقدین را برانگیخت، حالت مولتی پلیر نامتقارن بازی ویست لند 3 بود. آن‌ها کنجکاو بودند بدانند که ارتباط دائم میان بازیکنان، حتی پس از خروج از بازی، چگونه عمل خواهد کرد. این بازی یکی از هیجان انگیز‌ترین بازی های سبک نقش آفرینی خواهد بود.

برچسب ها :

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
0.00 /5
افزودن دیدگاه
ماهی
در 30 مرداد 1399
من زیاد از بازی های داخل این سبک خوشم نمیاد اما به نظرم این خیلی عالیه !