بازی واچ داگز لژیون، طعم یک اکشن ناب و جنجالی!

مجموعه شگفت انگیز واچ داگز در دو نسخه‌ای که از آن تا به حال عرضه شده، توانسته خودش را به یک بازی جهان باز فوق العاده موفق و تحسین‌برانگیز تبدیل سازد ; مطمئنا پس  از انتشار سری ۱ و ۲ از بازی‌های Watch Dogs نوبت به انتشار سری سوم بازی با نام Watch Dogs Legion می‌رسد. طرفداران پر و پا قرص این مجموعه بی صبرانه مشتاق رونمایی از نسخه جدید بازی واچ داگز یعنی واچ داگز لجیون بودند، اتفاقی که به نظر می‌رسد قطعی شده و تمامی تماشاچیان حاضر در سالن را حیرت‌زده کرده است. گفتنی است که نسخه جدید بازی تحت عنوان “واچ داگز لژیون” قبل از شروع مراسم فاش شده است و اطلاعات مهیج و ارزشمندی در اختیار بازیکنان قرار داده است. گویا کمپانی یوبی‌سافت دست و دلبازی کرده است و در کنفرانس مطبوعاتی خود یک بخش جذاب و باورنکردنی از تریلر بازی را با حاضران در سالن به اشتراک گذاشته و ضمن نمایش قابلیت و نقش هر کاراکتر، تمامی تماشاچیان را تحت تاثیر قرار داده است. یوبی سافت کمپانی است که عموما ایده‌‌ وعناوین خوب متعددی را پرورش داده است و کارنامه‌ی درخشانی در دست دارد. آیا به قدر کافی شگفت انگیز و راضی کننده نیست؟!

واچ داگز لجیون
واچ داگز لجیون

گذشته و ویژگی هر شخص در داستانی است که بازی به وی اختصاص داده است و این دو با هم ارتباط تنگاتنگی دارند. برای مثال کسی قبلا توسط سربازان مزدور صدمه زورگویی دیده باشد پتانسیل این را هم دارد که در هر فرصتی که بدست می‌آورد از آن‌ها انتقام بگیرد. و یا شخصی که در بازی با استفاده از چاپگر‌های سه بعدی آثار هنری جعل می‌کند می‌تواند تخفیفات خوبی را برای ما زمانی که بخواهیم با یک پرینتر سه بعدی اسلحه بسازیم به وجود بیاورد. شاید جالب‌ترین و ترسناک NPC بازی برای من Derek Adyebo باشد شخصی که معتاد به ادرنالین بود و زمانی که در اوج هیجان قرار می‌گرفت می‌توانست هر چیزی را داغون کند، جالب‌تر اینجاست که ادرنالین زیاد واقعا ممکن باعث سکته انسان شود و در بازی هم ممکن است او به طور ناگهانی بمیرد. پیش‌نمایشی که از Watch Dogs Legion در کنفرانش Gamescom 2019 رخ داد نیز بیشتر به همین موارد پرداخته‌است. واقعا امید است که با این ویژگی‌های جالب و تم شهر لندن فروش بازی لژیون در سطح جهانی به مقدار قابل توجهی باشد.

بازی  Watch Dogs Legion در قلب لندن برگزیت قرار دارد!

همه ی ما گذران زندگی واقعی در شهر لندن را  با نظارت سنگین با استفاده از ابزارهای پیشرفته ، تکنولوژی فناوری‌های اعصاب خردکن می‌شناسیم.  جالب است بدانید ; داستان بازی واچ داگزلژیون برای جذابیت بیشتر در شهر لندن اتفاق افتاده است . انتخاب شهر پر هیاحوی  لندن برگزیت به عنوان یک خط داستانی بازی مهیج و اتفاقاتی که در آن جریان پیدا میکند از طرف UbiSoft یو‌بی‌سافت، بدون شک قابل حدس زدن بود، ولی واقعا تمام آنچه درباره مکان بازی می‌توان حدس زد همین برگزیت است. بنا بر گفته Clint Hocking ،کارگردان هنری اثر بی همتای،  Watch Dogs Legion : ما شهر زیبای لندن را حتی پیش از اتفاقات برگزیت انتخاب کرده بودیم. البته آنچه ممکن است درست بودن و نبودنش تکذیب کند این است که، اسکاتلند از خط سیر داستانی بازی و انگلیس کاملا جدا است. تمام مردم لندن قابلیت اجرای نقش دارند، به نحوی که هر کاراکتر دارای مشخصه‌ها ، صداگذاری  و حتی دیالوگ مختص به خود است که این اتفاق تا به امروز در صنعت گیم وجود نداشته است، مثلا شما می توانید در نقش یک پسر بچه بازی کنید که سلاح‌های متفاوت و مخصوص به خود را دارد!

گیم پلی بازی Watch Dogs Legion

برخلاف نسخه یک و دو بازی واچ داگز،  طراحی و فضای نسخه Watch Dogs Legion از ظرافت و ترکیب خاصی در گیم پلی و داستان بهره می‌برد: کاراکترها در بازی دارای قابلیت‌ها و مشخصه‌های منحصر به فردی هستند  که می‌توانید بسته به سلیقه‌تان جذب هر یک از کاراکترها با دیالوگ و صداگذاری خاص شوید. همانطور که انتظار می‌رفت ، نسخه جدید بازی واچ داگز لژیون سبکی مجزا از محیط دو نسخه قبلی خود دارد. فضای بازی  دلگیر، تاریک و وحشتناک است و این خود نشان از ارائه‌ی یک سبک جدید در بازی نسبت به دو نسخه قبلی است. بخش آفلاین بازی و روند  داستانی بازی دارای ۵ سناریو متفاوت و بیش از60 نوع  ماموریت متنوع برای تحقق یک عملیات بزرگ است. هر شخصیت در این بازی، ویژگی‏‌ها و مهارت‌های خاص خود را دارند و گیم پلی بازی واچ داگز لژیون از منظردید سوم شخص هدایت می‌شود.

