توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
بازی Horizon Zero Dawn
خرید بازی Horizon Zero Dawn

بازی Horizon Zero Dawn یکی از بی نقص‌ترین بازی‌های ساخته شده توسط Guerrilla Games است، که عمده موفقیت چشمگیرش را مدیون استایل ساختار‌شکنانه و نوآورانه‌اش در دنیای گیم است

  • خرید مستقیم
  • استیم گیفت
SteamSteam
نسخه استاندارد - Standard Edition - آرژانتین
آنچه در این مطلب می خوانید

بررسی بازی Horizon Zero Dawn

بازی Horizon Zero Dawn یکی از بی نقص‌ترین بازی‌های ساخته شده توسط Guerrilla Games است، که عمده موفقیت چشمگیرش را مدیون استایل ساختار‌شکنانه و نوآورانه‌اش در دنیای گیم است. بازی هورایزن زیرو دان که به سبک اکشن، نقش آفرینی طراحی شده است، در سال 2017 مختص پلی استیشن 4 اکران شد و نسخه‌ی مخصوص مایکروسافت ویندوز آن قرار است که در اواسط سال 2020 اکران شود. با خرید بازی Horizon Zero Dawn  همچون یک شکارچی در جهانی پر جنب و جوش که ساکنین آن موجودات مکانیکی مرموزی به ‌شمار می‌روند، به کاوش می‌پردازد بازی هورایزن زیرو داون داستان شکارچی مو آتشین، ایلوی ، را روایت می‌کند، که قدم در مسیری به سوی رمز گشایی گذشته‌اش می‌گذارد. این بازی، اثری جدید و خلاقانه‌ای در دنیای گیمینگ بود، که تمام طرفداران بازی‌های شرکت گوریلا گیمز را به وجد آورد.

بازی Horizon Zero Dawn یکی از بی نقص‌ترین بازی‌های ساخته شده توسط Guerrilla Games است
بازی Horizon Zero Dawn یکی از بی نقص‌ترین بازی‌های ساخته شده توسط Guerrilla Games است.

داستان بازی Horizon Zero Dawn

داستان بازی Horizon Zero Dawn چندین قرن پس از دنیای مدرن امروزی شکل می‌گیرد. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که کاراکتر اصلی بازی هنگام تولد از قبیله‌ی نورا رانده شده است. شخصی به نام راست، که خود یکی از طرد شدگان است ایلوی را به نزد خود می‌برد و از او مراقبت می‌کند. ایلوی بازی زیرو داون در زمان کودکی با یک تکنولوژی آشنا می‌شود که به او زندگی گذشتگان را نشان می‌دهد. وقتی که ایلوی به سن بلوغ می‌رسد، برای بدست آوردن حق ورود به قبیله نورا، در مسابقه‌ای شرکت می‌کند. داستان بازی هورایزن زیرو داون بازیکن را به فضایی آینده‌نگر می‌برد و با چالش‌هایی غیر منتظره رو به رو می‌کند.

داستان بازی Horizon Zero Dawn چندین قرن پس از دنیای مدرن امروزی شکل می‌گیرد.
داستان بازی Horizon Zero Dawn چندین قرن پس از دنیای مدرن امروزی شکل می‌گیرد.

گیم پلی بازی Horizon Zero Dawn

بازی اکشن، نقش آفرینی Horizon Zero Dawn از زاویه دید سوم شخص هدایت می‌شود. بازیکن کاراکتر اصلی بازی یعنی ایلوی را کنترل می‌کند، که یک شکارچی دلیر است. ایلوی قصد دارد دنیای پسا آخرالزمانی که توسط ربات‌ها فرمانروایی می‌شود را، برای رمز گشایی گذشته‌اش زیر پا بگذارد. بازیکن راه‌های متنوعی برای کشتن دشمنان در اختیار دارد، او می‌تواند با سیم تله بگذارد، با تیر و کمان دشمنان را نشانه بگیرد، از مواد منفجره استفاده کند و نیزه پرتاب کند. مهم است بدانید که اجزای مکانیکی از جمله الکتریسیته و آهن‌آلات می‌توانند، در بقای ایلوی نقش مهمی ایفا ‌کنند. ایلوی می‌تواند از این اجزا برای ساختن سلاح‌های جدید و تجهیزات مورد نیازش استفاده کند. گیم پلی بازی هورایزن زیرو داون نبردی برای اثبات شجاعت بازیکن است.

بازی اکشن، نقش آفرینی Horizon Zero Dawn از زاویه دید سوم شخص هدایت می‌شود.
بازی اکشن، نقش آفرینی Horizon Zero Dawn از زاویه دید سوم شخص هدایت می‌شود.

وظیفه‌ی بازیکن در بازی Horizon Zero Dawn

داستان اصلی بازی Horizon Zero Dawn از تمام دنیای بازی پرده برمی‌دارد. اکتشافات فرعی بازی شامل انجام فعالیت‌هایی مانند، نجات افراد از مرگ، جمع کردن مهمات مورد نیاز، حل کردن رمز و رازها، بدست گرفتن کنترل کمپ راهزن‌ها، از بین بردن جنایتکاران و ربات‌های پیچیده، و غیره می‌شود. بازیکن همچنین باید یک زره قدیمی را پیدا کند که ایلوی را در مقابل صدمات در امان نگه می‌دارد. آیتم‌های قابل جمع‌آوری در این بازی شامل اجسام قدیمی مانند عتیقه‌های مربوط به قبیله‌های باستانی و امتیاز‌هایی می‌شود، که به ایلوی امکان دید به دنیای گذشته را می‌دهد. در بازی هورایزن زیرو داون بازیکن همچنین می‌تواند از چرخ دیالوگ برای ارتباط با دیگر کاراکترهای این بازی استفاده کند.

روند توسعه و بازخوردهای بازی هورایزن زیرو دان

بازخوردهای کلی بازی Horizon Zero Dawn بسیار مثبت بود. گشت و گذار در دنیای آزاد، عمق داستان، جلوه‌های بصری، نبردهای پر چالش، شخصیت سازی بی نظیر و صداپیشگی کاراکتر ایلوی که توسط اشلی برچ انجام شده بود، از نقاط قوت این بازی هستند که از طرف منتقدین بسیار مورد تحسین قرار گرفتند. بازی هورایزن زیرو داون در هفته اول انتشار، فروش بسیار چشمگیری را داشت و همچنین از این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی‌های پلی استیشن 4 یاد می‌شود. با خرید بازی Horizon Zero Dawn به دنیای ایلوی شجاع سفر کنید.

برچسب ها :

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
5.00 /5
افزودن دیدگاه
mohammadhamidi7555
در 6 اسفند 1399
کنترل‌های بازی روان و بی‌نقصه
Gaming
در 18 مرداد 1399
👏👌
    پاسخ آی گیم
    موفق باشید