شناسه اپل که اپل آیدی نامیده می‌شود، به حساب کاربری محصولات شرکت اپل گفته می‌شود. این شناسه جهت حفظ حق نشر آثار شرکت اپل در نظر گرفته شده و هر شخص می‌تواند با استفاده از اپل آیدی خود از آثار و محصولات این شرکت استفاده نماید. چنانچه شخصی از شناسه اپل برخوردار نباشد و یا آن را گم کند، نمی‌تواند از این شرکت خدمات دریافت کند. حال شاید برای بسیاری سوال باشد که اپل آیدی دریافت شده برای چه کشوری است و آیا می‌توان کشور آن را تغییر داد. در این مقاله به بررسی این سوالات پرداخته‌ایم تا کاربران بتوانند اطلاعات اپل آیدی خود را به طور کامل دریافت نمایند و در صورت نیاز آن را تغییر دهند.

وضعیت Apple ID در ایران

شرکت آمریکایی اپل به دلیل تحریم‌های وارد شده، ایران را از لیست کشورهای تحت پوشش خود حذف کرده است. به طوریکه کاربران ایرانی که از راه‌های مختلفی اقدام به ساخت اپل آیدی آمریکا کرده بودند، دچار مشکلاتی شدند و شناسه آنها مسدود شد. این مسدودیت با اخطار 1009 به کاربران نشان داده می‌شود. برای حل این مشکل افراد از VPNهای معتبر جهت ورود به سیستم استفاده می‌کنند. مشکلات ساخت اپل آیدی در ایران و کشورهای دیگری نظیر افغانستان و فلسطین مرتبط با موارد زیر است:

  1. ارور هنگام عملیات پرداخت
  2. خطا در مرحله ساخت شناسه و وریفای شدن آن
  3. خطا در مرحله تشخیص آی‌پی
  4. مشکل دانلود از خود فروشگاه و خطای contact iTunes support

اپل آیدی من برای چه کشوریست؟

بسیاری از کاربران ممکن است هنگام فعالسازی حساب اپل، به کشور ثبت شده در هنگام ساخت دقت نکنند و بعدها برای شارژ حساب یا خرید گیفت کارت به مشکل برخورد کنند. در این زمان نیاز است تا از کشور اپل آیدی خود مطلع شوند. برای این کار باید عملیات زیر را انجام دهید تا به کشور Apple ID خود پی ببرید. در دستگاه‌های آیپد و آیفون وارد اپ استور شوید. در قسمت پایین سمت چپ صفحه آیکنی به نام Today وجود دارد. وارد این صفحه شوید و گزینه Add Funds to Apple ID را انتخاب کنید. صفحه باز شده اطلاعات کشور اپل آیدی را برایتان نشان می‌دهد. بعد از این کار می‌توانید به راحتی حساب اپل خود را شارژ کرده و یا گیفت کارت‌های مرتبط را خریداری نمایید.

کشورهایی که اپل در آن‌ها خدمات ارائه می‌کند

شرکت اپل در بیشتر کشورهای دنیا بجز کشورهایی که در لیست تحریم‌ها قرار دارند، خدمات خود را به بهترین شکل ممکن برای کاربران ارائه می‌کند. کشورهای خاورمیانه، کشورهای شرق آسیا، کشورهای اروپا، کشورهای قاره آمریکا و حتی کشورهای جهان سومی نظیر سنگال از خدمات این شرکت برخوردارند.

احتیاط کنید تا حساب اپل آیدی شما مسدود نشود

شرکت اپل برای خدمات و سرویس‌هایی که ارائه می‌کند تدابیر و قوانین محکمی را در نظر گرفته است. با توجه به این که کشور ما در لیست کشورهای تحریم شده قرار دارد ممکن است کوچک‌ترین قانون‌شکنی شما باعث شود حساب کاربری شما برای همیشه مسدود شود. فعالیت‌هایی نظیر استفاده از یک اپل آیدی در دو دستگاه یا استفاده از اکانت‌هایی غیرقانونی احتمال مسدودیت اکانت شما را افزایش می‌دهند.

آیا با تغییر اپل آیدی مشکلی برای حساب کاربر پیش می‌آید؟

اگر افراد دفعات زیادی در مدت زمان کوتاه ریجن و کشور مبدا حساب اپل آیدی خود را تغییر دهند، به احتمال زیاد با مسدودیت‌ یا اخطارهایی از سوی شرکت اپل روبرو خواهند شد. این در حالی است که اگر تغییر ریجن اکانت تنها یکبار صورت بگیرد هیچ مشکلی به‌وجود نخواهد آورد. پس لازم است در زمان تغییر ریجن حساب اپل آیدی خود بسیار دقت داشته باشید تا به تغییر دوباره ریجن احتیاج پیدا نکنید.

