جدیدترین کنسول بازی سونی با نام PS 5 به بازار می‌آید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که بیش از خود کنسول، طرفداران برای کنترلر جدید آن یعنی دوال سنس لحظه شماری می کنند. کنترلری که به گفته سونی قرار است حس و حال جدیدی به بازیکنان بدهد. امروز با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با این کنترلر جذاب آشنا شویم.

معرفی دوال سنس کنترلر PS5
معرفی دوال سنس کنترلر PS5

دوال سنس در برابر دوال شاک چه چیزی در چنته دارد؟!

کنسول نسل قبل یکی از پرطرفدارترین کنسول‌های پلی استیشن بود، اما با این حال افراد زیادی نسبت به کنترلر این کنسول یعنی دوال شاک انتقاد داشتند و معتقد بودند در مقابل رقیب اصلی یعنی سری ایکس باکس ضعف هایی دارد. گویا این بار در نسل جدید کنسول ها پلی استیشن با توپ پر به میدان آمده است. کنسول نسل قبل یکی از پرطرفدارترین کنسول‌های پلی استیشن بود، اما با این حال افراد زیادی نسبت به کنترلر این کنسول یعنی دوال شاک انتقاد داشتند و معتقد بودند در مقابل رقیب اصلی یعنی سری ایکس باکس ضعف هایی دارد. گویا این بار در نسل جدید کنسول ها پلی استیشن با توپ پر به میدان آمده است.

مقایسه بین کنترلر دوال سنس و دوال شاک
مقایسه بین کنترلر دوال سنس و دوال شاک

طراحی ظاهری; کمی کوچکتر، کمی سبکتر

گیمرهای حرفه ای ساعت ها پشت دستگاه می نشینند و اهمیت یک کنترلر حرفه ای در این استفاده های بلند مدت نمایان می شود. دوآل سنس با این بار سبک تر شده است و به گفته مدیران سونی از چیزی که در عکس ها می بینید کوچک تر است. این به ما نوید یک تجربه عالی با کنترلری خوش دست را می دهد. همه این ها در کنار طراحی جذاب و گیرای دوآل سنس باعث می شوند که این کنترلر امتیاز کاملی از بخش طراحی دریافت کند.

نوآوری‌های دوال سنس

در این گجت جدید یک سری نکات هر چند کوچک اضافه شده اند تا تجربه گیمینگ لذت بخش تری به بازیکن ها بدهند. یکی از آن ویژگی ها Haptic Feedback است. با این قابلیت اگر در حال تجربه یک بازی ریسینگ باشید، با بیرون رفتن از پیست حس جاده خاکی مستقیما از کنترلر به شما منتقل می شود. جاده بارانی حس خطر را به شما القا می کند و این یعنی دوآل سنس آمده است تا تجربه ای هر چه واقعی تر را به شما ارائه کند.

یکی دیگر از ویژگی های کنترلر جدید پلی استیشن Adaptive Trigger  است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا دقت بیشتری کنید! در فرض کنید در یک بازی قرار است هدف گیری کنید. با وجود این قابلیت فشار انگشت شما بر دقت کاراکتر بازی تاثیر می گذارد. این یک ویژگی جذاب است که سونی امسال روی آن مانور بسیاری داده است و به نظر می آید کمی بازی کردن را برای گیمر های آماتور سخت کند! اگر به بدنه این کنترلر دقت کنیم می بینیم به جای کلید Share کلید Create آمده است. این تغییر به دلیل است که شما قبل به اشتراک گذاری صحنه ای از بازی آن را خلق کرده اید و اشتراک گذارنده نیستید، بلکه خالق صحنه هستید!

بررسی نوآوری‌های dual sense ps5
بررسی نوآوری‌های dual sense ps5

یک کنترلر بخرید، میکروفون هم ببرید!

دوآل سنس یک ویژگی جدید دیگر دارد که احتمالا خیلی به مذاق گیمرهای آنلاین خوش بیاید. دوآل سنس یک میکروفون داخلی دارد و این به گیمر این امکان را می دهد تا بدون میکروفون جانبی صدای خود را در قسمت پارتی یا بازی های گروهی به گوش دیگر هم تیمی های خود برساند. این ویژگی جدید احتمالا لرزه بر اندام رقیب اصلی یعنی ایکس باکس خواهد انداخت. دوآل سنس امسال در دنیای کنترلر ها غوغایی به پا خواهد کرد. انتقادات بسیاری مبنی بر کپی بودن طرح ظاهری دوآل سنس از ایکس باکس در فضای مجازی وجود دارد که خیلی وارد نیست. اکثر حرفه ای های این عرصه معتقدند سونی به بهترین شکل از رقیب قدرتمند خود الهام گرفته است و باید دید این دستگاه در میدان رقابت در مقابل ایکس باکس چه خواهد کرد. اگر مایل هستید در خصوص فعال سازی و کاربردهای گیف کارت پلی استیشن بیشتر بدانید به مقاله” آموزش فعال سازی گیفت کارت پلی استیشن”  مراجعه کنید.