توجه: به دلیل اختلال در اینترنت و سامانه تلفنی، برای پشتیبانی از چت آنلاین (آیکن قرمز رنگ پایین سمت راست سایت) استفاده نمایید.
رزیدنت اویل 3 ریمیک
خرید بازی RESIDENT EVIL 3

مجموعه بازی‌های Resident Evil یکی از محبوب‌ترین مجموعه بازی‌ها برای طرفداران ژانر ترس است که اکنون نسخه‌ی جدیدی به آن اضافه شده است. بازی Resident Evil 3 Remake، نسخه‌ی باز سازی شده‌ی قسمت سوم مجموعه بازی‌های پرطرفدار رزیدنت اویل می‌باشد، که بعد از اکران شدن، تمامی هواداران این بازی ترسناک را به وجد آورد

  • سی دی کی
  • خرید مستقیم
SteamSteam
نسخه استاندارد - Standard Edition - گلوبال
آنچه در این مطلب می خوانید

توضیحات بازی Resident Evil 3 Remake

مجموعه بازی‌های Resident Evil یکی از محبوب‌ترین مجموعه بازی‌ها برای طرفداران ژانر ترسناک و معمایی است که اکنون نسخه‌ی جدیدی به آن اضافه شده است. بازی Resident Evil 3 Remake، نسخه‌ی باز سازی شده‌ی قسمت سوم مجموعه بازی‌های محبوب رزیدنت اویل می‌باشد، که بعد از اکران شدن، تمامی طرفداران این بازی ترسناک را هیجان زده کرد. این بازی اکشن-ماجراجویی که از نقطه نگاه شخص سوم بازی می‌شود، در لیست بهترین بازی‌های ساخته شده توسط شرکت Capcom قرار گرفته است، و با تغییرات چشمگیر خود، کیفیت بهتری از دنیای تاریک Raccoon City را به نمایش می‌گذارد. شخصیت‌های اصلی این بازی جیل و کارلوس هستند که هر یک، داستان خود را دارند. جیل عضو سابق گروه S.T.A.R.S. است، که اکنون به دنبال راه فراری از Raccoon City که از ویروس پر شده می‌گردد. و کارلوس نیز کاراگاه Umbrella Corporation است که از طرف این شرکت، برای تخلیه‌ی شهر فرستاده شده‌است. در این قسمت رزیدنت اویل، وظیفه‌ی شما این است که شهر را بگردید، با مردگان متحرکی که از T-Virus به جا مانده‌اند بجنگید، و سعی کنید به چنگال Nemesis که یک جهش یافته‌ی ستمگر است، و Jill و دیگر اعضای گروه S.T.A.R.S. را دنبال می‌کند، نیفتید.

شخصیت اصلی بازی Resident Evil 3
شخصیت اصلی بازی Resident Evil 3

داستان بازی Resident Evil 3 Remake

داستان بازی Resident Evil 3 از سپتامبر سال 1998، که شهر Raccoon City قربانی حادثه‌ای شد، که به سلاح‌های بیولوژیکی ساخته شده توسط Umbrella Corporation مربوط بود، آغاز می‌شود. ویروس کشنده‌ی T-Virus تعداد زیادی از شهروندان را کشت و جنازه آنها را به موجودات جهش یافته تبدیل کرد. مقامات دولتی در مقابل شیوع این ویروس کشنده عاجز ماندند، و در آخر این شهر محکوم به نابودی شد. جیل ولنتاین، افسر RPD و عضو سابق گروه S.T.A.R.S، در این شهر مسموم گیر افتاده است. او در راه فرار از این شهر، با کارلوی اولیورا، سرباز Umbrella، که برای درست کردن خسارات وارد شده که توسط این ویروس، و تخلیه‌ی شهر استخدام شده، آشنا می‌شود. این دو در کنار هم در مقابل هیولاهایی که خیابان‌های Raccoon City را اشغال کرده اند، قرار می‌گیرند.

جیل و کارلوی شخصیت های اصلی بازی Resident Evil 3 Remake
جیل و کارلوی شخصیت‌های اصلی بازی Resident Evil 3 Remake

شخصیت‌ها و روند بازی Resident Evil 3 Remake

جزئیات بازی Resident Evil 3 ادامه دهنده‌ی خط داستانی قسمت قبلی ساخته شده از این بازی می‌باشد. درست مثل قسمت دوم رزیدنت اویل، در این نسخه نیز، بازیکن کنترل شخصیت‌های جیل ولنتاین و کارلوس اولیورا را در دست می‌گیرد. هر دو این شخصیت‌ها، بعد از شیوع T-Virus در Raccoon City گیر افتاده‌اند و باید راهی برای فرار از این شهر مسموم پیدا کنند. داستان این دو شخصیت در نقطه‌ای مشخص به هم وصل می‌شود، و این دو را مجبور میکند که برای نجات یافتن، با هم همکاری کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های قسمت قبلی این بازی که به رزیدنت اویل 3 سرایت کرده است، وجود شخصیت جهش یافته‌ی ستمگر یعنی نمسیس است، که بازیکن نباید در دست او اسیر شود. نمسیس یک سلاح بیولوژیکی پیشرفته است که خوب می‌داند چطور بازیکن را در چنگال خود بگیرد و کارش را تمام کند. جدای از نمسیس، این شهر هیولاهای ترسناک دیگری نیز سر راه بازیکن قرار می‌دهد. شکارچی گاما، با شکم بزرگ خود، جیل را در فاضلاب‌های مرطوبی که زیر خیابان‌های شهر واقع شده‌اند، دنبال می‌کند. هیولاهای Drain Demio نیز وحشت را به این بازی باز‌گردانده‌اند، و قابلیت جدید آن‌ها این است که می‌توانند تاثیرات مخربی به بدن شخصیت اصلی وارد کنند.

جیل، با مهارت‌های منحصر به فردی که دارد، در مقابل هیولاهایی که در گوشه کنار Raccoon City کمین کرده‌اند، بی دفاع نخواهد بود. تعلیم‌هایی که جیل در گروه S.T.A.R.S. دیده است، او را به یک جنگجوی دلیر تبدیل کرده که آمادگی مقابله با هر چالشی را دارد. محارت‌های او شامل جا‌خالی دادن در مقابل حملات دشمن می‌شود. او با جا خالی دادن در جای مناسب، زمان را برای مدت خیلی کوتاهی کند می‌کند، و به بازیکن این فرصت را می‌دهد که یا با دشمن مقابله کند و یا از موقعیت‌های مهم فرار کند.

نمسیس، نقش منفی بازی Resident Evil 3
نمسیس، نقش منفی بازی Resident Evil 3

بازخوردها و روند توسعه

بازخورد اولیه بازی Resident Evil 3 Remake بسیار مثبت بود. منتقدانی که تجربه‌ی این بازی را داشته‌اند، به این نکته اشاره کردند که بازی رزیدنت اویل 3 در مقایسه با قسمت قبلی، پیشرفت‌های چشمگیری از لحاظ جلوه‌های بصری داشته است. آنها به پیشرفت و افزایش وحشتی که هیولاهای این بازی، به بازیکن القا میکنند اشاره کردند، و هیولاهای جدید این بازی را مورد تحسین قرار می‌دهند.

برچسب ها :

نظرات کاربران

نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید

امتیاز کاربران
5.00 /5
افزودن دیدگاه