ریجن مناسب برای استفاده از گیفت‌ کارت‌های آیتونز و اپل استور

در ابتدا برای استفاده از گیفت کارت‌های شرکت اپل باید بدانید که گیفت کارت خریداری شدئه مطلق به کدام ریجن است و سپس به توجه به ریجن گیفت کارت، ریجن اپل آیدی خود را تغییر دهید. هرکدام از گیفت کارت‌های اپل تنها در ریجن خود قابل استفاده هستند. برای مثال شما نمی‌توانید گیفت کارتی که مطلق به ریجن آسیا است را در حسابی استفاده کنید که مطلق به اروپا است. پیشنهاد می‌شود برای خریدهای درون‌برنامه آیفون بیشتر به سراغ گیفت‌ کارت‌های ریجن اروپا و ایالات متحده بروید.

معرفی برترین آدرس‌های فیک آمریکا برای ساخت ا‌پل آ‌ید‌ی

یکی از مواردی که برای ساخت حساب اپل آیدی الزامی است، آدرس محل زندگی معتبر در کشور آمریکا است. با آدرس فیک آمریکا اپل آیدی می‌توانید به‌راحتی حساب اپل آیدی بسازید و از امکانات آن لذت ببرید. اگر می‌خواهید با بعضی از آدرس‌های فیک آمریکا آشنا شوید، با ما در این مطلب همراه باشید.

بهترین آدرس فیک آمریکا اپل آیدی

برای ساخت حساب اپل آیدی باید از آدرسی استفاده کنید که در یکی از ایالت‌های آمریکا از جمله کالیفرنیا، اوهایو و آریزونا دارای وجود خارجی باشد. اگر در ساخت حساب اپل آیدی این موارد را درباره آدرس رعایت نکنید، با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد. در ادامه برترین آدرس‌های فیک آمریکا اپل آیدی را در چند جدول‌ معرفی کرده‌ایم.

آدرس فیک آمریکا برای اپل آیدی 1

1635 Caynor Circle

Street

Red Bank

City

abbr NJ

State/Province abbr

New Jersey

State/Province full

07701

Zip Code/Postal code

908-583-9543

Phone Number

732-461-5791

Mobile Number

 

آ‌در‌س فیک آمریکا برای اپل آیدی 2

3689 Hide A Way Road

Street

Milpitas

City

abbr CA

State/Province abbr

California

State/Province full

95035

Zip Code/Postal code

408-263-8837

Phone Number

408-655-6356

Mobile Number

 

آ‌در‌س فیک آمریکا برای اپل آیدی 3

1621 Little Acres Lane

Street

Hoyt Lakes

City

abbr MN

State/Province abbr

Minnesota

State/Province full

55750

Zip Code/Postal code

218-225-4037

Phone Number

612-237-8940

Mobile Number

آیا استفاده از آدرس فیک آمریکا اپل آیدی مشکل قانونی دارد؟

استفاده از آدرس فیک برای ساخت اپل آیدی از لحاظ قانونی درست نیست. اما این روش تنها راه حلی است که کاربران ایرانی می‌توانند از آن استفاده کنند تا یک حساب اپل آیدی بسازند. از سوی دیگر اگر از یک آدرس معتبر در آمریکا استفاده کنید، شرکت اپل در صحت اطلاعات شما تردید نخواهد کرد و احتمالا می‌توانید تا سال‌ها از حساب اپل آیدی خود استفاده کنید.

ساخت آسان اپل آیدی با آدرس‌های فیک آمریکا

در این مطلب بهترین آدرس‌های فیک تست شده در کشور آمریکا را برای شما معرفی کردیم تا در مراحل ساخت اپل آیدی مشکلات خود را رفع کنید. کاربران آیفون و آی‌پد می‌توانند با خیالی آسوده از این آدرس‌ها برای ساخت اپل آیدی بهره ببرند.

آیا می‌توان کشور اپل آیدی را تغییر داد؟

بله. هر کاربری می‌تواند به راحتی کشور اپل آیدی خود را تغییر دهد. برای این کار باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و روی گزینه iTunes & AppStore کلیک کنید. در صفحه ظاهر شده باید روی Apple ID خود کلیک کنید تا برایتان نمایش داده شود. مرحله بعدی از شما رمز عبور درخواست می‌شود؛ آن را وارد کنید تا به صفحه کشور / ملیت وارد شوید. این بخش گزینه‌ای به نام Change Country/Region دارد که به کاربر اجازه می‌دهد تا کشور خود را تغییر دهد. کشور را انتخاب کنید و گزینه Agree را بزنید. بعد گزینه None را انتخاب کنید و با وارد کردن اطلاعات موردنیاز، به صفحه بعدی بروید. اگر تا این مرحله با اروری مواجه نشدید، یعنی عمل تغییر کشور با موفقیت انجام شده است. اگر مایل هستید در خصوص گیفت کارت اپل اطلاعات بیشتری کسب کنید به مقاله” خرید درون برنامه ای با گیفت کارت اپل ” مراجعه کنید.