واچ داگز لژیون
واچ داگز لژیون

انقلاب مفهوم NPC یا کاراکتر غیر قابل بازی در بازی Watch Dogs Legion

به طور کلی در داستان بازی Watch Dogs Legion، هیچ قهرمان یا شخصیت اصلی از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد. این دقیقا خود شما هستید که باید شخصیت اصلی داستان را از میان مردم شهر لندن انتخاب کنید. در همین ابتدای کار برای اینکه خیال شما را راحت کنیم، به شما می‌گوییم که کمپانی یوبیسافت ایده‌ تبدیل کاراکترهای غیر قابل بازی به قهرمان را به بهترین شکل در نسخه جدید این بازی اجرا کرده است. در واقع می‌توان گفت که کمپانی یوبیسافت ایده‌ای که شاید در نگاه اول بسیار دور از ذهن و غیر منطقی به نظر می‌رسید را به شکل کاملا دقیق و حساب شده در دل مکانیک و گیم پلی بازی پیاده کرد. چنین اقداماتی باعث می‌شود تا گیمر بیش از قبل خود را در متن حوادث و رخدادهای درون بازی قرار دهد.

نحوه انتخاب سوژه‌ها در بازی Watch Dogs Legion 

با قدم زدن در خیابان‌های شهر لندن شما می‌توانید سوژه‌های مورد نظر خود را از بین مردم شهر، بررسی و انتخاب کنید. در صورتی که از مهارت‌ها و توانایی‌های افراد مورد نظر رضایت دارید، می‌توانید او را به تیم اصلی خود اضافه کنید. همانطور که در بخش قبلی به مفهوم کاراکتر غیر قابل بازی اشاره کردیم پس در این جا هم به طور کلی می‌توان گفت ایده تبدیل شدن شهروندان شهر لندن به قهرمانان داستان بازی هم به لحاظ قصه‌گویی و هم از دیدگاه گیم‌پلی، کاملا با شالوده فلسفه بازی Watch Dogs Legion سازگاری دارد.  این بازی روایتگر داستان یک انقلاب مردمی و شورشی مدنی است. بهتر است یک لحظه با خودتان فکر کنید که در صورت وقوع یک انقلاب سیاسی اجتماعی، شخصیت‌های اصلی و قهرمانان واقعه چه کسانی هستند. بله درست فکر کردید شهروندان و تعداد زیادی از مردم عادی در روند یک انقلاب تاثیرگذار هستند.

رعایت تناسب بین حجم نقشه و تنوع فعالیت در Watch Dogs Legion 

گشت و گذار در شهری مثل لندن، انجام دادن فعالیت‌های جانبی، یافتن یک طراح عملیات مناسب برای تیم ددسک و انجام ماموریت‌های ویژه همگی تشکیل‌دهنده ساختار گیم‌پلی بازی هستند. کارشناسان حوزه گیم بر این باورند که کمپانی یوبیسافت برخلاف مسیری که برای طراحی یک بازی جهان آزاد طی کرده بود اما در بازی Watch Dogs Legion، این کمپانی در تلاش است تا با استفاده از یک نقشه نه چندان عظیم اما سرشار از فعالیت‌های متنوع و سرگرم کننده، مخاطبان خود را میخکوب کند.

Watch Dogs Legion
Watch Dogs Legion

تاریخ انتشار بازی Watch Dogs Legion مشخص شد.

هر نگرش و پیشینه‌ای که از قسمت 1 و 2 بازی Watch Dogs داشتید را فراموش کنید و خود را برای رویارویی با یک اثرمتفاوت آماده کنید. بازی واچ داگز 2 که به داشتن دنیایی رنگی و شاداب معروف بود، هم‌اکنون درمقابل نسخه سوم خود یعنی بازی Watch Dogs Legion قرار گرفته است. دنیای واچ داگز لژیون شما را به سفری وهم‌آلود و کاملا تاریک می‌برد. بازی از فضای مرده و تاریک و غمزده ای استفاده کرده است و این خود نشان از جدی بودن این نسخه از بازی نسبت به دو نسخه قبلی است. به گزارش خبرگزاری معتبر Market Screener در سال 2019 مدیر عامل شرکت UbiSoft تاریخ انتشار سری سوم مجموعه هیجان انگیز واچ داگز را با عنوان واچ داگزلژیون (Watch Dogs Legion)  اعلام کرد، بازی واچ داگزلژیون بین سال 2020 تا 2021 عرضه خواهد شد. جالب است بدانید، سری جدید بازی واچ داگز همچنان بر روی ژانر اکشن-ماجراجویی متمرکز است و مثل  نسخه‌های قبلی می‌توانید لوازم الکتریکی را هک کرده و سپس باعث نابودی دشمنان خود شوید. باید منتظر انتشار بازی در آینده ای نه چندان دور باشیم ، ظاهرا به دلیل استقبال پرشوری که از بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint صورت گرفت، یوبی‌سافت قصد دارد سطح توقع محصولات خود را پیش از هر انتشار بالاتر ببرد و سبکی نوین در دنیای بازی رقم بزند.