روز گذشته مراسم رونمایی از بازی‌های جدید کنسول نسل نهمی مایکروسافت یعنی Xbox Series X برگزار شد که در آن عناوین جدیدی همچون Halo Infinite ،Forza Motor sport و ده‌ها بازی جدید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، معرفی شد.

بازی Halo Infinite انحصاری کنسول Xbox Series X
بازی Halo Infinite انحصاری کنسول Xbox Series X

عناوین انحصاری Xbox Series X

در ابتدای این مراسم از بازی جدید و محبوب Halo Infinite‌ رونمایی شد که مستر چیف را نشان می‌داد. طبق اظهارت مایکروسافت، می‌توانید این بازی را هم مانند دیگر بازی‌های انحصاری اکس باکس، فقط یکبار خریداری کنید و به بهترین نسخه‌ای که بر روی کنسول Xbox قرار دارد دسترسی داشته باشید. بازی بعدی که معرفی شد «Echo Generation» بود که جدیدترین بازی کنسول XSX است. به نظر می‌آید، که این بازی در ژانر، turn-based adventure باشد و در سال 2021 برای مخاطبان عرضه شود. بازی Exomecha یک بازی اکشن شوتر اول شخص است که به صورت رایگان می‌توان آن را تهیه کرد و بازی کرد. داستان این بازی درمورد نبرد ربات‌های غول پیکر است و یک حالت بتل رویال هم در آن وجود دارد. در این رویداد بازی مورد انتظار State of Decay 3 هم با یک تریلر جذاب و هیجان انگیز معرفی شد. در تریلر دیدیم که یک بازمانده در جنگل به دنبال شکار است و یک آهو به شکل زامبی می‌بیند که در حال خوردن یک گرگ مرده است.

بازی State of Decay 3
بازی State of Decay 3

بازی بعدی Forza Motorsport است که بسیار قوی و قدرتمند در تریلرش ظاهر شد. این بازی از گرافیک و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که طرفداران این بازی هیجان انگیز را به طرف خود جذب می‌کند. سازندگان بازی Life Is Strange با یک بازی دیگر در ژانر درام با نام Tell Me why برگشته‌اند، به نظر می‌رسد داستان این بازی در مورد روابط خواهر و برداری است که به دلایلی از یکدیگر جدا شده‌اند. عنوان دیگری که در ادامه معرفی شد یک بازی RPG با نام Avowed در سبک بازی‌ Skyrim ‌بود که جزئیات زیادی از آن منتشر نشد، اما احتمال می‌رود این بازی به یکی از بهترین بازی‌های انحصاری XBOX تبدیل شود. بیش از گذشت یک دهه و انتشار اولین نسخه از بازی جذاب و خیره کننده S.T.A.L.K.E.R ، حالا باید منتظر نسخه دوم این بازی باشیم که به طور انحصاری برای Xbox ‌و کامپیوترهای شخصی منتشر می‌شود.

نمایی از بازی خیره کننده S. T. A. L. K. E. R. 2
نمایی از بازی خیره کننده S. T. A. L. K. E. R. 2

در مورد بازی CrossfireX در سال 2019 اخبار مختلفی شنیده‌ایم که هم اکنون این بازی در قالب یک بازی انحصاری برای اکس باکس منتشر می‌‌شود و به عنوان یک بازی جدید از Remedy که قبلا بازی‌هایی، همچون Control و Alan Wake‌ را برای مخاطبان عرضه کرده بود، که ارزش امتحان کردن را دارد. در انتهای مراسم Xbox Series X Showcase هم از بازی محبوب و مورد انتظار Fable‌ رونمایی شد که به نظر می‌آید که نسخه بازسازی شده بازی‌های قبلی باشد، اما هنوز اطلاعات دیگری تایید نشده است.

نمایی از بازی هیجان انگیز سایبر پانک 2077
نمایی از بازی هیجان انگیز سایبر پانک 2077

بازی‌های دیگر که در مراسم معرفی Xbox Series X Showcase شدند

در مراسم Xbox Series X Showcase بازی‌های مختلف دیگری هم معرفی شدند و تریلرهای جدیدی از آن‌ها به نمایش درآمد، مانند بازی‌های Cyberpunk 2077 ، Assassin’s Creed Valhalla ،Control و Battlefield 6 که برای کنسول‌های XSX و PS5 منتشر می‌شوند.

اگر علاقمند به دنیای بازی ها و صنعت بازی سازی و کمپانی های برتر هستید توصیه میکنیم مقاله ” کمپانی‌های برتر بازی سازی ” را مطالعه کنید.