شناسه اپل که اپل آیدی نامیده می‌شود، به حساب کاربری محصولات شرکت اپل گفته می‌شود. این شناسه جهت حفظ حق نشر آثار شرکت اپل در نظر گرفته شده و هر شخص می‌تواند با استفاده از اپل آیدی خود از آثار و محصولات این شرکت استفاده نماید. چنانچه شخصی از شناسه اپل برخوردار نباشد و یا آن را گم کند، نمی‌تواند از این شرکت خدمات دریافت کند. حال شاید برای بسیاری سوال باشد که اپل آیدی دریافت شده برای چه کشوری است و آیا می‌توان کشور آن را تغییر داد. در این مقاله به بررسی این سوالات پرداخته‌ایم تا کاربران بتوانند اطلاعات اپل آیدی خود را به طور کامل دریافت نمایند و در صورت نیاز آن را تغییر دهند.

شناسه اپل که اپل آیدی نامیده می‌شود، به حساب کاربری محصولات شرکت اپل گفته می‌شود.

وضعیت Apple ID در ایران

شرکت آمریکایی اپل به دلیل تحریم‌های وارد شده، ایران را از لیست کشورهای تحت پوشش خود حذف کرده است. به طوریکه کاربران ایرانی که از راه‌های مختلفی اقدام به ساخت اپل آیدی آمریکا کرده بودند، دچار مشکلاتی شدند و شناسه آنها مسدود شد. این مسدودیت با اخطار 1009 به کاربران نشان داده می‌شود. برای حل این مشکل افراد از VPNهای معتبر جهت ورود به سیستم استفاده می‌کنند. مشکلات ساخت اپل آیدی در ایران و کشورهای دیگری نظیر افغانستان و فلسطین مرتبط با موارد زیر است:

شرکت آمریکایی اپل به دلیل تحریم‌های وارد شده، ایران را از لیست کشورهای تحت پوشش خود حذف کرده است.

ارور هنگام عملیات پرداخت / خطا در مرحله ساخت شناسه و وریفای شدن آن / خطا در مرحله تشخیص آی‌پی / مشکل دانلود از خود فروشگاه و خطای contact itunes support.

بسیاری از کاربران ممکن است هنگام فعالسازی حساب اپل، به کشور ثبت شده در هنگام ساخت دقت نکنند و بعدها برای شارژ حساب یا خرید گیفت کارت به مشکل برخورد کنند.

اپل آیدی من برای چه کشوریست؟

بسیاری از کاربران ممکن است هنگام فعالسازی حساب اپل، به کشور ثبت شده در هنگام ساخت دقت نکنند و بعدها برای شارژ حساب یا خرید گیفت کارت به مشکل برخورد کنند. در این زمان نیاز است تا از کشور اپل آیدی خود مطلع شوند. برای این کار باید عملیات زیر را انجام دهید تا به کشور Apple ID خود پی ببرید. در دستگاه‌های آیپد و آیفون وارد اپ استور شوید. در قسمت پایین سمت چپ صفحه آیکنی به نام Today وجود دارد. وارد این صفحه شوید و گزینه Add Funds to Apple ID را انتخاب کنید. صفحه باز شده اطلاعات کشور اپل آیدی را برایتان نشان می‌دهد. بعد از این کار می‌توانید به راحتی حساب اپل خود را شارژ کرده و یا گیفت کارت‌های مرتبط را خریداری نمایید.

هر کاربری می‌تواند به راحتی کشور اپل آیدی خود را تغییر دهد.

آیا می‌توان کشور اپل آیدی را تغییر داد؟

بله. هر کاربری می‌تواند به راحتی کشور اپل آیدی خود را تغییر دهد. برای این کار باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و روی گزینه iTunes & AppStore کلیک کنید. در صفحه ظاهر شده باید روی Apple ID خود کلیک کنید تا برایتان نمایش داده شود. مرحله بعدی از شما رمز عبور درخواست می‌شود؛ آن را وارد کنید تا به صفحه کشور / ملیت وارد شوید. این بخش گزینه‌ای به نام Change Country/Region دارد که به کاربر اجازه می‌دهد تا کشور خود را تغییر دهد. کشور را انتخاب کنید و گزینه Agree را بزنید. بعد گزینه None را انتخاب کنید و با وارد کردن اطلاعات موردنیاز، به صفحه بعدی بروید. اگر تا این مرحله با اروری مواجه نشدید، یعنی عمل تغییر کشور با موفقیت انجام شده است. اگر مایل هستید در خصوص گیفت کارت اپل اطلاعات بیشتری کسب کنید به مقاله” خرید درون برنامه ای با گیفت کارت اپل ” مراجعه کنید.